Düsseldorf

Her yıl dünyanın bir çok noktasından ticari faaliyetler için gelen insanlara ev sahipliği yapan fuarlar şehri. Tarihi yapıları, turistik mekanları, yeşil alanları ile Ren Nehri’nin kıyısında huzur dolu kent, Düsseldorf.

Düsseldorf Gezilecek Yerler

Dusseldorf Gezilecek Yerler

Ren nehri kıyısındaki alanlar, trafiğe kapalı yürüyüş alanı. Bu bölgede, nehre paralel sıralanmış, birçok restoran, yeşil alan ve kafe görebilirsiniz. Burada araç trafiği, yerin altında yapılan tünellerden ilerliyor. Ren nehri kıyısındaki gezinti tekneleriyle, yaklaşık 1 saat yakın, güzel bir gezinti yapılabilir. Duesseldorf şehrini nehirden izlemek çok keyifli. Mutlaka nehir tekne gezisine sizde katılın.

Konrad Adenauer Meydanı: Burası, şehre trenle gelenlerin ilk gördükleri yer olması sebebiyle ilginç, çünkü: meydanda, çok sayıda Türk restoranı ve kebapçısı görülüyor. Hatta, yalnızca restoran veya kebapçı değil, yine Türklere ait birçok dükkan ve mağaza bulunuyor.

Burg Paltz Meydanı: Ren nehri kıyısında, çok keyifli bir meydan burası. Burada, eskiden barok bir saray yapısı bulunuyormuş. En üst katında bir kafeterya var ve Ren nehrinden geçen gemilerin ihtişamlı görüntüsü sunuluyor. Meydanın en büyük özelliği Almanya‘nın en güzel meydanı unvanını alması. Meydan araç trafiğine kapalı. Araç trafiği, Ren nehri kıyısına paralel, yeraltından gidiyor. Meydanda sadece, bisiklete binenler, yürüyenler veya yeşil alanlara kendilerini atarak güneşlenenler var.

Johann Wilhelm II-Oca Wellem Anıtı: Belediye binası önünde, Markplatz meydanında yer alan anıta, Şehirliler, sevgileri sebebiyle, Oca Wellem diyorlar.

Hofgarten: Burası, Almanya ülkesinde, halka açık ilk park alanıdır. Park alanında, bir müze var. Ayrıca, Hofgarten evleri ve ünlü bazı sanatçıların heykellerini görebilirsiniz.

Ne Yenir, Ne Alınır

Brezel Bub SimitŞehirde, başlıca yemek: bezelye çorbasıdır. Burada, Ahzetupp olarak adlandırılıyor. Ayrıca kendi kültürleri gereği, “domuz eti” nin tüm spesiyallerini yani severek yiyorlar. Sauerbraten yemeği sığır etinin kızartılıp, sirke ve baharatlarla soslanması ile yapılıyor. Ayrıca merkez tren istasyonunun hemen ilerisinde, ev yemeklerimizi yapan bir Türk lokantası var. Yiyecek konusunda son olarak merkezi tren istasyonundan yani “Hauptbahnhof” denilen yerde “Brezel Bub” olarak isimlendirilen ve tanesi 50 cente satılan simitlerden mutlaka tatmanızı onarırım. Bu bir tür tuzlu simit, sıcak sıcak çok güzel gidiyor.

Şehirdeki Königsallee bölgesi, modanın merkezi. Burdan mutlaka birkaç parça almalısınız. Bu şehirde, çok meşhur bir tür “hardal” satılıyor. Löwensent adlı bu Alman hardalı: özel bir hardal olarak önem kazanıyor. Ayrıca bazı fantezi hardal (çilek hardalı gibi) bulup satın alabilirsiniz.

Düsseldorf Yol Haritası

Duesseldorf uluslararası havaalanı: Flughafen Duesseldorf İnternational olarak anılıyor ve Kuzey Ren-Vesfalya bölgesinin en büyük havaalanı. Havaalanı şehir merkezine, 10 dakika uzaklıkta. Yaklaşık uzaklık 7 km. dir. Dönemsel kampanyalardan yararlanarak Düsseldorf ucuz uçak bileti alabilirsiniz. İsterseniz treni tercih edebilirsiniz. Merkezi tren istasyonu şehir merkezinde değil ama merkeze, yürüyerek 10 dakika uzaklıkta.

 • Düsseldorf Panoramik
  Düsseldorf 360 Panoramik
 • Düsseldorf Nerede?
  Düsseldorf için Konum
 • Düsseldorf Hakkında
  Düsseldorf Detaylı Bilgi
 • Düsseldorf Galeri
  Düsseldorf Fotoğrafları
 • Düsseldorf için Yorumlar
  Düsseldorf için Değerlendirmeler

Tarihçe

Düsseldorf, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkentidir. Ayrıca Düsseldorf Vilayeti´nin (Regierungsbezirk)´de merkezidir. Ren Nehri kıyısında kurulmuş moda ve fuar kentidir. Kuzeyinde Ruhr Bölgesi, güneyinde ise Köln bulunmaktadır. Kente adını Düssel deresi verir. Düsseldorf kent merkezinde yer alan meyhane ve birahaneleriyle ünlü Altstadt Semti, halk arasında dünyanın en uzun barı (Die längste Theke der Welt) olarak anılmaktadır. Nüfusu 600.000 civarındadır. Şehir dünyaca ünlü sanayi fuarlarıyla tanınmıştır. Dünya sanayisine yön veren fuarlar düzenlenmekte olup çeşitli sektörlere hizmet etmektedir. Eyaletin en büyük havalimanı Düsseldorf Uluslararası Havalimanı (Kodu: DUS) bu kenttedir. 10-12 ve 14 Mayıs 2011 tarihlerinde düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’na Düsseldorf ev sahipliği yapmıştır.

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti