Abant Gölü

Tertemiz havası eşsiz ve büyüleyici manzarası ile Abant gölü tam bir tabiat harikası. Burada herhangi bir tarihi esere rastlamasanız da tabiat güzelliği açısından oldukça zengin. Tarihi eser yok ama yapılan araştırmalara göre M.Ö. 3000’li yıllardan, Hititlerin ilk kuruluş dönemlerine kadar uzanıyormuş

Dört Mevsim Abant Gölü

Bolu Abant GölüDağ kokusu, gölün maviliği, temiz havası ile insana doğanın sunduğu tam anlamı ile terapi uyguluyor. Bolu il merkezine tahmini olarak 35 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Abant senenin 4 mevsimi içinde tatil yapmak için ideal bir yer. Özellikle tabiat aşığı insanlar yılın 4 mevsiminde de burayı tercih etmeli. Çünkü Abant 4 mevsimde de ayrı ayrı güzelliklerini sergiliyor. Abant da gezilip görülebilecek çok güzel yerler var. Tepe tırmanışlarını seviyorsanız özellikle bahar aylarında rotanızı Bolu Uçak Bileti alarak Abant gölüne çevirmelisiniz. Abant gölü ve çevresini dilerseniz bisikletle dilerseniz de yürüyerek gezebilme imkânınız var.

Abant birçok tabiat güzelliğine ev sahipliği yapmaktadır. Mesela bu tabiat güzelliklerinin en başında Yedigöller milli parkı geliyor. Abant gölüne yaklaşık 30 km uzaklıkta bulunan bu milli parkı mutlaka gezmenizi öneririm. Özellikle kamp yapmayı seviyorsanız bu milli park tam da kamp kurmak için harika bir mekândır. Yedigöller milli parkını her mevsim ziyaret edebilirsiniz. Örmeci Yaylası ve sinekli yaylası gene harika yürüyüş parkurları arasındadır. Samandere şelalesi ve Güzeldere şelalesi yine gezilip görülebilecek yerler arasındadır. Orman içinde 8 km uzunlukta olan bu doğal yürüyüş yollarında hem yürüyüş yapıp hem de doğanın eşsiz güzelliklerini seyredebilirsiniz.

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti