Bangkok

Her yıl yüz binlerce turisti misafir eden ve günün her saati hareketli olan Meşhur “Melek Şehri”. 1872 de kurulmuş Güneydoğu Asya’nın en hızlı gelişen ve ekonomik en dinamik şehri, Tayland’ın Başkenti Bangkok ucuz uçak bileti kampanyaları ile sizleri bekliyor.

Bangkok Ram Kralı tarafın 1872 de kurulmuş Güneydoğu Asya’nın en hızlı gelişen ve ekonomik en dinamik şehirlerindendir. Tayland’ın başkenti olan bu şehir her yıl birçok turiste ev sahipliği yapan bu şehre Melek şehri denilir. Bu şehir çok kalabalık ve günün her saati yaşayan bir şehirdir, yoğun trafiği siz de biraz pişmanlık yaratabilir ama çok güzel bir şehirdir bu büyük şehri gitmek için Bangkonk Uçak Bileti almayı unutmayın.

Bangkok Gezilecek Yerler

Bangkok Gezilecek YerlerYüzer Çarşı: Burada yerel kendi yaptıkları yemekleri, yetiştirdikleri yiyecekleri, meyve sebzeleri alabilirsiniz. Yüzer çarşıya sürat tekneleri ile gidiliyor yolculuk sırasın nehrin üzerine kurulmuş mahalleri oldukça sizi etkileyecekti.

Budist Günü: Budistleri seremonileri ve festivalleri katılacağınız harika bir etkinliktir. Dolunay zamanı gerçekleştirilen mumlu geçit törenleri yapıyorlar. Budist mumlu alaylara bu törene katılabilirsiniz.

Büyük Saray: Büyük saray denilen kompleks 218.400 metrekarelik alanda 100 civarında farklı binalar bulunuyor. İç alan, dış alan ve orta alan olmak üzere 3 bölümden oluşan bu saray Bangkok’un en önemli eserlerindendir. Kraliyet ailelerinin taç giyme törenleri, kraliyet cenazeleri ve düğünleri bu alanda yapılmaktadır hala. Tayland kültürünün ve mimarisinin kalbidir en önemlisi ulusun ruhu sayılan zümrüt buda burada yer almaktadır. Büyük sarayda rahatlayıp, tapınakların huzurlu ortamına bırakıp biraz vakit geçirebilirsiniz.

Yatan Buda: Bangkok için en önemli ve en büyük bir tapınaktır, 16. Yüzyıllarının başlarında inşa edilmiş 1781 yılında ise başkent olunca yeniden restore edilmiştir. Tayland’a yaygın eğitim verilen bir tapınaktır, burada ise thai tıpı, thai masajları ve yararlı bitkiler hakkında eğitim verilmektedir. Tapınağın en önemli özeliği ise 45 metre uzunluğunda 15 metre eninde yatan buda heykeli buradadır. Tapınak bittikten sonra 1800 yılında tapınağın ortasına yerleştirilmiştir bu heykel budanın Nirvana’ya ulaşmayı anlatmıştır.

Şafak Tapınağı: Adını hindu Şafak tanrısı Arun’dan almış göz alıcı güzellikte bir tapınaktır. 82 metre uzunluğundaki praang denilen kulesi, Çin seramiği ve porselenle ile süslenmiş bir tapınaktır. Bu tapınağının ilginç bir hikayesi de de zaman ticaret gemileri gemide ağırlık yapmaması için bütün porselenleri ve seramikleri bu ada atarlarmış, hikayeye göre bu porselenlere şafak tapınağını süslemişler.

Ne Yenir, Ne Alınır

Bangkok'da Ne YenirUzak doğu mutfağının en güzel örneklerini burada yiyebilirsiniz. Sahil kenarlarına kurulan balık restoranları da çeşitli balık tarifleri bulabilirsiniz. Egzotik meyveler çok meşhurdur denemenizi tavsiye ederim. Tom Yam Gum çorbası: et ya da balıkla yapılan ve baharatlarla süslenen bir çorbadır çok acı ve baharatlıdır. Tüm dünya markalarının burada bulabilirsiniz. Ayrıca pazarlarda halkın yaptığı süs eşyalarını alabilirsiniz.

Bangkok Yol Haritası

Türkiye’den Bangkok direk ve aktarmalı uçuşlar vardır. Direk uçuşlarda 4-5saat sürebilir. Aktarmalı yolculuklar Bangkok Ucuz Uçak Bileti bulabilirsiniz

 • Bangkok Panoramik
  Bangkok 360 Panoramik
 • Bangkok Nerede?
  Bangkok için Konum
 • Bangkok Hakkında
  Bangkok Detaylı Bilgi
 • Bangkok Galeri
  Bangkok Fotoğrafları
 • Bangkok için Yorumlar
  Bangkok için Değerlendirmeler

Tarihçe

Siyam krallığının eski başkenti olan Ayutthaya şehrinin Burmalılar tarafından işgal edilmesinden sonra, kral Taksin başkenti günümüzde Bangkok sınırları içerisinde yer alan Thonburi’ye taşımıştır. Chao Phraya nehrinin batı kıyısında bulunan Thonburi Burma’dan gelebilecek saldırılara karşı korunmasız olduğu için, bir sonraki kral olan I. Rama başkenti nehrin doğu kıyısına taşımıştır. Rattanakosin isimli bu bölge doğuya kazılan bir kanal sayesinde bir ada halini almıştır ve Bangkok’un temelleri burada atılmıştır. Günümüzdeki Tayland kralı IX. Rama, Bangkok’u kuran I. Rama’nın da dahil olduğu Chakri Hanedanına mensuptur.

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti