Brooklyn

Brooklyn, New York şehri için 3. büyük ilçedir. Burası, ziyaretçilerine çok çeşitli ve eğlenceli birçok etkinlik sunuyor. Sizde bu etkinliklere katılmak için Brooklyn Uçak Bileti satın alın, rengârenk etkinliklerden mahrum kalmayın.

Brooklyn Gezilecek Yerler

Brooklyn Şehir RehberiBrooklyn Köprüsü: Bu köprünün uzunluğu 500 metre civarındadır. Bu köprüde ilginç bir adet var ki, köprünün kullanıma açıldığı gün, şehirdekiler için tatil ilan edilmiş ve bu günde 150 binden daha fazla insan köprüden geçiyor. Aynı zamanda köprüden geçerken de suya 1 cent atıyorlar. Gotik tarz üzerine yapılan bu köprü mühendisliğin zirvesi sayılıyor ve de dünyanın 8 harikası arasında yer alıyor. Bu köprüyü ziyaret etmeden asla geçmemelisiniz.

Brooklyn Botanic Garden: Bu devasa bahçe, yaklaşık olarak 10 bin çeşit bitkiyi barındırıyormuş. Bu bitkiler içinde en çok göz önünde olanlar ise; senede sadece bir kere açan orkideler ve Japon bahçelerinin vazgeçilmezi olan kırmızı çiçeklerdir. Bu botanik parkta bitkilerden başka, Steinhard Konservatuvarı, bitki müzesi ve de bir sanat galerisi yer alıyor.

Coney Island: Coney-ısland adası, aslında bir yarımadadır. Adanın manzarası ise çok görkemli ve de şahane. Ada da düzenlenen “Mermaid” isimli geçit törenlerine denk gelirseniz, harika bir şov izleyeceğinizin garantisini verebilirim. Ada önceleri popülerliğini kaybetmiş. Ancak ada üzerinde kurulup hizmete açılan lunapark ile birlikte coney-ısland, tam anlamıyla popülerliğin ilk sıralarını dolduruyor. Sizde bu eğlenceli deneyime katılmak isterseniz adaya uğramadan geçmemelisiniz.

Prospect Park: Burası, yaklaşık olarak 3 km karelik bir yere sahip kamu parkı. 90 dönümlük bir çayırlık alan üzerine kurulu olan park içerisinde bir ofis, piknik evi, salon bulunduran bir ev ve hayvanat bahçesi bulunuyor. Prospect Park içinde, yaz aylarında genellikle açık hava konserleri organize ediliyor. Üstelik konser için ayrı ücret ödemiyorsunuz.

Prospect Park Hayvanat Bahçesi: Hayvanat bahçesi, prospect park içinde 12 dönüm alanını kaplıyor. Şu anda bulunan tesis aslında hayvanat bahçesi yapılmak üzere yapılmış ancak daha sonraları dinlenme tesisi olarak kullanılmaya başlamış. Şu anda hayvanat bahçesi, 141 türden yaklaşık 630 hayvanı barındırıyor. Hayvanat bahçesinin yıllık ziyaretçi sayısı ise oldukça fazla.

Brooklyn Müzesi: Müze yaklaşık olarak 1,5 milyon parça tarihi esere ev sahipliği yapıyor. Eğer Çin tarihini merak ediyorsanız kesinlikler bu müzeyi ziyaret etmelisiniz. Müze girişi ücretli ancak gerçekten verdiğiniz paraya değiyor.

Ne Yenir, Ne Alınır

Brooklyn Ne YemeliBrooklyn şehrinde dilediğiniz bütün yemekleri bulmanız mümkün. Özellikle topping isimli tatlıyı mutlaka denemenizi öneririm. Tatlılara örnek olarak çok türlü sütlaçların olduğunu da hatırlatmalıyım. Brooklyn’den ne alınır derseniz modanın kalbinin attığı yere çok yakın. Birçok markayı burada bulmanız mümkün.

Brooklyn Yol Haritası

Brooklyn şehrindeki havalimanı John F. Kennedy adıyla anılmaktadır. Direkt uçuşlar mevcut olduğu gibi New York’a inip aktarmalı olarak da ulaşabilirsiniz. Brooklyn Ucuz Uçak Bileti için New York’tan aktarmalı olan uçuşları tercih edebilirsiniz.

 • Brooklyn Panoramik
  Brooklyn 360 Panoramik
 • Brooklyn Nerede?
  Brooklyn için Konum
 • Brooklyn Hakkında
  Brooklyn Detaylı Bilgi
 • Brooklyn Galeri
  Brooklyn Fotoğrafları
 • Brooklyn için Yorumlar
  Brooklyn için Değerlendirmeler

Brooklyn (veya Kings County), New York City’nin beş bölgesinden biridir. Manhattan’a Brooklyn Köprüsü’yle bağlanır. Gelir düzeyi yüksek insanların muhiti olan Brooklyn Heights burada bulunur. Queens ilçesi ile komşudur. Manhattan ile aralarında East River (Doğu Nehri) bulunur. 2,5 milyonluk nüfusuyla ABD’deki en kalabalık ilçedir.

ABD – New York Şehri’nde East River üzerinde Brooklyn ile Manhattan’ı birbirine bağlayan Köprünün yapımına 3 Ocak 1870 de başlandı. 13 yıl sonra tamamlandı ve 24 Mayıs 1883 de hizmete açıldı. Tamamlandığı zaman dünyanın en geniş asma köprüsü idi; köprünün kuleleri ise birkaç yıl için ABD’nin en yüksek yapıları olmuştur. Doğu nehri üzerindeki köprünün ana ayakları arasındaki açıklık 486,3 metredir. Köprünün inşaat maliyeti 15,1 milyon ABD Dolardır ve yapımında yaklaşık 27 kişi ölmüştür.

Brooklyn ile Manhattan arasında artan trafiğe çare olmak için ihtiyaç duyulan bu köprüyü inşa etmek, tel kablonun mucidi olan John A. Roebling’in rüyası idi. John A. Roebling, dünyanın en büyük kablo üreticisi şirketinin sahibiydi, telgraf telleri, elektrik köprü telleri, gemi ve asansör telleri üretmekte idi. Köprünün çizimi için 1865’ten itibaren çalıştı. Hayalini kurduğu bu köprü inşaatı projesini almayı başardı ancak köprünün yerini tespit çalışmaları sırasında geçirdiği bir kaza sonucu ayağı ezildi ve enfeksiyon kapması sonucu 2 hafta ağrılar içinde kıvrandıktan sonra 1869’da öldü, köprünün baş mühendisi olarak oğlu Washington Roebling atandı.

1870’de Washington Roebling üzerine köprünün kulelerinin inşa edileceği su altı odalarında çalışırken vurgun yedi ve yatalak oldu. Eşi Emily Warren Roebling’in mücadelesi sayesinde köprünün baş mühendisliği görevinden alınmadı ve karısı gayri resmi olarak baş mühendislik görevini sürdürdü, kendisi köprü inşaatını yatağından seyrederek kontrol etti ve karısı aracılığıyla inşaat alanı ile arasında bağlantı sağladı. Köprünün açılış günü New York City’de tatil ilan edildi, o gün 150.300 yayanın köprüden geçerek suya 1 cent attığı söylenir. Gotik tarzda yapılmış bu köprü, 19. yüzyıl mühendisliğinin doruk noktası ve dünyanın 8. harikası olarak kabul görülmüştür.

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti