İstanbul Balıkesir

İstanbul Balıkesir Uçak Bileti ile bir yanı Ege’de, bir yanı Marmara’da, muhteşem kıyıların, masmavi denizin ve capcanlı sokakların şehrine adım atıp, unutulmaz bir zaman geçirebilirsiniz.

Sınırsız güzelliklerin şehrine tekrar tekrar gelmek isteyebilirsiniz. Bu yılki tatil planlarınızı bir daha gözden geçirmenizi ve bu şehri yakından tanımanızı öneriyoruz. Doyurucu bir tatilin ardından yüzünüzde bir gülümsemeyle ayrılacağınız Balıkesir, hem bir turizm cenneti hem de size sunacağı tarihi ve kültürel yerleriyle akıllarda yer edecek zengin bir birikime sahip. Osmanlı, Roma ve Selçuklu medeniyetlerinin gözdesi kent, pek çok mirası günümüze taşımasıyla öne çıkıyor.

Keyifle keşfetmenizi bekleyen şehrin bir de kendisine bağlı, görülesi adaları var. Tabiatı ve lezzetleriyle hayran akacağınız bir de güzel ilçe ve köyleri var. Pırıl pırıl bir denizi ve kumsalları var. Kısacası buraya hakkettiği vakitten bol bol ayırmanız gerekecek. Her yıl yoğun olarak ziyaret edilen şehre özellikle son yıllarda artış gösteren yerli turizmin ilgisi oldukça yüksek. Baharın ilk günleriyle birlikte konuklarını ağırlayan şehirde canlılık son baharın ortalarına kadar kendisini hissettirmeye devam ediyor. Görkemli adalarının içerisinde Marmara adası ve Avşa adası gibi ilgi gören, tek başlarına birer turistik belde sayılan yerler bulunuyor. Tatil ve bol eğlenceyi bir arada görmek isteyenler özellikle bu adaları ziyaret edebilirler. Balık esir aynı zamanda yat turizminin de keyifle gerçekleştirildiği yerlerimizden.

Tabiatın bir resim tablosu gibi cezbedici olduğu bu şehirde, ünlü Kaz dağları, Mada dağları gibi doğal yapılar; Akçay, Ayvalık, Edremit gibi harika bölgeler; zeytin ağaçları ve yemyeşil ormanlar, muhteşem güzellikleriyle bir arada bulunuyor. Eğer suyla gelen şifa olan kaplıcaları deneyimlemek istiyorsanız, yine en güzel örneklerinden bazılarını bu şehirde bulacaksınız. Sadece termal turizm için bile her yıl yüzlerce kişi bu bölgeye akın etmekte.Meraklıları tarafından sıkça uğranan Şeytan Sofrası, Kuş Cenneti Milli Parkı, Altınoluk Antik Kenti ve Sarımsaklı Kumsalı gezilecek yerlerin başlarında yer alıyor.

Bölgenin yöresel tatlarının lezzeti de size unutulmayacak bir lezzet turu yaşatacak cinsten. Hem coğrafyasının zenginliği hem de kültürel birikimi adeta şehrin mutfağına yansımış durumda. Ünlü höşmerim lezzetinin anavatanı Balıkesir’de, bölge ürünlerinden yapılan sebzeli yemekler, güveç ve enfes hamur işi lezzetleri bulunur. Balıkesir’in sayısız güzelliklerini keşfetme yolunda ilerlerken, gelin öncelikle nasıl ulaşım sağlayacağımıza bir göz atalım.

İstanbul’dan Balıkesir şehrine ulaşmanın pek çok seçenek bulunuyor. Eğer hızlı ve konforlu bir yolculuk tercih ediyorsanız, hava yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul Balıkesir Ucuz Uçak Bileti rezervasyonu yaptıran siz yolcularımızı ortalama 1 saatlik keyifli bir uçak yolculuğu beklemekte. Aynı gün içerisinde Balıkesir’e ulaşabilir, güzel bir deniz turu yaparak tatilinize ilk adımı atabilirsiniz. Balıkesir’de yaz turizmi ve çeşitli etkinlikler nedeniyle bahar ve yaz döneminde yoğun bir ilgi söz konusudur. Bu dönemlerde biletinizi en erken bir ay önceden ayırtmanızı tavsiye ediyoruz.

İstanbul Balıkesir Uçak Bileti Fiyatları yılın farklı dönemlerine, uçuş saatlerine, tercih ettiğiniz firmanın kampanyalarına ve yolculuk tercihinize göre çeşitlilik gösteriyor. Uygun bilet fiyatlarına ve kampanyalara nasıl ulaşabileceğinizi yazımızın devamında bulabileceksiniz. Kendinize uygun konaklama ve seyahat planını oluşturduktan sonra, bir an önce Balıkesir’e uçabilir, kendinizi Kaz dağlarının eteklerinde, buz gibi suyun kenarında piknik yaparken ve huzurla dinlenirken bulabilirsiniz.

İstanbul – Balıkesir Ucuz Uçak Bileti Şirin Kente Yolculuk

İstanbul Balıkesir Ucuz Uçak Bileti

İstanbul Havalimanları

İstanbul’un uçuşların yoğun olarak yapıldığı iki havalimanı, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanlarıdır. Atatürk Havalimanı ağırlıkla Avrupa Yakasındaki yolcuları ağırlamaktadır. Atatürk Havalimanı ağırlıkla Avrupa Yakasındaki yolcuları ağırlamaktadır. Yeşilköy’de bulunan havalimanı ülkenin en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Her yıl yüzbinlerce turistin seyahatleri için tercih ettiği buluşma noktasıdır. Genel olarak Anadolu Yakasından yola çıkacaklar ise, Pendik’te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih etmekteler. Buradan ülkenin şehirlerine ve dünyanın her yerine uçuş imkanı sağlanmaktadır.

Atatürk Havalimanı

Yeşilköy’de bulunan havalimanımızdır. Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası uçuşlara açılmış ve çeşitli geliştirme çalışmalarının sonunda modern ve geniş kapsamlı bir havalimanı olma özelliği kazanmıştır. Atatürk Havalimanı’nda Restoran çeşitleri, kafeler, kahve zincirleri ve geniş otopark alanları gibi birçok yapı bulunmaktadır. Alışveriş mekanları seçenekleri ve ulaşım zenginliği ile dünyanın en kaliteli havalimanları arasında önemli bir yere sahiptir.

Atatürk Havalimanı İç Hatlar

Yüzbinlerce yolcunun her yıl yurt içi seyahatlerinin uğrak noktası alan, köprüleri, bagaj bantlarını, kontrol noktalarını, restoran, kafe ve kahve zincirlerini barındırmaktadır.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar

Geniş kapasiteye sahip terminaller 2000 yılından bu yana hizmet vermektedir. Dış Hatlar bölümünde, köprüler, eczane, mescit gibi pek çok yapı bir arada bulunmaktadır.

Atatürk Havalimanı’na Ulaşmanın En Kolay ve Rahat Yolları

Atatürk Havalimanı’na İstanbul’un her yerinden rahat ve kolay ulaşım imkanları bulunur. Bunların en başında gelenleri sıralarsak:

Deniz Otobüsü Seferleri

Deniz otobüsü bulunan ilçelerden düzenlenen deniz otobüsü seferleriyle havalimanına yakın bir ulaşım sağlamak mümkündür. Bostancı, Bakırköy ve Kadıköy seferleri kullanarak Atatürk Havalimanı’na yolculuk yapabilirsiniz.

Havaş Servisleri

Taksim bölgesinde kalkan Havaş servisleri ile Atatürk Havalimanı’na kolay ve rahat bir ulaşım sağlamanız mümkün. Anadolu yakasından geçiş sağlamak isteyen yolcular, aktarmalı otobüsleri, vapur bağlantılarını veya Metrobüs seferlerini tercih ederek Taksim’e ulaşabilirler.

Deniz Otobüsü Seferleri

Deniz otobüsü bulunan ilçelerden düzenlenen deniz otobüsü seferleriyle havalimanına yakın bir ulaşım sağlamak mümkündür. Bostancı, Bakırköy ve Kadıköy seferleri kullanarak Atatürk Havalimanı’na yolculuk yapabilirsiniz.

Metro Hizmeti

İstanbul metro hizmeti şehir boyunca otobüs ve tramvay aktarma noktalarıyla birbirine bağlanmıştır. Aksaray-Yenikapı Metro hizmeti ve Taksim, Levent gibi noktalarla; otobüs ve tramvay duraklarına aktarma imkanı bulunan geniş Metro ağıyla Atatürk Havalimanı’nın içerisine kolayca ulaşabilirsiniz.

Büyükşehir Belediyesi Otobüs Seferleri

İstanbul’un her yerinde bulunan duraklarından otobüslerle ve aktarmalı otobüs seçenekleriyle havalimanına ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür. “TH-1” sefer numaralı otobüsler ile Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Pendik’te kurulmuş havalimanımızdır. Adını 1913 yılında doğan ve ilk kadın savaş pilotumuz olan Sabiha Gökçen’den almıştır. Geniş otopark sahasına, Otel hizmetine, seçkin restoran ve kafe zincirlerine ve dinlenme alanlarına sahip olan havalimanı, her yıl milyonlarca yolcuya kaliteli ve konforlu bir hizmet sunmaktadır. Mimarisi ve konforlu hizmetiyle dikkat çeken havalimanı, dünyanın sayılı teknolojik hizmet kullanan havalimanları arasındadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı İç hatlar

İç hatları terminalinde yapılan yenilemelerin ardından genişletilmiş köprü ve bagaj alanlarına, seçkin restoran ve kafe seçeneklerine kavuşmuştur. Her yıl yurtiçi uçuş yapan yüzbinlerce yolcuya hizmet sunmaktadır.

Sabiha Gökçen Dış Hatlar

Dinlenme alanlarına, restoranlara, yiyecek ve içecek servislerine ve daha birçok hizmet yapısına sahip olan Dış hatlar terminali, yurtdışı uçuşlarına benzersiz bir hizmet sunmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Şehir İçi Ulaşım Yolları

İstanbul’un Pendik bölgesinde bulunan havalimanına şehrin her yerinden ulaşım kolaylığı bulunmaktadır. En çok tercih edilenleri sıralarsak:

Marmaray Hattı

2014 yılında hizmete giren ve her iki yakayı çok hızlı bir yolla birleştirmeyi sağlayan Marmaray ile “Ayrılıkçeşme” durağına geçebilir, Metroya aktarma yaparak Kartal’dan “KM – 22” sefer numaralı otobüs ile havalimanına rahatlıkla varabilirsiniz.

Akmis Servisleri

Yalova, Gemlik, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Karamürsel ve Gebze noktalarından servis hizmeti veren Akmis Seyahat ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaş Servisleri

Kadıköy’den kalkan Havaş servislerini kullanarak, kolay ve konforlu bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Metrobüs Seferleri

İstanbul’un her iki yakasını birbirine bağlayacak şekilde karayolu seferleri düzenleyen Metrobüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kadıköy – Kartal metro güzergahına geçiş yapıp, “KM – 22” sefer numaralı otobüse binebilirsiniz.

İstanbul Balıkesir Uçak Bileti

Balıkesir Havalimanları

Balıkesir şehrinde yurtiçi uçuşların yapıldığı iki adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlardan biri Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, diğeri ise Balıkesir Merkez Havalimanı’dır. Balıkesir Merkez Havalimanı’nda yalnızca Ankara’yla karşılıklı uçuş seferleri yapılmaktadır.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı

Balıkesir’in Edremit ilçesinde hizmet veren havalimanı ilçe merkezine oldukça yakındır. Balıkesir’in önemli tatil bölgelerine yakın olan havalimanı, yapılan geliştirme çalışmalarının ardından daha geniş kapsamlı hizmet vermeye başlamıştır.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na Nasıl Ulaşırız?

Bölgede hizmet veren toplu taşıma hizmetiyle Ayvalık’tan, Burhaniye’den ve Edremit merkezden kolayca havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, havalimanında hizmet veren firmaların kendi servis hizmetleriyle ve ticari taksiler aracılığı ile havalimanına ulaşmanız mümkündür. Servis bilgileri için havalimanının ilgili web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Balıkesir’e Yılın Hangi Dönemlerinde Gidelim?

Balıkesir bulunduğu konum itibariyle bölgelerine göre iklim farklılıkları gösterebilmektedir. Ege’ye yakın bölgelerde kış ve sonbahar ayları pek soğuklardan etkilenmezken, karasal iklimin görüldüğü yerler genelde soğuk ve yağışlı geçer. Balıkesir’e genellikle yoğun ilgi ilkbahar ve yaz aylarıdır. Daha çok tatil bölgesi olarak kabul edilen kimi kıyılarında kış pek soğuk geçmemektedir. Genellikle yoğun zamanlar ilkbahar ve yaz aylarıdır. Balıkesir’in renkli tatil dönemi kimi yerlerde sonbahar dönemini de kapsamaktadır.

Balıkesir şenlikleri ve festivalleri oldukça fazla olan bir kenttir. Üzüm, narenciye festivalleri, kültür ve sanat etkinlikleri gibi faaliyetler genellikle Mayıs aylarından başlayıp Eylül aylarının sonlarına kadar devam eder. Bölgede aynı zamanda müzik festivalleri gibi ilginizi çekebilecek aktivitelere tanık olabilirsiniz.

Yılın güzel ve sıcak zamanlarında Kuş Cenneti parkını, Kaz dağlarını, Manyas Kuş Cennetini, Değirmen boğazını, Avşa ve Marmara adalarını gezebilir, unutulmaz bir seyahat yaşayabilirsiniz. Balıkesir ve ilçelerinde görebileceğiniz müzeler, camiler ve tarihi yapılar da gezilmeye değer yerler arasındadır. Şehrin elişi sergilerini ve yazın düzenlenen fuarlarını takip edebilirsiniz.

Balıkesir’in 3 Gözde İlçesi
  • Burhaniye İlçesi
  • Ayvalık İlçesi
  • Edremit İlçesi

Tarihi önemiyle ve doğasıyla Burhaniye; eğlencesi ve alışkanlık yapan harika deniziyle Ayvalık; Akçay’ın güzelliği ve olağanüstü körfeziyle Edremit, Balıkesir’de görüp görebileceğiniz en benzersiz yerlerin sadece bir kısmıdır.

Balıkesir’in 3 Önemli Lezzet Durağı

Saklı Vadi Restoran & Cafe, Merkez

Balıkesir’in merkez bölgesinde bulunan, oldukça etkileyici bir atmosfere sahip bir mekan. İsmi gibi saklı bir güzelliği bulunan mekanı ancak içine girdikten sonra fark edebiliyorsunuz. Olağanüstü bir manzara ve bahçe sizleri bekliyor. Doğanın güzellikleriyle çevrili mekanda isterseniz sabahları servis edilen kahvaltıdan tadabilir, isterseniz güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Lüküs Kamara, Ayvalık

Görülmeye değer bir deniz manzarasının olduğu, deniz ürünleri konusunda oldukça çeşide sahip bir mekan. Deniz kokusunu yakından hissedip, manzaranın keyfini çıkarırken lezzetli mezelerinin tadını çıkarabilirsiniz. Şık tasarımıyla dikkat çeken mekanda belirli dönemlerde canlı müzik keyfi yaşayabilirsiniz.

Halit Balık Restoran, Merkez

Denizin kenarında güzel bir balık lezzeti tatmak için uğranacak mekanlardan. Servis ve sunum oldukça başarılı. Bunun yanında deniz ürünleri ve lezzetli salatalar taze olarak hazırlanıyor. Bölgede belirli müdavimleri olan mekana bir şans vermek isteyebilirsiniz.

Balıkesir’in Renkli 3 Eğlence Mekanı
  • Club Cadde, Avşa
  • Atlas Cafe & Bar, Akçay
  • Cafe Biyer, Merkez
Detaylı Şehir Rehberi

istanbul turistiktik yerlerBalıkesir Gezilecek Yerler

Mükemmel Bir Balıkesir Tatili için 2 Kural

Balıkesir antik zamanlarla medeniyetin buluştuğu bir şehir. Denizi ve eşsiz doğal güzellikleriyle, eğlencesi ve doyumsuz lezzetleriyle her yönden mükemmel bir seyahat fırsatı sunan şehir, size unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatacak.

Bu Seyahate En Uygun Fiyat Seçenekleriyle Ulaşmak İsteriz

Balıkesir ve çevresinde bulunan tatil bölgeleri ve adaları, her türlü konaklama imkanına sahip turistik bölgelerdir. Her bütçeye hitap eden eğlence ve aktivitelere sahip şehirde kendinize uygun tatil imkanına kavuşabilirsiniz. Uygun fiyatlı bir seyahat, daha oraya gitmeden, biletinizi ilk aldığınız anda başlıyor. tatilinizi keyifle geçirmenizin ilk adımıdır.

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti