Acarlar Longozu

Sakarya şehrinin karasu ilçesi ve kaynarca ilçesi arasında yer alan Acarlar Longozu, sessizlik ve sakinlik arayanlar için çok doğru bir seçim olacak. Karasu ilçesine gelmeden solda kalan sapaktan dönülüyor. Yolu çok güzel, özellikle akşam üstü ördeklerin beslenme saatine denk gelirseniz ördek seslerini dinleyerek ilerleyebilirsiniz.

Sessizlik Ve Sakinlik Arayanlara Birebir Acarlar Longozu

Acarlar Longozu Karasu650 m civarı yürüyüş yolu yer alıyor. Hani derler ya ömrünüzde mutlaka bir kez de olsa bu longozu ziyaret etmelisiniz. Acarlar Longozu Karadeniz ‘e sadece 1 kilometre civarındadır. Bu Longoz 1. Derece en doğal sit alanı olarak uzaktan yakından bütün ziyaretçilerini kabul ediyor. Ülkemizde sadece 2 tane longoz yer alıyor. Longozlardan bir tanesi Kırklareli ilinin yakınlarında bulunan iğne ada longozudur. Bazı araştırmalara göre iğne ada longozunun acarlar longozundan daha büyük olduğu iddia ediliyor. Ama acarlar longozu tek parçadan oluştuğu için dünya derecesine girmektedir. Eğer sizin de hafta sonu için net bir planımız yoksa Sakarya uçak bileti alıp Acarlar Longozunda tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Çok keyifli bir hafta sonu geçireceğinizin garantisini verebilirim.

Renkli Yaşamlar ile Acarlar Longozu

Longoz da çok çeşitte hayvan türü yaşamını sürdürüyor. Yılan, çakal, yaban kazı, çulluk, yaban ördeği, tilki, çakal, yaban domuzu ve kaplumbağa bu hayvanlardan sadece bir kısmı. Benim aklımda kalanlar eminim daha çok hayvan türü ile karşılaşacaksınız. Longoz da yer alan göl ise insanı tam bir harikalar diyarında hissettiriyor. Gölün içinde yaşayan sazan, turna, yayın ve kefal gibi bir çok balık çeşidi var. Gölün üstünde görünen su zambağı, su menekşesi, göl soğanı, su lalesi gibi bitkiler gole bambaşka bir hava katıyor. Renk renk nilüferler Longozu baştan sona süslüyor. Toplamda tam 16 km uzunluğa sahip olan acarlar longozunun 4 km olan bölümünde tekne ve ya şu bisikleti ile gezinti yapmanıza izin veriliyor. Buraya kadar gelip de sakin tekne turu yapmadan geri dönmeyi düşünmeyin. Tekne ile açıldığınız zaman adeta düşler alemine yolculuğa çıkmış gibi iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Ayrıca yemek yemek isterseniz ya da soluklanmak isterseniz longoz içinde tesis de yer alıyor.

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti