Ağva

Masmavi denizin pırıltısı, yemyeşil görünen bir nehir, ağaçların gölgeleri, boylu boyunca yeşil halı gibi yerleri tamamen kaplayan çimenler ve çibindirikli yataklar ile doğa ve huzurun birleştiği yer Ağva.

Farklı Ama Unutulmaz Bir Tatil İçin Ağva Doğru Seçim

Ağva Neredeİstanbul şehri üzerinden Ağva beldesine ulaşmak isterseniz önce şile ilçesine ulaşıp buradan Ağva beldesine ulaşabilirsiniz dilerseniz de İzmit şehri üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul şehrine çok yakın olduğu için her sezon her mevsim kalabalık oranı çok fazla olup, daha sakin bir zaman geçirmek isterseniz hafta içi bir gezi planlamanızda yarar var. Ama hafta içi gidecek olsanız bile önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Ağva beldesinin merkezinde minik dükkânlar yer alıyor. Ayrıca keyifle yürüyüş yapabileceğiniz harika bir yer. Ama Ağva beldesinin tam anlamı ile tadını çıkarmak isterseniz yaz aylarını tercih etmelisiniz. Çünkü havalar ısındıkça Ağva da sıcacık bir yere dönüşüyor. Bu belde de yapılacak o kadar çok şey var ki saymakla bitmez. Yemyeşil çimenlerin üzerine yayılıp, kitap okumanın tadını çıkarabilirsiniz. Eğer erken saatlerde belde ye ulaşmayı planlıyorsanız mutlaka belde de yetişen doğal ürünlerle kahvaltı etmenizi öneririm. Ayrıca belde de bulunan nehri izleyerek temiz havayı içinize çekerken, dilerseniz de deniz bisikleti veya sandallarla nehirde gezintiye çıkabilirsiniz. Diğer bir tarafta ise masmavi denizin keyfini çıkarabilirsiniz. İster güneşlenin isterseniz de denize girin tercih size kalmış. Diğer bir yapılabilecek ise kafelerden birini tercih edip keyifle kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Oteller Diyarı Ağva

Ağva OtelleriAkşama doğru karnınızın acıktığını hissederseniz şömine başında yemek keyfi harika olacaktır. Bir de şarabı seviyorsanız bu şömine başında akşam yemeği keyfinize iki kat keyif katacak demektir. Çünkü şaraplar hakkında o kadar çok seçenek var ki şaşıracaksınız. İstanbul uçak bileti alıp hemen Ağva beldesinin yolunu tutarak bu şahane yerin büyüleyici atmosferine kendinizi bırakabilirsiniz.

Deniz kenarlarına sıra sıra dizilmiş otellerde konaklama imkânı sunan Ağva beldesi küçük bir kaçamak yapıp şehirden uzak kalmak için doğru seçim olacaktır. Masmavi deniz karşısında tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Dilerseniz nehir kenarında da sıralı oteller bulunuyor. Başta deniz daha çekici gibi gelse de bir kez nehir manzarasını gördükten sonra tüm fikriniz değişiyor. Nehrin kenarında otellere ulaşmanız için ayrıca yol bulunuyor. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında nehir manzarası bambaşka. Konaklama planınız varsa bence mutlaka nehir kenarındaki otelleri tercih etmelisiniz. Bir de teleferik ile ulaşabileceğiniz oteller var. Romantik bir an yaşamak adına teleferikle ulaşılan otelleri tercih edebilirsiniz.

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti