İstanbul Batman

Güneydoğu Anadolu’nun gelişmekte olan, Dicle nehrinin kolları arasında yükselen bir değer olan, Batman ovasının üzerinde kurulu bu kenti seyahat planlarınız arasına alabilir, İstanbul Batman Uçak Bileti rezervasyonu yaptırarak koskoca bir tarihin konuğu olabilirsiniz.

Batman denince akla gelen ilk yer hiç kuşkusuz Hasankeyf ilçesi. Batman’a yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunan muhteşem bir güzellik. İnsan ömrüne en az bir kere görülesi yerlerden sayılabilecek Hasankeyf’in tarihi binlerce yıl öncesine uzanıyor. Bu masalsı manzaranın maalesef ki sular altında kalma riski bulunuyor. Her yıl kendisini görmeye gelenleri ağırlayan Hasankeyf’in muhteşem manzarasına karşı huzurla dinlenmek, bir bardak sıcak çay eşliğinde hoşça vakit geçirmek için biraz acele etmekte fayda var.

Pek çok insan, biraz zorlayıcı olsa da bu yapının üstlerine çıkarak, olağanüstü manzaraya bir de yukarıdan bakmak için kilometrelerce yol kat ediyor. Benzersiz bölgenin içerisinde bir soluk alabileceğiniz kafelerde tüm yorgunluğunuzu üstünüzden atma şansınız bulunuyor. İçerisinde bulunan insan yapımı mağaraların olduğu ve eski medeniyetlerin uğrak noktası bölge, sizin için harika bir kültür ve tarih gezisi yapmanız için mükemmel bir fırsat olacak. Batman’da Hasankeyf gibi hayranlık duyacağınız diğer yapıların arasında tarihi kilise ve manastırlar bulunmakta. Tarihin kokusunu içinize çekeceğiniz bu bambaşka atmosferin içinde mutlaka uğramanız gereken yerlerin başında Mor Kiryakus Manastırı geliyor. Yolunuz Beşir bölgesine düşerse, bu etkileyici mimariye sahip mekanın içinde kendinizi bir zaman gezgini gibi hissederek dolaşma şansınız var.

Meşhur Malabadi köprüsü, Kandil kalesi, Hızır Bey Camii ve Kozluk kalesi Batman’da görmeniz gereken harikulade yapıların başında geliyor. Eğer Batman’a bir an önce gitmek istiyorsanız muhteşem bir yöresel mutfağa hazır olun. Tarihi ve kültürel zenginliğinin yanında enfes lezzetlerle tanışacağınızı söylemek gerek. Damak tadınıza yenilikler katacak lezzetlerin arasında, Perde pilav, Kaburga dolması, Tırşık, Şam böreği, Kütülk köfte ve Ayran çorbası bulunmakta. Sevdiklerinizle birlikte çıkabileceğiniz unutulmaz bir yolculuğa ev sahipliği yapacak Batman şehrini tanıma yolunda ilerlerken öncelikle nasıl ulaşım sağlayabileceğimize bir göz atalım.

Batman’a karayolu ve havayolu seçenekleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul’dan şehirler arası otobüslerle ortalama 18 saatlik bir yolculuk gerekiyor. Eğer çok daha hızlı ve konforlu bir ulaşım isterseniz havayolunu kullanabilirsiniz. Batman’da yurtiçi yolculukların yapıldığı bir havalimanı bulunmakta. İstanbul Batman Ucuz Uçak Bileti rezervasyonu yaptıran siz yolcularımızı ortalama 2 saatlik hızlı ve keyifli bir yolculuk bekliyor. İstanbul’dan hareket edip aynı gün içerisinde Batman’ın bambaşka atmosferine adım atabilirsiniz. Bölgeye bahar ve yaz aylarında daha yoğun bir ilgi gösterildiği için, bu dönemlerde yolculuk yapmayı düşünüyorsanız biletinizi en az bir – iki ay önceden ayırtmanızı tavsiye ediyoruz.

İstanbul Batman Uçak Bileti Fiyatları yılın farklı dönemlerine, uçuş saatlerine, tercih ettiğiniz firmanın kampanyalarına ve yolculuk tercihinize göre çeşitlilik gösteriyor. Uygun bilet fiyatlarına ve kampanyalara nasıl ulaşabileceğinizi yazımızın devamında bulabileceksiniz. Size uygun seyahat ve konaklama planını oluşturduktan sonra bu bambaşka kente bir an önce adım atabilir; kendinizi , Hasankeyf Yol Geçen Hanının güzellikleri arasında dolaşırken ve gezinize dinlendirici bir başlangıç yaparken bulabilirsiniz.

İstanbul – Batman Ucuz Uçak Bileti ile Batman’ın Tarihi Güzelliklerine Ulaşım

İstanbul Batman Ucuz Uçak Bileti

İstanbul Havalimanları

İstanbul’un uçuşların yoğun olarak yapıldığı iki havalimanı, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanlarıdır. Atatürk Havalimanı ağırlıkla Avrupa Yakasındaki yolcuları ağırlamaktadır. Yeşilköy’de bulunan havalimanı ülkenin en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Her yıl yüzbinlerce turistin seyahatleri için tercih ettiği buluşma noktasıdır. Genel olarak Anadolu Yakasından yola çıkacaklar ise, Pendik’te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih etmekteler. Buradan ülkenin şehirlerine ve dünyanın her yerine uçuş imkanı sağlanmaktadır.

Atatürk Havalimanı

Yeşilköy’de bulunan havalimanımızdır. Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası uçuşlara açılmış ve çeşitli geliştirme çalışmalarının sonunda modern ve geniş kapsamlı bir havalimanı olma özelliği kazanmıştır. Atatürk Havalimanı’nda Restoran çeşitleri, kafeler, kahve zincirleri ve geniş otopark alanları gibi birçok yapı bulunmaktadır. Alışveriş mekanları seçenekleri ve ulaşım zenginliği ile dünyanın en kaliteli havalimanları arasında önemli bir yere sahiptir.

Atatürk Havalimanı İç Hatlar

Yüzbinlerce yolcunun her yıl yurt içi seyahatlerinin uğrak noktası alan, köprüleri, bagaj bantlarını, kontrol noktalarını, restoran, kafe ve kahve zincirlerini barındırmaktadır.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar

Geniş kapasiteye sahip terminaller 2000 yılından bu yana hizmet vermektedir. Dış Hatlar bölümünde, köprüler, eczane, mescit gibi pek çok yapı bir arada bulunmaktadır.

Atatürk Havalimanı’na Ulaşmanın En Kolay ve Rahat Yolları

Atatürk Havalimanı’na İstanbul’un her yerinden rahat ve kolay ulaşım imkanları bulunur. Bunların en başında gelenleri sıralarsak:

Havaş Servisleri

Taksim bölgesinde kalkan Havaş servisleri ile Atatürk Havalimanı’na kolay ve rahat bir ulaşım sağlamanız mümkün. Anadolu yakasından geçiş sağlamak isteyen yolcular, aktarmalı otobüsleri, vapur bağlantılarını veya Metrobüs seferlerini tercih ederek Taksim’e ulaşabilirler.

Deniz Otobüsü

Deniz otobüsü bulunan ilçelerden düzenlenen deniz otobüsü seferleriyle havalimanına yakın bir ulaşım sağlamak mümkündür. Bostancı, Bakırköy ve Kadıköy seferleri kullanarak Atatürk Havalimanı’na yolculuk yapabilirsiniz.

Metro Seferleri

İstanbul metro hizmeti şehir boyunca otobüs ve tramvay aktarma noktalarıyla birbirine bağlanmıştır. Aksaray-Yenikapı Metro hizmeti ve Taksim, Levent gibi noktalarla; otobüs ve tramvay duraklarına aktarma imkanı bulunan geniş Metro ağıyla Atatürk Havalimanı’nın içerisine kolayca ulaşabilirsiniz.

Büyükşehir Belediyesi Otobüs Seferleri

İstanbul’un her yerinde bulunan duraklarından otobüslerle ve aktarmalı otobüs seçenekleriyle havalimanına ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür. “TH-1” sefer numaralı otobüsler ile Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Pendik’te kurulmuş havalimanımızdır. Adını 1913 yılında doğan ve ilk kadın savaş pilotumuz olan Sabiha Gökçen’den almıştır. Geniş otopark sahasına, Otel hizmetine, seçkin restoran ve kafe zincirlerine ve dinlenme alanlarına sahip olan havalimanı, her yıl milyonlarca yolcuya kaliteli ve konforlu bir hizmet sunmaktadır. Mimarisi ve konforlu hizmetiyle dikkat çeken havalimanı, dünyanın sayılı teknolojik hizmet kullanan havalimanları arasındadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı İç hatlar

İç hatları terminalinde yapılan yenilemelerin ardından genişletilmiş köprü ve bagaj alanlarına, seçkin restoran ve kafe seçeneklerine kavuşmuştur. Her yıl yurtiçi uçuş yapan yüzbinlerce yolcuya hizmet sunmaktadır.

Sabiha Gökçen Dış Hatlar

Dinlenme alanlarına, restoranlara, yiyecek ve içecek servislerine ve daha birçok hizmet yapısına sahip olan Dış hatlar terminali, yurtdışı uçuşlarına benzersiz bir hizmet sunmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Şehir İçi Ulaşım Yolları

İstanbul’un Pendik bölgesinde bulunan havalimanına şehrin her yerinden ulaşım kolaylığı bulunmaktadır. En çok tercih edilenleri sıralarsak:

Marmaray Hattı

2014 yılında hizmete giren ve her iki yakayı çok hızlı bir yolla birleştirmeyi sağlayan Marmaray ile “Ayrılıkçeşme” durağına geçebilir, Metroya aktarma yaparak, Kartal’dan “KM – 22” sefer numaralı Otobüs ile havalimanına rahatlıkla varabilirsiniz.

Akmis Servisleri

Yalova, Gemlik, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Karamürsel ve Gebze noktalarından servis hizmeti veren Akmis Seyahat ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaş Servisleri

Kadıköy’den kalkan Havaş servislerini kullanarak, kolay ve konforlu bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Metrobüs Seferleri

İstanbul’un her iki yakasını birbirine bağlayacak şekilde karayolu seferleri düzenleyen Metrobüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kadıköy – Kartal metro güzergahına geçiş yapıp, “KM – 22” sefer numaralı otobüse binebilirsiniz.

İstanbul Batman Uçak Bileti

Batman’daki Havalimanları

Batman bölgesinde yurtiçi uçuşların yapıldığı havalimanı, Batman Havalimanı’dır.

Batman Havalimanı

Batman il merkezine yakın olmasıyla oldukça kolay ulaşım sağlanabilen ve Ankara, İstanbul gibi büyükşehirlerle karşılıklı uçuşların yapıldığı havalimanımızdır. 1998 yılından buyana hizmet veren havalimanı hem askeri, hem de sivil bir havalimanı olma özelliği taşımaktadır.

Batman Havalimanı’na Nasıl Ulaşırız?

Kentte hizmet vermekte olan Belediye otobüsleriyle havalimanına kısa sürede ulaşmanız mümkündür. Bu ulaşım yolu dışında ticari taksileri tercih ederek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Batman’a Yılın Hangi Dönemlerinde Gidelim?

Batman şehri ve çevresinde karasal iklim özellikleri göründüğü için kış ayları sert soğuklar ve yazları aşırı sıcaklar görülebilmektedir. Karasal iklim özellikleri gereği nem oranı yüksek sıcaklar çok sık görülmez. Nisan, Mayıs ayları ve Eylül, Ekim aylarında sıcaklıklar orta değerlerde olur. Genellikle ilkbahar, yaz ve sonbaharın belirli dönemlerinde ziyaretçi yoğunluğu görülmektedir.

İlkbahar dönemlerinde çeşitli kültür sanat etkinlikleri düzenlenir. Nisan ve Mayıs dönemlerinde tiyatro etkinlikleri ve konserler düzenlenir. Kentin tarihi ve kültürel zenginliklerine bu dönemlerde tanık olabilirsiniz.

Batman’ın 3 Gözde İlçesi
  • Hasankeyf İlçesi
  • Kozluk İlçesi
  • Beşiri İlçesi

Ovaları, yaylaları ve Raman Dağının güzelliği ile Beşiri ilçesi; köklü tarihi geçmişi ve olağanüstü manzarasıyla Hasankeyf ilçesi; eşsiz akarsuları ve el emeği dokumalarıyla Kozluk ilçesi Batman’ın görülmeye değer yerlerinin başında gelmektedirler.

Batman’ın 3 Önemli Lezzet Durağı

Petrol Restoran, Merkez

Dikkat çeken dekorasyonuyla, ışıklandırması ve ağaçlarıyla keyifle yemek yiyebileceğiniz bir ortam. Ziyaretçilerini nezih ortamıyla ve güler yüzlü hizmet anlayışıyla karşılayan mekanda sevdiklerinizle güzel açık büfe kahvaltı yapabilirsiniz. Güzel yemeklerin dışında zengin bir menüye sahip mekanda fast food türü yiyecekler de bulabilirsiniz.

Çömce Restoran, Merkez

Batman’ın en eski mekanlarından biri. Güzel döneri ve fındık lahmacunuyla ün yapmış, temiz bir aile ortamı. Fiyat olarak biraz ortalamanın üzerinde olsa da keyifli ortamı ve lezzetleri için bir denemek isteyebilirsiniz.

Buket Lahmacun Restoran, Merkez

Lahmacun ve kebap lezzetlerini tadabileceğiniz nadide mekanlardan biri. Abartıdan uzak ortamı ve temizlik anlayışlarıyla uğranabilecek mekanlardan biri. Yemeklerinize güzel ve yöresel çorbalarıyla başlamanızı tavsiye ediyoruz.

Batman’ın Eğlence Hayatı

Batman’da alışveriş mekanlarını, sinemaları, tiyatroları, kafeleri ve canlı müzik mekanlarını ağırlıkla şehir merkezinde bulabilirsiniz.

Detaylı Şehir Rehberi

istanbul'da ne yenirBatman Gezilecek Yerler

Mükemmel Bir Batman Olmazsa Olmaz 2 Şart

Tarihi, turistik bölgeleri, eşsiz doğası ve yöresel lezzetleriyle Batman size çok yönlü ve unutulmayacak bir seyahat fırsatı sunmakta.

Batman turistik özelliklerinin yanı sıra uygun fiyatlı konaklama, eğlence ve restoran seçeneklerini bulabileceğiniz bir bölge. Bütçenizi sarsmadan vakit geçirebilme şansına sahip olabilirsiniz. Tüm bunların yanında, uygun fiyatlı bir seyahat, daha oraya gitmeden, biletinizi ilk aldığınız anda başlıyor. Uygun fiyatlı bir yolculuk, tatilinizi keyifle geçirmenizin ilk adımıdır. Bu nedenle, uygun seçeneklere ulaşabilmeniz ve yılın her döneminde size sunulan harika sürprizleri öğrenebilmeniz için Ucuz Uçak Bileti Sorgulama sistemimiz ile seyahat dönem aralıklarınıza ait Batman Ucuz Bilet fiyatlarını sorgulamayı unutmayın. Mutlu seyahatler!

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti