Belgrad Ormanı

İstanbul şehrinin hemen yanı başında yer alan Belgrad ormanı adını yakınlarında bulunan Belgrad köyünden almış. Mis gibi orman havasında doğanın temiz havanın ve pikniğin tadını çıkartabilir bütün bir yılın yorgunluğunu atabilirsiniz.

Huzurun Diğer Adı Belgrad Ormanı

Belgrad Ormanı NeredeÇatalca yarımadasının doğusunda bulunan ormanın doğusu boğaza kadar uzanıyor. Kuzeyi ise tam olarak Karadeniz sınırlarına kadar ilerliyor. İstanbul şehrinin gerisinde kalmış çok önemli yeşil alanlar arasında olan Belgrad ormanı, on kadar doğal oluşumlu ki daha ormana adım atar atmaz birden bire sizi bütün yorgunluklarınızdan arındırıyor. Orman o kadar büyük ki ucunu bucağını bulmak çok zor. Ortalama olarak 5400 hektara takın bir alanda yayılmış olan ormanın büyüklüğü göz önünde tutulursa farklı birçok mesire alanının oluşması çok normal.

Mesireleri ile Belgrad Ormanı

Büyüklüğünden kaynaklı birden fazla mesafeli, alanı olan ormanda bütün mesirelikler de çok donanımlı ve ayrı ayrı çok güzeller. Binbaşı Çeşmesi Mesire yerinde ailecek piknik yapabilirsiniz. Çok sayıda çocuk parkı yer alıyor . Oturma alanları ve yürüyüş parkurları ile aile için idea, seçim olabilir. Bu mesirelik Bahçeköy ve Kemerburgaz yolunda yer alıyor.

Mehmet Akif Ersoy Mesire Yeri ise Sarıyer semtine çok yakın olduğu için en çok tercih edilen mesireliklerdendir. Kalabalık bir grupla gitmek isterseniz hep beraber oturma imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca futbol sahası futbol oynamayı sevenler için vazgeçilmez kriterler arasında yer alıyor.

Falih Rıfkı Atay Mesire Yeri ise Bahçeköy girişinden hemen sonra gelen neşet suyuna çok yakın bir yerde bulunuyor. Piknikte vazgeçemeyenler için masalar yer alıyor. Ayrıca bir tane de futbol sahası yapılmış. Doğal su kaynakları için bile bu mesirelik tercih edilebilir. Bentler mesire yerinde ise Osmanlı devleti zamanında su sorununu gidermek için yapılan 3 tane bent bulunuyor. Ayrıca bu mesirelik de bisiklet parkuru ve koşu parkuru da yer alıyor. Buraya ulaşmak isterseniz Bahçeköy girişinden sağa doğru ayrılan asfalt yola dönmeniz gerekli. Fatih Çeşmesi Mesire Yeri içinde barındırdığı çeşmeden almış adını. Fatih sultan Mehmet çeşmesi bu mesirelik de yer alıyor. Burada restoran da bulunuyor. Ayrıca sincap ve kuşların nüfus yoğunluğunun en çok yaşandığı yer de bu mesireliktir. Sizde İstanbul uçak bileti ile bu harika ormana ulaşıp unutulmayacak bir tatil ve tarifsiz bir dinçlik yaşayabilirsiniz.

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti