Ankara

Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış toprakları, sakin sokaklarının verdiği huzuru, güç ve ihtişam hissi uyandıran havası ve en önemlisi Anıtkabir'i ile 5 milyon nüfusu barındıran Başkent Ankara.

5 milyona yakın nüfusu ile Başkent Ankara, genelde uzaktan, sakin ve soğuk bir il olarak bilinmektedir. Özellikle siyasetin de başkenti olmasından kaynaklı olarak birçok kişi Ankara’ya ön yargı ile bakabilmektedir. Hal böyle olunca da bu ön yargıyı kırıp gezmek için başkente giden kişi sayısı azdır. Hâlbuki Ankara ucuz uçak bileti bulmak da oldukça kolaydır. Sürekli tüm şehirlerden gidiş geliş olması nedeni ile rahatlıkla bilet bulunabilmektedir. Biz de bulduğumuz kampanyalı uçak bileti ile kendimizi buraya atmayı başardık.

Ankara Gezilecek Yerler

Ankara AnıtkabirGezmeye ilk olarak Anıtkabir’den başlamayı seçtik. Anıtkabir’e baktığınız zaman, burası bizim kesinlikle gücümüzü sergiliyor diyebiliyorsunuz. Oldukça güçlü bir mimari yapısı ile Anıtkabir gerçekten etkileyici. Bunun dışında şehirde bir takım tarihsel kalıntılardan da gözünüzü alabilmeniz mümkün değil. Öyle ki, çoğu kişiden dinlediğimiz tarihsel hikâyelerin de ardı arkası kesilmedi. Başkent, eskiden ise geçimini keçilerin yününden yapılan kumaşlar ile sağlıyormuş. İyi paraya satılan bu yünler ile bir yerlere gelmek demek ki mümkün olabiliyormuş. Bunun dışında elbette Anadolu medeniyetleri müzesi ciddi anlamda gezilmesi gereken ve tarih kokan bir müze olma özelliğine sahiptir. Roma gibi birçok uygarlıktan kalan izleri görmek istiyorsanız, mutlaka siz de Ankara’ya geldiğinizde bu müzeyi görmelisiniz. Tabi önce Ankara Ucuz Uçak Bileti ile ilgili bir takım araştırmalar yapmanız gerekebilir.

Öte yandan bale, opera ve halk dansları gibi kültür sanatın oldukça zengin yaşandığı bir şehir olduğunu fark ettik. Yani bu kent, öyle görüldüğü gibi köşede kıyıda kalmış ve eğlenemeyen bir şehir değil. Gayet de kendi içerisinde çok güzel eğlenceleri bulunan özel bir şehir olma özelliğine sahip. Bunu şehri gezdikçe daha iyi anlayabiliyorsunuz.

Şehri gezerken gözünüze tarihi yapıtlar çarptığı gibi kiliseler de görünebilmektedir. Daha önce birçok farklı medeniyetin yaşadığı bu topraklarda elbette farklı dinler de bulunmuştur. Bunun dışında hiç kuşkusuz en çok etkilendiğimiz yerlerden birisi de gençlik parkı olmuştur. İçerisindeki gölün yanı sıra eğlence merkezlerinin de burada bulunuyor olması, başkentin adeta cennet gibi bir yer olarak tanımlanmasına sebep olmuştur. Alışveriş konusundaki merakımızı ise Ulus ve Kızılay sayesinde giderdik diyebiliriz. Birçok alışveriş merkezine bu ilçelerde ulaşmanız mümkün. Ayrıca Kızılcahamam’da, kaplıca arayanlar için de bir nimet olduğunu mutlaka söylememiz gerekir. Öyle ki ciddi anlamda faydalı ve en azından gidilip denenmesi gereken bir kaplıca olarak burayı önermeme olmayacaktır.

Ankara Çubuk BalıTarihi şehir, kış sporları için de kayak merkezleri ile elverişli bir konumdadır. Biz yazın bulunduğumuzdan dolayı görme şansımız olmasa da, ciddi anlamda kış sporlarının ve özellikle kayak sporunun rağbet gördüğü bir yer olarak bilinmekteymiş.

Ne Yenir, Ne Alınır

Ulus ve Kızılay meydanında bulunan dükkânlardan her türlü ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Tabi Forum ve AVM’leri de ziyaret etmeyi unutmayın. Belki uygun fiyata kendinize uygun bir şeyler bulabilirsiniz. Çubuk Balı, Ankara Armudu ve Ayaş Dutu bizim aldıklarımız.

Yörede yediğimiz en güzel yemeklerin başında saç kavurma geliyor. Anadolu’nun lezzetli etlerini damağımızda müthiş bir iz bıraktı. Ankara’ya özgü yöresel kahvaltı mekânlarını da sabah kahvaltılarınız için tercih edebilirsiniz. Ankara dönerini de atıştırmalık olarak tadabilirsiniz.

Ankara Yol Haritası

Ankara Uçak Bileti alarak kampanyalardan yararlandığımızı söyleyebiliriz. Bu konuda, kampanyalı uçak bileti bulmanıza yardımcı olan siteleri araştırmalısınız. Kampanyaları yakından takip etmek için, siteyi ziyaret edebilirsiniz. Tabi sadece havayolu ile değil, karayolundan da başkente gidebilirsiniz. Biz ekonomik ve zamandan tasarruf sağladığı için havayolunu tercih ettik. Ülkemizin ortasında yer aldığı için birçok kişi zaten buraya gelmek için karayolunu kullanıyor.

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti