İstanbul Bingöl

Bingöl’ün ne kadar harika bir tatil ve seyahat fırsatı barındırdığını çoğu kimse bilmez. Oysa, defalarca görmeye giden müdavimleriyle, yerli turizmin artan ilgisiyle, gözde bir tatil şehri olan Bingöl’e yalnızca bir “İstanbul Bingöl uçak bileti” kadar yakın olduğumuzu unutmamak gerek.

İstanbul’dan kalkıp bu bölgeye gittiğimizde o kadar alışmadığımız bir iklimin içerisine gireriz ki, daha tatilimizin başında bambaşka bir yerde olduğumuzu hemen hissederiz. Doğu Anadolu’nun doğal güzellikleriyle bezeli şehrin hem merkezinde, hem de çevresinde eşsiz güzellikler bizi karşılamayı beklemektedir.

Bingöl’ün eski medeniyetlere ve hatta eski çağlara uzanan pek çok görülesi yapısı nedeniyle, ülkemizin olduğu kadar dünyanın da sayılı şehirlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki tatil döneminde farklı ve unutulmaz bir deneyim yaşamak için Bingöl’e şans verebilirsiniz.

Rotamızı bu benzersiz kent Bingöl’e yöneltmemiz için çokça sebebimiz var

Şehirde keşfedeceğimiz güzelliklerin başında Kral Kızı Kalesi ve Sentarius Kaleleridir. Kral kızı Pers dönemine, Sentarius ise Urartulara kadar uzanan ve şehri tüm güzelliği ile görebileceğimiz güzelliklerdir. Doğa olayları içinde görüp görebileceğiniz en ilginç yapılardan biri de Bingöl’dedir. Yüzen Ada verilen göl bölgesinde, üzerinde ağaçlar olan minik kara parçaları sürekli olarak hareket etmektedir. Oldukça derin olan gölün göz alıcı güzellikte bir suyu vardır. Etrafınıza baktığınızda yemyeşil bir doğa ve tepeleri görürsünüz. Bu bölge halk tarafından bir dinlence yeri olarak görülse de, son zamanlarda yapılan çalışmalarda turistik bir bölge haline getirilmeye çalışılmaktadır.

Görmeniz gereken tabiat güzelliklerinden biri de Çır Şelalesidir. Muhteşem görüntüsüyle ve akış yüksekliği ile dünyadaki benzerlerini hiç aratmaz. Özellikle yaz ve bahar zamanlarında giderseniz, çok hoş bir manzarası olduğunu görebileceksiniz. Bu güzelliği görmeden Bingöl yolculuğunuzu tamamlamayın. Bölgede, yöresel eşyaların satıldığı, güzel hatıraları alabileceğiniz mekanları, mesire yerlerini, kafeleri ve restoranları bulabilirsiniz. Bunun yanında dillere destan yöresel bir mutfağı olduğunu söylemeden geçemeyiz. Muhteşem dolmaları, tutmaç çorbası ve lezzetli tatlıları, yemek kültürünüze yenilikler katacak. Bingöl’ün sayısız güzelliklerini tanıma yolunda ilerlerken, öncelikle nasıl ulaşım sağlayacağımıza gelin bir göz atalım.

İstanbul’dan Bingöl’ün Harikalarına Ulaşım

Bingöl’e karayolu ve havayolu seçenekleriyle ulaşabilirsiniz. Şehirler arası otobüsleri tercih ettiğinizde ortalama 17 saatlik bir yolculukla şehre ulaşırsınız. Eğer çok daha hızlı ve konforlu bir seyahat düşünüyorsanız uçak yolculuğunu seçebilirsiniz. Bingöl’de yurtiçi uçuşların yapıldığı bir havalimanı bulunmaktadır. İstanbul Bingöl Ucuz Uçak Bileti rezervasyonu yapan siz yolcularımızı ortalama 2 saatlik keyifli bir uçak yolculuğu beklemektedir. İstanbul’dan hareket eden uçak aynı gün içerisinde şehre iniş yaptığından, hemen şehrin güzelliklerini keşfetme şansına sahip olursunuz. Etkinliklerin ve yoğun ziyaretlerin olduğu dönemler bahar sonu ve yaz aylarıdır. Bu dönemlerde gitmeyi düşünüyorsanız biletinizi gitmeden en erken bir ay önceden ayırtmanızı tavsiye ediyoruz.

İstanbul Bingöl Uçak Bileti Fiyatları yılın farklı dönemlerine, uçuş saatlerine, tercih ettiğiniz firmanın kampanyalarına ve yolculuk tercihinize göre çeşitlilik gösteriyor. Uygun bilet fiyatlarına ve kampanyalara nasıl ulaşabileceğinizi yazımızın devamında bulabileceksiniz. Kendinize uygun konaklama ve yolculuk seçeneklerini belirledikten sonra bu bambaşka şehre adım atabilir, kendinizi Karlıova’nın dağları arasında, meşhur gün doğumu manzarasını izlerken bulabilirsiniz.

İstanbul – Bingöl Ucuz Uçak Bileti ile Bingöl’ün Tarihi Güzelliklerine Ulaşım

İstanbul Bingöl Ucuz Uçak Bileti

İstanbul Havalimanları

İstanbul’un uçuşların yoğun olarak yapıldığı iki havalimanı, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanlarıdır. Atatürk Havalimanı ağırlıkla Avrupa Yakasındaki yolcuları ağırlamaktadır. Yeşilköy’de bulunan havalimanı ülkenin en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Her yıl yüzbinlerce turistin seyahatleri için tercih ettiği buluşma noktasıdır. Genel olarak Anadolu Yakasından yola çıkacaklar ise, Pendik’te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih etmekteler. Buradan ülkenin şehirlerine ve dünyanın her yerine uçuş imkanı sağlanmaktadır.

Atatürk Havalimanı

Yeşilköy’de bulunan havalimanımızdır. Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası uçuşlara açılmış ve çeşitli geliştirme çalışmalarının sonunda modern ve geniş kapsamlı bir havalimanı olma özelliği kazanmıştır. Atatürk Havalimanı’nda Restoran çeşitleri, kafeler, kahve zincirleri ve geniş otopark alanları gibi birçok yapı bulunmaktadır. Alışveriş mekanları seçenekleri ve ulaşım zenginliği ile dünyanın en kaliteli havalimanları arasında önemli bir yere sahiptir.

Atatürk Havalimanı İç Hatlar

Yüzbinlerce yolcunun her yıl yurt içi seyahatlerinin uğrak noktası alan, köprüleri, bagaj bantlarını, kontrol noktalarını, restoran, kafe ve kahve zincirlerini barındırmaktadır.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar

Geniş kapasiteye sahip terminaller 2000 yılından bu yana hizmet vermektedir. Dış Hatlar bölümünde, köprüler, eczane, mescit gibi pek çok yapı bir arada bulunmaktadır.

Atatürk Havalimanı’na Ulaşmanın En Kolay ve Rahat Yolları

Atatürk Havalimanı’na İstanbul’un her yerinden rahat ve kolay ulaşım imkanları bulunur. Bunların en başında gelenleri sıralarsak:

Havaş Servisleri

Taksim bölgesinde kalkan Havaş servisleri ile Atatürk Havalimanı’na kolay ve rahat bir ulaşım sağlamanız mümkün. Anadolu yakasından geçiş sağlamak isteyen yolcular, aktarmalı otobüsleri, vapur bağlantılarını veya Metrobüs seferlerini tercih ederek Taksim’e ulaşabilirler.

Deniz Otobüsü

Deniz otobüsü bulunan ilçelerden düzenlenen deniz otobüsü seferleriyle havalimanına yakın bir ulaşım sağlamak mümkündür. Bostancı, Bakırköy ve Kadıköy seferleri kullanarak Atatürk Havalimanı’na yolculuk yapabilirsiniz.

Metro Seferleri

İstanbul metro hizmeti şehir boyunca otobüs ve tramvay aktarma noktalarıyla birbirine bağlanmıştır. Aksaray-Yenikapı Metro hizmeti ve Taksim, Levent gibi noktalarla; otobüs ve tramvay duraklarına aktarma imkanı bulunan geniş Metro ağıyla Atatürk Havalimanı’nın içerisine kolayca ulaşabilirsiniz.

Büyükşehir Belediyesi Otobüs Seferleri

İstanbul’un her yerinde bulunan duraklarından otobüslerle ve aktarmalı otobüs seçenekleriyle havalimanına ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür. “TH-1” sefer numaralı otobüsler ile Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Pendik’te kurulmuş havalimanımızdır. Adını 1913 yılında doğan ve ilk kadın savaş pilotumuz olan Sabiha Gökçen’den almıştır. Geniş otopark sahasına, Otel hizmetine, seçkin restoran ve kafe zincirlerine ve dinlenme alanlarına sahip olan havalimanı, her yıl milyonlarca yolcuya kaliteli ve konforlu bir hizmet sunmaktadır. Mimarisi ve konforlu hizmetiyle dikkat çeken havalimanı, dünyanın sayılı teknolojik hizmet kullanan havalimanları arasındadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı İç hatlar

İç hatları terminalinde yapılan yenilemelerin ardından genişletilmiş köprü ve bagaj alanlarına, seçkin restoran ve kafe seçeneklerine kavuşmuştur. Her yıl yurtiçi uçuş yapan yüzbinlerce yolcuya hizmet sunmaktadır.

Sabiha Gökçen Dış Hatlar

Dinlenme alanlarına, restoranlara, yiyecek ve içecek servislerine ve daha birçok hizmet yapısına sahip olan Dış hatlar terminali, yurtdışı uçuşlarına benzersiz bir hizmet sunmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Şehir İçi Ulaşım Yolları

İstanbul’un Pendik bölgesinde bulunan havalimanına şehrin her yerinden ulaşım kolaylığı bulunmaktadır. En çok tercih edilenleri sıralarsak:

Marmaray Hattı

2014 yılında hizmete giren ve her iki yakayı çok hızlı bir yolla birleştirmeyi sağlayan Marmaray ile “Ayrılıkçeşme” durağına geçebilir, Metroya aktarma yaparak, Kartal’dan “KM – 22” sefer numaralı Otobüs ile havalimanına rahatlıkla varabilirsiniz.

Akmis Servisleri

Yalova, Gemlik, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Karamürsel ve Gebze noktalarından servis hizmeti veren Akmis Seyahat ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaş Servisleri

Kadıköy’den kalkan Havaş servislerini kullanarak, kolay ve konforlu bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Metrobüs Seferleri

İstanbul’un her iki yakasını birbirine bağlayacak şekilde karayolu seferleri düzenleyen Metrobüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kadıköy – Kartal metro güzergahına geçiş yapıp, “KM – 22” sefer numaralı otobüse binebilirsiniz.

İstanbul Bingöl Uçak Bileti

Bingöl’ün Havalimanları

Bingöl bölgesinde yurtiçi uçuşların yapıldığı havalimanı, Bingöl Havalimanı’dır.

Bingöl Havalimanı

2013 yılında yapılan geliştirme çalışmalarının ardından bölgede geniş kapsamlı hizmet veren havalimanında Ankara ve İstanbul şehirleriyle karşılıklı uçuşlar yapılmaya başlanmıştır. Şehir merkezine yakın oluşuyla oldukça avantajlı bir konumdadır.

Bingöl Havalimanı’na Nasıl Ulaşırız?

Şehir içinden hizmet sunan belediye otobüsleriyle havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra ticari taksileri kullanarak havalimanına kolayca ulaşabilirsiniz.

Bingöl’e Yılın Hangi Dönemlerinde Gidebiliriz?

Bingöl ilinde genel olarak kış ayları soğuk geçmekte, yaz aylarında yüksek sıcaklık geçişleri görülebilmektedir. Bahar ayları ve yaz aylarının başı ile sonbahar dönemleri ziyaret için uygun olabilir. Bingöl’de yaylaları ve doğal güzellikleri görmek için bu dönemleri tercih edebilirsiniz. Bölgenin gezilmeye bekleyen doğal ve tarihi güzellikleri, gezebileceğiniz mağaraları yine bu dönemlerde görülebilir.

Bingöl kayak sporları tutkunlarının sevebileceği Yolçatı gibi kayak merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. Hasarek kayak merkezi çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülmektedir. Bu anlamda bölge turistik bir kayak merkezi olmak için yeni çalışmalar başlatmıştır. Eğer kayak sporu için gelmeyi düşünüyorsanız, Aralık aynın başları ve Şubat ayının sonları sizin için uygun olacaktır.

Bingöl’ün 3 Gözde İlçesi
  • Solhan İlçesi
  • Yedisu İlçesi
  • Kiğı İlçesi

Muhteşem doğası ve Yüzen Adasıyla Solhan ilçesi; görmeye doyulmaz şelaleleri ve tabiat harikalarıyla Yedisu ilçesi; mimarisiyle dikkat çeken tarihi camileri ve yöresel tatlarıyla Kiğı ilçesi, Bingöl’ün benzersiz güzelliklerinden sadece birkaçıdır.

Bingöl’de Eğlence ve Lezzet Durakları

Bingöl’ün özellikle merkez bölümünde kafe ve restoranları bulabilirsiniz. Özellikle kebap ve pide çeşitlerini burada bulunan restoran ve ocakbaşı mekanlarında tadabilirsiniz. Kiğı ilçesi içerisinde de yöresel mutfağı ve kebap mutfağını sergileyen mekanlar bulabilirsiniz.

Detaylı Şehir Rehberi

İstanbul ve Bingöl’de gezilmesi gereken yerler nerelerdir? Bir turist olarak bu iki şehirde gerçekleştireceğiniz alternatifler, yöresel lezzetler, ne yenir? ne alınır? gibi bir çok sorunuza cevap bulabileceğini detaylı şehir rehberlerine göz atmayı unutmayın!
istanbul gezilecek yerlerBingöl Gezilecek Yerler

Mükemmel Bir Bingöl Olmazsa Olmaz 2 Şart

Bingöl’de köklü bir tarihin izlerini, muhteşem tabiat güzelliklerini, yöresel lezzetleri ve kültürel faaliyetleri bir arada bulabilirsiniz. Kış sporları açısından gelişim gösteren şehir her yönden güzel bir seyahat imkanı sunuyor.

Konaklama ve hizmet sektörünün diğer öğeleriyle beraber Bingöl şehri yüksek bir bütçe ayırmanıza gerek olmayan, oldukça uygun bir şehirdir. Kısa bir araştırmadan sonra kendinize uygun bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bunların yanında, uygun fiyatlı bir seyahat, daha oraya gitmeden, Bingöl Ucuz Bilet aldığınız anda başlıyor. “Uygun fiyatlı bir yolculuk”, tatilinizi keyifle geçirmenizin ilk adımıdır. Bu nedenle, uygun seçeneklere ulaşabilmeniz ve yılın her döneminde size sunulan harika sürprizleri öğrenebilmeniz için En Ucuz Uçak Bileti sistemimize göz atarak erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmayı unutmayın!

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti