Filipinler

Dünyanın tüm güzelliklerini kendi içerisinde barındırmış gibi, mavinin ve yeşilin binlerce tonunu tek bakışta sizlere gösterebilen, mükemmel plajları ile cennet gibi desek yeridir. Filipinler Uçak Bileti rezervasyonunuzu yaptırarak unutamayacağınız, huzuru her anında hissedebileceğiniz bir tatil istiyorsanız hiç düşünmeden göz atın.

Kültürel Farklılıklar

Filipinler Gezilecek Yerler Filipinler anakarası Güneydoğu Asya dışında bir arazi olup, hem coğrafi hem de ruhen oldukça kültürel. Ülkenin ezici Katolikliği ise, İspanyol kural 350 yıl sonra sona çıktı ve onun en bariz eseri. İspanyol dönemin izleri coşkulu kasaba festivalleri, eşsiz İspanyolca-Filipinli sömürge mimarisi ve asırlık taş kilise bulunuyor. Alışveriş Merkezi, fast-food zincirleri ve yaygın konuşulan İngilizce dilleri ile İspanya’nın sömürge halefi olup, Amerikalıların etkisine tepki olarak oldukça fazla. Oysa bu dış etkilere rağmen, ülkenin kendine özgü bir cok varlığı mevcut. Burada yaşayan halkın çoğu ise, sadece Filipinli. Farklı ırk neredeyse yok denecek kadar az. Halk, konuksever, sıcak ve fazla iyimser, olduğu için ziyaretçileri oldukça etkiliyor. Gerçekten insan kendini evinde gibi hissediyor.

Adalar ve Plajlar

7000’den fazla ada bulunan Filipinlerde, plaj gezisi tam anlamıyla tutku haline geliyor. Luzon ve benzeri mega adaları büyük okyanusun ortasında kumdan Kahramanlar gibi. Uygun bir ada daha isterseniz Mindanao. Güneş den fazlasıyla yararlanmak ve dalgıçlık serüveni arayanlar içinse çok farklı fırsatların olduğu adalar mevcut. Ayrıca mükemmel beachleri tam size göre. Daha maceracı bir ziyaretçi iseniz kıyı şeridinde, ıssız bir streç, bir çadır ve yalnız başınıza bir kaç gün tam bir Survivor oynayabilirsiniz.

Filipinler’e Neden Aşık Olunur?

Filipinler Tatil7000 e yakın tropikal adaları, keşif için tüm kapılarını açmış ve şartları olgunlaşmış durumda. Aşk dağları, diğer yandan daha ince şeyleri üstleniyor. Aşk dağları uzun bir çatı jeep sürmek için uygun bir alan. Kuzey Luzon ise Visayan kum levhasının bakımından, bir Ayaz San Miguel aracılığı ile bitip tükenmez. Yolculuk sırasında yorulup çıktığınız sırada ise taptaze balık yemek için Palawan adaları doğru secim. Bing ve Bong isimli adalar arkadaşlar ve yan yanalar.

Hırçın Tropics

Tam anlamıyla cennete seyahat! Cennet genellikle Palawan olduğu için sağanak muson yağmurlarından sonra ada mahvolmuş. Ama iklim grafikleri çalışması sayesinde yenilenen ada korunuyor. Ülkenin batı kısımları, temmuz ağustos eylül ayları arasında yağmurlarla âdeta dövülüyormuş. Yani bu aylarda bu hırçın tropicsden uzak durmanız doğru seçim.

Outdoor Adventures

Filipinler sadece plaj bulma ve adalarla sınırlı değil. Mağaracılık için canyoning, kayak için kiteboard yer alıyor. Filipinler capably herhangi bir adrenalin bağımlbısının nabzını yükseltmek için kesinlikle doğru adres. Sörfçüler ise neredeyse bütün kıyılarda oluşan muhteşem dönek ve dalgalar üzerinde çok eğlenceli vakit geçirebilirler. Dalgıçlar ise ülkenin sualtında gönüllerince dalıp istediği gibi inceleyebilirler. Tatlı su icin ayrıca Rafting ve su kayağı bulunuyor. Kaya tırmanışı da oldukça popüler. Ve Filipinler hakkında son bir not; gayri resmi ve aynı zamanda dünyanın zeplinle başkenti. Unutmadan hatırlatalım, son derece Ucuz Uçak Bileti fiyatları ile bu eşsiz tatili gerçekleştirmeniz mümkün.

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti