İstanbul Antalya

Hemen Antalya Ucuz Uçak Bileti rezervasyonunuzu yaptırın ve olağanüstü kumsallarıyla, yüzyıllar öncesine ait inanılmaz tarihi ile, tabiatın sunduğu muhteşem güzellikleriyle ve sınırsız eğlencesi ile Akdeniz’in incisi ile buluşmaya hazır olun.

Bir İstanbul Antalya uçak bileti ayırtıp, güzel bir tatil planı yaparsanız, sınırsız güzelliklere en uygun zamanlarda ulaşabilirsiniz. Antalya yılın yarısından fazla ziyaret edilebilir, tatil mekanı olarak tercih edilebilir ve yöresel lezzetlerinin tadı çıkarabilir. Akdeniz’in incisi Antalya, dolu dolu ve unutulmaz bir seyahatin en tercih edilesi kentlerinden biri olabilir. Kaleiçi’nden, Falezlerine; Saat Kulesinden, muhteşem Restoranlarına Antalya bir tatil cenneti olarak her yıl yüzbinlerce insanın tercihi. Tarihin derinliklerine yolculuk etmek isteyenler buranın büyüleyici atmosferine hayran kalacaklar. Perge Antik Kenti gibi yüzyıllarca öncesinin tarihini kucaklamış pek çok tarihi yapı ve eseri Antalya’da keşfedebilirsiniz. Farklı konseptlere sahip Otel ve Pansiyon seçenekleri Antalya bu yıl sizleri bekliyor.

Antalya’nın benzersiz güzelliklerine ulaşmak isteyenleri birbirinden farklı seyahat seçenekleri bekliyor. Bir an öne ulaşmak isteyenler konforlu bir uçuştan sonra kısacık bir zaman diliminde Antalya’ya ulaşabilirler. İstanbul Antalya Uçak Bileti rezervasyonu yaptıran tatilcileri ortalama 1 saatlik keyifli bir uçak yolculuğu beklemekte. Özellikle yaz turizmi çok yoğun olan Antalya için, Nisan – Mayıs aylarından itibaren biletinizi ayırtırsanız, yaz mevsiminde yoğunluğa takılmadan masmavi koylarının ve harika plajlarının tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

İstanbul Antalya Ucuz Uçak Bileti Fiyatları yılın dönemlerine, uçuş saatlerine, tercih ettiğiniz firmanın kampanyalarına ve yolculuk tercihinize göre çeşitlilik gösteriyor. Ortalama bilet fiyatlarının en düşüğü 55 TL olarak belirlenmiş. En düşük fiyat seçeneğinden, 470 TL fiyatına kadar farklı seçenekler bulabilmektesiniz.

Antalya’ya uçuş imkanı sağlayan önemli seyahat firmaları ise şöyle Turkish Airlines, Anadolu Jet, Onur Air, Sun Express, Atlas Global, Pegasus Airlines, Borajet, Lufthansa ve KLM. Tatil ve seyahat seçeneklerinizi belirledikten sonra, muhteşem güzelliklere sahip Antalya’nın benzersiz mekanlarına adım atabilir, kendinizi; serinliği ve doğasıyla görenleri hayran bırakan Düden Şelalelerinin altında dinlenirken ve birbirinden güzel Selfie’ler çekerken bulabilirsiniz.

İstanbul – Antalya Ucuz Uçak Bileti ile Kalabalık İstanbul Sokaklarından Sımsıcak Antalya Sokaklarına

İstanbul Ankara Ucuz Uçak Bileti

İstanbul Havalimanları

İstanbul’un en yoğun ve ilgi gören iki havalimanı, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanlarıdır. Anadolu Yakasından yola çıkacaklar, Pendik’te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih etmekteler. Buradan ülkenin iç noktalarına, ve Paris’ten Roma’ya; Ürdün’den Miami’ye kadar en geniş seçenekleriyle, yüzlerce yurt dışı coğrafyalara uçuş imkanı sağlanmaktadır.

Atatürk Havalimanı ise ağırlıkla Avrupa Yakasındaki yolculara ev sahipliği yapmaktadır. Yeşilköy’de bulunan havalimanı ülkenin en büyük ve en yoğun havalimanı olma özelliğine sahiptir. Yenilenmiş ve genişletilmiş yapısıyla her yıl yüzbinlerce turistin seyahatleri için tercih ettiği buluşma noktasıdır.

Atatürk Havalimanı

Türkiye’nin ve dünyanın en devasa havalimanları arasında sayılmaktadır. Uluslararası uçuş iznini 1953 yılında alan Atatürk Havalimanı, her yıl milyonlarca yolcuyu ağırlamaktadır. Yenilen teknolojik ve mimari altyapısıyla en ilgi gören havalimanlarından olan Atatürk Havalimanı’nın zengin Restoran çeşitleri, güzel kafeleri, lounge ve park alanları gibi pek çok yapısı bulunmaktadır. Geniş otopark hizmetleri, duty – free alışveriş seçenekleri ve ulaşım zenginliği ile önemli bir yere sahiptir.

Atatürk Havalimanı İç Hatlar

Yapılan yenileme çalışmalarıyla yepyeni bir görünüme kavuşmuş olan İç hatlar terminalinde onlarca köprü ve bagaj noktası, check in noktaları, restoran ve kafe zincirleri kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar

Yolcuların her türlü ihtiyacını en iyi şekilde karşılamak üzere tasarlanan, 2000 yılından beri hizmet sunmakta olan Dış hatlar terminalinde, check-in noktaları, köprüler, eczane, mescit gibi pek çok yapı bir arada bulunmaktadır.

Atatürk Havalimanı’na Ulaşmanın En Kolay ve Rahat Yolları

Atatürk Havalimanı’na İstanbul’un her yerinden rahat ve kolay ulaşım imkanları bulunur. Bunların en başında gelenleri sıralarsak:

Deniz Otobüsü Seferleri

Deniz otobüsü bulunan ilçelerden düzenlenen deniz otobüsü seferleriyle havalimanına yakın bir ulaşım sağlamak mümkündür. Bostancı, Bakırköy ve Kadıköy seferleri kullanarak Atatürk Havalimanı’na yolculuk yapabilirsiniz.

İstanbul Metrosu

İstanbul metro hizmeti şehir boyunca otobüs ve tramvay aktarma noktalarıyla birbirine bağlanmıştır. Aksaray-Yenikapı Metro hizmeti ve Taksim, Levent gibi noktalarla, otobüs ve tramvay duraklarına aktarma imkanı bulunan geniş Metro ağıyla Atatürk Havalimanı’nın içerisine kolayca ulaşabilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Otobüs Hizmeti

Havalimanına otobüsleri kullanarak ulaşabilmeniz de imkan dahilindedir. İstanbul’un her yerinde bulunan duraklarından otobüslerle ve aktarmalı otobüs seçenekleriyle havalimanına ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür. “TH-1” sefer numaralı otobüsler ile Atatürk Havalimanı’na gitmeniz mümkündür.

Taksim – Havataş Servisleri

Taksim bölgesinde hizmet veren Havataş servisleri ile Atatürk Havalimanı’na kolay ve rahat bir ulaşım sağlamanız mümkün. Anadolu yakasından geçiş sağlamak isteyen yolcular aktarmalı otobüsleri, vapur bağlantılarını veya metrobüs seferlerini tercih ederek Taksim’e ulaşabilirler.

Sabiha Gökçen Havalimanı

İstanbul’un Pendik bölgesinde bulunan ve kentin en önemli havalimanlarındandır. Dünyanın sayılı teknolojik hizmet kullanan havalimanları arasındadır. Adını 1913 yılında doğan ve ilk kadın savaş pilotumuz olan Sabiha Gökçen’den almıştır. Geniş otopark sahasına, Otel hizmetine, seçkin restoran ve kafe zincirlerine ve dinlenme alanlarına sahip olan havalimanı, her yıl milyonlarca yolcuya kaliteli ve konforlu bir hizmet sunmaktadır. Mimarisi ve konforlu hizmetiyle dikkat çeken havalimanı, dünyanın sayılı teknolojik hizmet kullanan havalimanları arasındadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı İç hatlar

Mimarisiyle yolcuları memnun eden İç hatları terminalinde yapılan yenilemelerin ardından genişletilmiş köprü ve bagaj alanlarına, seçkin restoran ve kafe seçeneklerine kavuşmuştur. Her yıl yerli uçuşları tercih eden yolculara hizmet sunmaktadır.

Sabiha Gökçen Dış Hatlar

Dinlenme alanlarına, restoranlara, yiyecek ve içecek servislerine ve daha birçok hizmet yapısına sahip olan Dış hatlar terminali, yurtdışı uçuşlarına benzersiz bir hizmet sunmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Şehir İçi Ulaşım Yolları

İstanbul’un Pendik bölgesinde bulunan havalimanına şehrin her yerinden ulaşım kolaylığı bulunmaktadır. En çok tercih edilenleri sıralarsak:

Pegasus –Akmis Seyahat

Ulaşım için Pegasus Havayolları Firmasını tercih eden yolcular, Yalova, Gemlik, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Karamürsel ve Gebze noktalarından servis hizmeti veren Akmis Seyahat ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Marmaray Hattı

2014 yılında hizmete giren ve her iki yakayı çok hızlı bir yolla birleştirmeyi sağlayan Marmaray ile “Ayrılıkçeşme” durağına geçebilir, Metroya aktarma yaparak Kartal’dan “KM – 22” sefer numaralı otobüs ile havalimanına rahatlıkla varabilirsiniz.

Kadıköy – Havataş Servisleri

Hem Taksim’den, hem de Anadolu yakasından ulaşacaklar için Kadıköy’den Havataş servislerini kullanmak kolay ve konforlu bir ulaşım seçeneği olacaktır.

Metrobüs ve Metro Seferleri

İstanbul’un her iki yakasını birbirine bağlayacak şekilde karayolu seferleri düzenleyen Metrobüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kadıköy – Kartal metro güzergahına geçiş yapıp, “KM – 22” sefer numaralı otobüs ile havalimanına geçiş sağlayabilirsiniz.

İstanbul Amasya Ucuz Uçak Bileti

Antalya Havalimanları

Antalya’da hizmet vermekte olan iki havalimanı bulunmaktadır. Bunlardan ilki, uluslararası uçuşların ve turistik amaçlarla en çok kullanılan hava alanı olan Antalya Havalimanı ve diğeri yerel havalimanı olan Gazipaşa Havalimanı’dır.

Antalya Havalimanı

Antalya’da her yıl milyonlarca kişiyi ağırlayan, tasarımıyla dikkat çenek havalimanıdır. Antalya Havalimanı şehir merkezine sadece 10 kilometre uzaklıkta bulunduğu için oldukça rahat bir ulaşım imkanı barındırmaktadır. Havalimanları kategorisinde Avrupa’nın en iyi Havalimanı ödüllerinden birine sahiptir.

İç Hatlar- Dış Hatlar

1998 ve 2005 yıllarında açılan iki Dış hat terminaliyle kente olan yoğun ilgiyi karşılayan, oldukça geniş alanları bulunan Antalya Havalimanı’nda, geçiş alanları, büyük iç hatlar alanları, çok sayıda pasaport noktası ve alışveriş alanları dahil pek çok yapı bulunmaktadır.

Antalya Havalimanı’na Kolayca Nasıl Gidebiliriz?

Antalya Havalimanı’nın şehirden çok uzak olmayışı ve yaygın ulaşım hizmetleri sayesinde havalimanına ulaşım kolay ve ekonomik olmaktadır.

Havataş Servisleri

Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından merkez bölgesine kolay ve hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz. Hangi noktalardan, hangi saatlerde servis hizmeti olduğunu öğrenmek için “nasıl giderim” etiketiyle, konumuzu belirterek bilgi alabilirsiniz.

Antalya Belediyesi Otobüsleri

Antalya şehir içi otobüs seferleriyle de rahatlıkla havalimanına geçiş yapabilirsiniz. “600” sefer numaralı otobüsler havalimanı noktasına sefer düzenlemektedir.

Ticari Taksi

Antalya’nın her noktasından, her saat taksi hizmetinden yararlanabilir, kısa sürede havalimanına varabilirsiniz.

Antalya’ya Yılın Hangi Döneminde Gitmeli?

Antalya yılın her mevsiminde olağanüstü iklimiyle kendisini ziyarete gelenlere kucak açmaktadır. Masmavi denizlerin ve sıcacık kumsalların tadını çıkarmak isteyenler genelde bahar ve yaz aylarını tercih etse de, sonbahar dönemlerinde de aynı imkana sahip olabilir; sonbahar – kış dönemlerinde de çeşitli etkinliklere, aktivitelere ve festivallere tanık olmanın keyfini sürebilirsiniz.

Antalya’nın ünlü Resim, Piyano ve Noel Baba festivalleri sonbaharda gelen ziyaretçilerin uğrak noktalarındandır. Triatlon severler özellikle Ekim ayında uğramalılar. Yine bu zamanlarda kısa film festivalleri ve kültür sanat festivalleri oldukça yoğun ilgiyle takip edilmektedir. Ünlü Antalya Altın Portakal Film festivali de yılın bu zamanlarında düzenlenir.

İlkbahar ve yaz dönelerinde gezip görebileceğiniz etkinlik ve tarihi mekanların sınırı yoktur. Kemer Nar festivali, Aspendos Opera ve Bale Gösterileri gibi etkinliklere katılmanın yanı sıra; Kurşunlu ve Düden Şelalelerini, Kaleiçi’ni, Marinayı, Konyaaltı plajlarını, şehir merkezini gezebilir, geceleri yüzlerce eğlence mekanında vakit geçirebilirsiniz. Yani Antalya, yılın her günü harika…

Antalya’nın Görenleri Kendine Hayran Bırakan En Gözde 3 İlçesi
  • Alanya İlçesi
  • Kaş İlçesi
  • Kemer İlçesi

Antalya’nın merkezinin 35 – 40 km kadar dışında, büyüleyici doğası ve masmavi deniziyle; eğlence mekanları ve kaliteli restoranlarıyla Kemer. Tarihi eski köyleri ve tertemiz denizi ile; keşfedilmeyi bekleyen eşsiz doğası ile Kaş. Surları, kalesi, dünyaca ünlü kumsallarıyla; tarihi dokusu ve turistik alışveriş noktalarıyla Alanya. Bu ilçeler Antalya’da görüp görebileceğiniz harika yerlerden sadece bazıları. Sayısız mekanları ve yapılarıyla meşhur Antalya’nın topraklarına adım attığınızda güzel başlangıçları bu ilçelerden başlayarak gezebilir, unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

Antalya’da Uğranabilecek 3 Enfes Lezzet Durağı

Aynalı Restoran, Antalya -Kaleiçi

Deniz kokusunun eşlik ettiği, şirin dekorasyonuyla sıcak bir ortam sağlamış Aynalı Restoran’da her mevsim taze balık yemeklerinin tadına doyabilir, güler yüzlü hizmetinden memnun kalabilirsiniz.

Turgay Et Lokantası, Antalya – Barınaklar

Uzun yıllardır bölgede bilinen ve kendi özel müşterilerine sahip et lokantası. Burada enfes ızgara et ürünlerinin tadına doyabilirsiniz. Bulunduğu yerin sakin atmosferini izlerken güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Lara Balık Evi, Antalya – Konyaaltı

Tatilinizi Konyaaltı’nda geçirmeyi tercih ettiyseniz uğrayabileceğiniz güzel bir lezzet durağı diyebileceğimiz Lara Balık Restoranında, lezzeti dillere destan kalamar ürünlerini tadabilirsiniz. Kaliteli bir hizmet anlayışına sahip mekanın salata ve mezeleri de oldukça lezzetli.

Antalya’nın Eğlenceli Gece Hayatının 3 Önemli Mekanı
  • Jolly Joker Pub, Antalya – Konyaaltı
  • Neptuno Bar, Antalya – Gloria Verde Resort
  • Inferno, Antalya – Kemer
Detaylı Şehir Rehberi

istanbul gezilmesi gereken yerlerAntalya Gezilecek Yerler

Mükemmel Bir Antalya Tatili için 2 Kural

Antalya, yılın her günü keyfi sürülebilecek, eğlence mekanlarından, restoranlarına; kafelerinden kumsallarına; tarihi eserlerinden, kültürel faaliyetlerine ev sahipliği yapmakta. Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir tatil kenti olarak, her açından sizi memnun edeceğini söylemek yanlış olmaz.

Bu Seyahate En Uygun Fiyat Seçenekleriyle Ulaşmak İsteriz
En lüks konaklama imkanlarından, daha düşük bütçeli otel seçeneklerine kadar farklı seçeneklere sahip olması Ankara’yı popüler şehirlerden biri kılmakta. Kısa bir araştırmayla kendi bütçenize uygun konaklama ve lezzet duraklarına ulaşabilmeniz; gezi turlarına çıkabilmeniz mümkün. Antalya, her bütçeden insanın gelip vakit geçirebileceği mekanlara ve konaklama imkanlarına sahip. Önceden rezervasyon seçenekleriyle ve rekabetin getirdiği kampanyalarla avantajlı bir tatil şansını yakalayabilirsiniz.Tüm bunların yanında, uygun fiyatlı bir tatil daha oraya gitmeden, ucuz uçak bileti fiyatları ile uçağa bindiğiniz anda başlıyor. “Uygun fiyatlı bir yolculuk”, tatilinize keyifle başlamanızı sağlıyor. Bu nedenle, uygun seçeneklere ulaşabilmeniz ve yılın her dönemi yepyeni sürpriz avantajları öğrenebilmeniz için ucuzucakbileti.net kampanyalarını takip etmeyi unutmayın!

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti