İstanbul Bursa

İstanbul Bursa uçak bileti alarak adım atacağınız bu gelişmiş şehirde, hem tarihi zenginlikleri hem benzersiz pek çok güzelliği bir arada bulacaksınız. Kurulduğu döneme ait tarihi yapıları ziyaret ederek koca bir tarihe yakından tanıklık edeceksiniz.

Tarihte Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmış ve en eski yerleşim yerlerinden biri olan Bursa’nın özellikleri yalnızca bununla sınırlı değil. Bursa aynı zamanda Türkiye’nin ekonomik anlamda en gelişmiş illerindendir. Bu özelliği ile kozmopolit bir yapıya sahiptir. Yöresel lezzetleri ise dillere destandır. İster gezmek için gelin isterseniz başka nedenlerle, buranın kendine özgü yemeklerini tattığınızda, sadece bu nedenle bile tekrar gelmek isteyeceğinizi söyleyebiliriz.

Eğer bir tarih tutkunuysanız görebileceğiniz muhteşem eserler arasında, Yeşil Cami, Yeşil Medrese, Atatürk Müzesi, Ulu Cami, Bedesten, Beştaş, ve İznik Müzesi gibi olağanüstü yapılar bulunmaktadır. Bursa’nın eğlence hayatı merkez bölgelisinde tüm hızıyla devam eder. Harika lezzet duraklarının yanı sıra, canlı müzik mekanları ve gece kulüpleri bulunmaktadır. Her bütçeye uygun ve öğrencilerin sıklıkla vakit geçirdiği kafelerden, yakınlarınıza hediye alabileceğiniz turistik eşya satan dükkanlara kadar, oldukça geniş bir yelpaze barındıran bir şehirdir Bursa.

Dev Kent İstanbul’dan Bursa’nın Farklı Atmosferine En Kolay Nasıl Ulaşacağız?

Bursa’nın dört mevsim güzelliğine ulaşmak isteyenleri birbirinden farklı seyahat seçenekleri bekliyor. Konforlu ve hızlı bir ulaşımı tercih edenler, uçak yolculuğunu tercih edebilirler. İstanbul Bursa Ucuz Uçak Bileti rezervasyonu yaptırdığınızda, günümüz şartlarında artık çok kısa sürede Bursa’ya uçma şansı elde etmiş olursunuz. Yaz dönemlerinde düzenlenen Bursa Festivali gibi pek çok etkinlik nedeniyle yoğunluk yaşanabildiğinden, bilet tarihlerinizi önceden ayarlamanızı tavsiye ediyoruz.

İstanbul Bursa Uçak Bileti Fiyatları yılın farklı dönemlerine, uçuş saatlerine, tercih ettiğiniz firmanın kampanyalarına ve yolculuk tercihinize göre çeşitlilik gösteriyor. Uygun bilet fiyatlarına ve kampanyalara nasıl ulaşabileceğinizi yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Bursa’yauçuş imkanı sağlayan en önemli seyahat firmaları ise: Turkish Airlines, Anadolu Jet, Onur Air, SunExpress, Atlas Global, Pegasus Airlines, Borajet, Lufthansa ve KLM.

Uygun seyahat planınızı oluşturup, Bursa’nın harika güzelliklerine adım attığınızda kendinizi dünyaca ünlü Cumalıkızık’ın huzurlu sokaklarında bulabilir; Bursa’nın enfes kestane şekerlerinden yerken, manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

İstanbul – Bursa Ucuz Uçak Bileti ile Yeşil Kente Yolculuk

İstanbul Bursa Ucuz Uçak Bileti

İstanbul Havalimanları

İstanbul’un en yoğun ve ilgi gören iki havalimanı, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanlarıdır. Anadolu Yakasından yola çıkacaklar, Pendik’te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih etmekteler. Buradan ülkenin iç noktalarına, ve Paris’ten Roma’ya; Ürdün’den Miami’ye kadar en geniş seçenekleriyle, yüzlerce yurt dışı coğrafyalara uçuş imkanı sağlanmaktadır. Atatürk Havalimanı ise ağırlıkla Avrupa Yakasındaki yolculara ev sahipliği yapmaktadır. Yeşilköy’de bulunan havalimanı ülkenin en büyük ve en yoğun havalimanı olma özelliğine sahiptir. Yenilenmiş ve genişletilmiş yapısıyla her yıl yüzbinlerce turistin seyahatleri için tercih ettiği buluşma noktasıdır.

Atatürk Havalimanı

Her yıl milyonlarca yolcunun uğrak noktası Atatürk Havalimanı, Türkiye’nin en büyük havalimanı olma özelliğini taşımaktadır. 1953 yılından beri uluslararası uçuşlara açık olan havalimanı, yenilen yapısıyla kaliteli hizmette ön sıralardadır. Kahve zincirlerine, restoran zincirlerine ve kafelere ev sahipliği yapar. İçerisinde alışveriş noktalarını bulabilirsiniz.

Atatürk Havalimanı İç Hatlar

Yapılan yenileme çalışmalarıyla yepyeni bir görünüme kavuşmuş olan İç hatlar terminalinde onlarca köprü ve bagaj noktası, check in noktaları, restoran ve kafe zincirleri kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar

Genişletilen yapısıyla daha geniş hizmet alanlarına, restoran ve kafe zincirlerine ve dinlenmek için geniş bölümlere ev sahipliği yapmaktadır.

Atatürk Havalimanı’na Ulaşmanın En Kolay ve Rahat Yolları

Yeşilköy’de bulunan havalimanına İstanbul’un her noktasından kolayca ulaşım sağlanmaktadır. Siz de bu yollardan birini tercih edebilirsiniz

Metro Hizmeti

İstanbul metro hizmeti şehir boyunca otobüs ve tramvay aktarma noktalarıyla birbirine bağlanmıştır. Aksaray-Yenikapı Metro hizmeti ve Zeytinburnu, Yenibosna gibi noktaları kullanarak ve aktarma yoluyla kolayca ulaşabilirsiniz.

Taksim – Havataş Servisleri

Taksim bölgesinden kalkış yapan Havataş servisleri ile Atatürk Havalimanı’na kolay ve rahat bir ulaşım sağlamanız mümkündür. Anadolu yakasından geçiş sağlamak isteyen yolcular, Marmaray ve metrobüs bağlantısıyla kolayca geçiş yapabilirler.

Büyükşehir Belediyesi Otobüs Seferleri

Otobüs seferleri kullanarak Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. İstanbul’un her yerinde bulunan duraklarından otobüslerle ve aktarmalı otobüs seçenekleriyle havalimanına ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür. “TH-1” sefer numaralı otobüsler Atatürk Havalimanı’na sefer düzenlemektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Daha çok Anadolu yakasındaki yolcuların tercih ettiği havalimanı, İstanbul Pendik’te bulunmaktadır. Havalimanına ilk kadın pilotumuz olan Sabiha Gökçen’in adı verilmiştir. Büyük bir otopark sahasına, Otel hizmetlerine, seçkin restoran ve kafe zincirlerine ve dinlenme alanlarına sahip olan havalimanı, her yıl milyonlarca yolcuya kaliteli ve konforlu bir hizmet sunmaktadır. Mimarisi ve konforlu hizmetiyle dikkat çeken havalimanı, dünyanın sayılı teknolojik hizmet kullanan havalimanları arasındadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar – Dış Hatlar

Yapılan restorasyon ve genişletme çalışmalarının ardından her iki terminal de köprü ve bagaj alanlarına, seçkin restoran ve kafe seçeneklerine kavuşmuştur. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin uçuşları için tercih ettiği terminaller mimarisi ve geniş alanlarıyla dikkat çekmektedirler.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Şehir İçi Ulaşım Yolları

İstanbul’un farklı noktalarından buraya ulaşım yolu bulabilirsiniz. En çok tercih edilen ulaşım yolları;

Metrobüs Seferleri

İstanbul’un her iki yakasını birbirine bağlayan metrobüs seferleri ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Özellikle Avrupa Yakası yolcuları bu yolu tercih edebilirler. Anadolu yakasına geçince, Kadıköy – Kartal metro güzergahına geçiş yapıp, “KM – 22” sefer numaralı otobüs ile havalimanına geçiş sağlayabilirsiniz.

Havataş Hizmeti

Havalimanına Anadolu yakasından ulaşacak yolcular için Kadıköy’den sefer düzenlemekte olan Havataş servislerini kullanmak, kolay ve konforlu bir ulaşım şekli olacaktır.

Marmaray Seferleri

2014 yılından beri her iki yakayı hızlı bir yolla bir araya getiren Marmaray ile “Ayrılıkçeşme” durağına geçebilir, Metroya aktarma yaparak Kartal’dan “KM – 22” sefer numaralı otobüs ile havalimanına rahatlıkla varabilirsiniz.

Akmis Seyahat

Pegasus Seyahat firmasının hizmeti olan Akmis servisleri ile Yalova, Gemlik, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Karamürsel ve Gebze noktalarından Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul Bursa Uçak Bileti

Bursa’da ki Havalimanları

Bursa’da bulunan Yenişehir Havalimanı her yıl yüzbinlerce kişinin uçuş seyahati gerçekleştirdiği havalimanıdır.

Bursa Yenişehir Havalimanı

Bursa’nın Yenişehir bölgesinde bulunan havalimanı şehir merkezine yakın olması bakımından avantaj sağlamaktadır. Geniş pistlere, konforlu terminallere ve kaliteli bir hizmet anlayışına sahiptir. Önceleri Askeri ve Kargo uçuşları yapılan bu yer, daha sonra geliştirilerek seyahat etmek isteyen vatandaşlara kapılarını açmıştır.

Bursa Yenişehir Havalimanı’na Nasıl Ulaşabiliriz?

Bursa şehrinin çeşitli noktalarından, farklı ulaşım araçlarıyla havaalanına kolayca ulaşabilirsiniz. En çok tercih edilenler;

Otobüs Seferleri

Belediye otobüs seferlerini kullanarak Yenişehir havalimanına ulaşmak çok kolaydır.

Kendi Aracınızla

Kendi aracınızla havalimanına ulaşmak için Bursa’nın çevre yolundan devam edebilir veya Ankara yolunu takip edebilirsiniz.

Minibüs Seferleri

Bursa’nın minübüs hatlarından, şehir merkezi ile Doğu Garajı seferleri yapanları tercih ettiğinizde kolayca havalimanına ulaşabilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezine 50 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşmak için, özellikle acelesi olan yolcular ticari taksileri deneyebilirler.

Bursa’ya Yılın Hangi Dönemlerinde Gidebiliriz?

Bursa yılın her döneminde pek çok ziyaretçiyi ağırlayan bir şehirdir. Genel havası sıcak ve ılık olan Bursa’nın zaman zaman sert geçen sonbahar ve kış dönemleri olabilmektedir. Seyahatiniz gezi ağırlıktaysa bahar ve yaz dönemlerinde -yoğunluğu da dikkate alarak- gitmeyi seçebilirsiniz. Bursanın güzelliklerinden çok az kimsenin haberinin olduğu, birbirinden güzel kumsal ve plajları bulunmaktadır.

Bu dönemlerde; Cumalıkızık ilçesini, İznik’i ve İznik Antik Kent harabelerini, Sinagog ve kiliseleri, Ulu Cami’yi ve daha birçok tarih zenginliğini görebilirsiniz. Kış zamanlarını tercih edenler, ülkenin en iyi kış tesislerinden Uludağ Kayak Merkezinde harika zamanlar geçirebilirler. Her zaman güzel görünümleriyle Ulubat ve İznik göllerini görmeden geçmemenizi tavsiye ederiz. Baharları bir başka güzel Kuş Cenneti de tavsiyelerimizin arasındadır. Özetle Bursa her yönüyle bir başka…

 • Gemlik İlçesi
 • İnegöl İlçesi
 • Gürsu İlçesi

Meşhur zeytinleri ve harika doğasıyla tercih edilen tatil ve tarım bölgesi Gemlik; lezzetli köftelerin ve harikulade manzaraların sahibi İnegöl; yemyeşil ormanların ve tarihi evlerin görmeye doyulmaz yeri Gürsü. Buralar Bursa’da gezip görebileceğiniz en güzel ilçelerden sadece birkaçı.

Bursa’nın Damak Zevkinize Yenilikler Katacak 3 Güzel Lezzet Durağı
  Selçuk Restoran, Bursa – Kültürpark

  Kültürpark’ın içinde bulabileceğiniz bu şirin restoranda harika çorbaları ve lezzetli et yemeklerini bir arada bulabilirsiniz. Oldukça sıcak karşılanacağınız bu mekanda istediğiniz kaliteli hizmet anlayışını bulabilmektesiniz. Kebap sevenler burada lezzetli Çayır Kebabını denemek isı denemek isteyebilirler.

  Haşim Usta Restoran, Bursa – Esentepe Mahallesi

  Bölgenin meşhur lezzet duraklarından biri. Burada kendisine has ve yöresel yuvalama çorbasını tadabilir, lezzetli kebaplar yiyebilirsiniz. Özellikle geceleri hoş bir ortama ve manzaraya sahiptir.

  Yeşil Pideli Köfte, Bursa – Kayhan Çarşısı
  Pideli köfte lezzetini tatmadıysanız, bu enfes tadı mutlaka deneyebileceğiniz seçkin mekanlardan biri. Özel tabaklarıyla servis edilen pideli köftelerin tadını kolay kolay unutamayacaksınız. Güler yüzlü hizmet sayesinde ailece güzel bir akşam yemeği için tercih edilebilecek mekanlardan biri olarak biliniyor.

  Bursa’nın En Çok Tercih Edilen 3 Eğlence Mekanı
  • Bongo Bar -Kültürpark
  • Bursa Hayal Kahvesi – Nilüfer
  • Şarlo Bar – Görükle
  Detaylı Şehir Rehberi

  İstanbul ve Bursa’da gezilmesi gereken yerler nerelerdir? Bir turist olarak bu iki şehirde gerçekleştireceğiniz alternatifler, yöresel lezzetler, ne yenir? ne alınır? gibi bir çok sorunuza cevap bulabileceğini detaylı şehir rehberlerine göz atmayı unutmayın!
  istanbul görülmesi yerlerBursa Gezilecek Yerler

Mükemmel Bir Bingöl Olmazsa Olmaz 2 Şart

Bursa, lezzet duraklarıyla, eğlencesi ve festivalleriyle kendisine hayran bırakan şehirlerden biri. Görülmeye değer doğal ve tarihi güzellikleri her mevsimde ziyaret edilecek çeşitliliğe sahip. Bu anlamda Bursa Her bakımdan istediğimiz özellikleri içinde taşımakta.

Bursa’nın büyük ve çeşitliliği bol bir şehir yapısının olması, farklı bütçelerde konaklama ve alışveriş imkanlarına sahip olmasını sağlıyor. Her bütçeye uygun eğlence ve yeme içme mekanlarına sahip bir kent. Tüm bunların yanında, uygun fiyatlı bir seyahat, daha oraya gitmeden, Bursa Ucuz Bilet aldığınız anda başlıyor. “Uygun fiyatlı bir yolculuk”, tatilinizi keyifle geçirmenizin ilk adımıdır. Bu nedenle, uygun seçeneklere ulaşabilmeniz ve yılın her döneminde size sunulan harika sürprizleri öğrenebilmeniz için Ucuz Uçak Bileti fırsatlarımızı takip etmeyi unutmayın!

 • Yorumlar
  Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti