İstanbul Denizli

Horozların, Zeybeklerin, Pamukkale’nin diyarı Denizli için Ege’nin saklı güzelliği demek mümkün. Bu şehrin güzel bir tatil fırsatı olduğunu bilen pek çok kişi şehri ziyaret etmekte. İstanbul Denizli Uçak Bileti ayırtıp hemen keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Ege’nin Yükselen Değeri Denizli

Denizli HierapolisFarklı bir tatil için, tarihin ve doğanın güzel yanlarını bünyesinde toplamış bu kent, ideal bir seçim olabilir. Ege’nin diğer bölümlerinden ayrılan, kendine özgü bir şehir olan Denizli’nin hem havası, hem de insanları sıcak. Anadolu konukseverliği ile Ege’nin renkli iklimi bir araya gelmiş ve ortaya kesinlikle tanınası bir şehir çıkmış adeta.

Tarihin çok eski dönemlerine kadar uzanan, zengin bir birikimi olan bir şehirdir Denizli. Keyifli bir kültür yolculuğuna çıkabilir, sayısız tarihi mirası yakından görebilirsiniz. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış şehir, Selçuklu’dan, Osmanlı’ya uzanan önemli tarihi izler taşır.

Denize uzak bir şehir olduğu halde adı Denizli olan şehrin, eski kayıtlarda adının denizin ili manasında Denizli olduğundan veya Tunguzlu isminden ürediği görüşleri ağır basmaktadır.

Denizli’nin Muhteşem Doğal Güzellikleriyle Tanışın

Denizli DoğalDenizli’nin hayranlık uyandıran tabiat güzellikleri vardır. Bölgede yaşayan insanlar başta olmak üzere, kente dışarıdan gelen yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği yemyeşil alanları, piknik yerleri, kamp bölgeleri ve kaplıcaları bulunur. Denizli denince ilk akla gelen kuşkusuz Pamukkale’dir. Doğanın Travertenlerle çizdiği benzersiz güzellikte bir resim tablosu gibidir. Muhteşem bir kaynak suyunun etrafına şekillenen bölgede ayrıca müze, tiyatro gibi görülecek yerleri bulunmaktadır. Macera tutkunları bu bölgede bulunan yamaç paraşütü bölümünü ziyaret etmek isteyebilirler. Bu güzellikleri görmek için resimlerle yetinmeyin; yakından şahit olmak bambaşkadır.

Bu bölgenin yakınlarında, doğanın olağanüstü harikalarından Karahayıt bölümünü ve harika kaplıcaları ziyaret etmeyi unutmayın. Burada konaklayabileceğiniz seçkin otelleri bulabilirsiniz. Biraz engebeli ama bir o kadar muhteşem bir doğayı aşıp Ağlayan Kaya şelalesini görebilir, bölgede enfes bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Denizli’de görmeye doyamayacağınız ve dolu dolu bir gezi yapacağınız en önemli yerler arasında; Keloğlan mağarası, Laodikeia Antik kenti, Honaz Milli parkı, Ornaz vadisi ve Akhan Kervansarayı bulunmaktadır. Doğasıyla, tarihi ve aktiviteleriyle keşfetmeniz gereken Denizli’nin doğal ve kendine özgü bir mutfağı bulunur. Ege yemeklerinin güzel örneklerini tatma şansını yakalayabilirsiniz. Denizli’ye, Ege’nin pek çok yerinde olduğu gibi, bir lezzet turu yapma şansınız bulunur. Denizli’nin sayısız güzelliklerini tanıma yolunda ilerlerken, öncelikle nasıl ulaşım sağlayacağımıza gelin bir göz atalım.

İstanbul’dan Denizli’nin Güzelliklerine Ulaşım

İstanbul Denizli Uçak Bileti
Denizli’ye karayolu ve havayolu seçenekleriyle ulaşabilirsiniz. Karayoluyla ulaşımı tercih edenlerseniz, şehirler arası otobüslerle ortalama 14 saatlik bir sürede kente ulaşırsınız. Eğer çok daha kısa sürede kente varmak isterseniz, havayolunu seçebilirsiniz. Denizli’de yurtiçi uçuşların yapıldığı bir havalimanı bulunmaktadır.

İstanbul Denizli Uçak Bileti rezervasyonu yaptıran siz yolcularımızı, ortalama 1 saat 15 dakikalık keyifli bir uçak yolculuğu beklemekte. İstanbul’dan hareket edip, aynı gün içinde Denizli’ye ulaşabilir, yemyeşil şehir merkezinde turlayarak, tatilinize ilk adımı atabilirsiniz. Pamukkale Travertenleri özellikle bahar ve yaz aylarında yoğun bir ilgi gördüğünden, biletinizi daha erken dönemlerden ayırtmanızı tavsiye ediyoruz.

İstanbul Denizli Uçak Bileti Fiyatları yılın farklı dönemlerine, uçuş saatlerine, tercih ettiğiniz firmanın kampanyalarına ve yolculuk tercihinize göre çeşitlilik gösteriyor. Uygun bilet fiyatlarına ve kampanyalara nasıl ulaşabileceğinizi yazımızın devamında bulabileceksiniz. Kendinize uygun yolculuk ve konaklama şartlarınızı belirledikten sonra, Denizli’nin harika atmosferine adım atabilir, kendinizi Kale içinde hediyelik eşya satan şirin mekanlarında turlarken ve güzel hatıralar alırken bulabilirsiniz.

İstanbul’daki Havalimanları

Atatürk Havalimanı Cip Loungeİstanbul’un uçuşların yoğun olarak yapıldığı iki havalimanı, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanlarıdır. Atatürk Havalimanı ağırlıkla Avrupa Yakasındaki yolcuları ağırlamaktadır. Yeşilköy’de bulunan havalimanı ülkenin en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Her yıl yüzbinlerce turistin seyahatleri için tercih ettiği buluşma noktasıdır. Genel olarak Anadolu Yakasından yola çıkacaklar ise, Pendik’te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih etmekteler. Buradan ülkenin şehirlerine ve dünyanın her yerine uçuş imkanı sağlanmaktadır.

Atatürk Havalimanı

Yeşilköy’de bulunan havalimanımızdır. Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası uçuşlara açılmış ve çeşitli geliştirme çalışmalarının sonunda modern ve geniş kapsamlı bir havalimanı olma özelliği kazanmıştır. Atatürk Havalimanı’nda Restoran çeşitleri, kafeler, kahve zincirleri ve geniş otopark alanları gibi birçok yapı bulunmaktadır. Alışveriş mekanları seçenekleri ve ulaşım zenginliği ile dünyanın en kaliteli havalimanları arasında önemli bir yere sahiptir.

Atatürk Havalimanı İç ve Dış Hatlar

Yüzbinlerce yolcunun her yıl yurt içi seyahatlerinin uğrak noktası alan, köprüleri, bagaj bantlarını, kontrol noktalarını, restoran, kafe ve kahve zincirlerini barındırmaktadır. Geniş kapasiteye sahip terminaller 2000 yılından bu yana hizmet vermektedir. Dış Hatlar bölümünde, köprüler, eczane, mescit gibi pek çok yapı bir arada bulunmaktadır.

Atatürk Havalimanı’na Nasıl Ulaşırız?

Havaş Servisleri: Taksim bölgesinde kalkan Havaş servisleri ile Atatürk Havalimanı’na kolay ve rahat bir ulaşım sağlamanız mümkün. Anadolu yakasından geçiş sağlamak isteyen yolcular, aktarmalı otobüsleri, vapur bağlantılarını veya Metrobüs seferlerini tercih ederek Taksim’e ulaşabilirler.

Deniz Otobüsü Seferleri: Deniz otobüsü bulunan ilçelerden düzenlenen deniz otobüsü seferleriyle havalimanına yakın bir ulaşım sağlamak mümkündür. Bostancı, Bakırköy ve Kadıköy seferleri kullanarak Atatürk Havalimanı’na yolculuk yapabilirsiniz.

Metro Hizmeti: İstanbul metro hizmeti şehir boyunca otobüs ve tramvay aktarma noktalarıyla birbirine bağlanmıştır. Aksaray-Yenikapı Metro hizmeti ve Taksim, Levent gibi noktalarla; otobüs ve tramvay duraklarına aktarma imkanı bulunan geniş Metro ağıyla Atatürk Havalimanı’nın içerisine kolayca ulaşabilirsiniz.

Büyükşehir Belediyesi Otobüs Seferleri: İstanbul’un her yerinde bulunan duraklarından otobüslerle ve aktarmalı otobüs seçenekleriyle havalimanına ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür. “TH-1” sefer numaralı otobüsler ile Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı

Pendik’te kurulmuş havalimanımızdır. Adını 1913 yılında doğan ve ilk kadın savaş pilotumuz olan Sabiha Gökçen’den almıştır. Geniş otopark sahasına, Otel hizmetine, seçkin restoran ve kafe zincirlerine ve dinlenme alanlarına sahip olan havalimanı, her yıl milyonlarca yolcuya kaliteli ve konforlu bir hizmet sunmaktadır. Mimarisi ve konforlu hizmetiyle dikkat çeken havalimanı, dünyanın sayılı teknolojik hizmet kullanan havalimanları arasındadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı İç ve Dış Hatlar

İç hatları terminalinde yapılan yenilemelerin ardından genişletilmiş köprü ve bagaj alanlarına, seçkin restoran ve kafe seçeneklerine kavuşmuştur. Her yıl yurtiçi uçuş yapan yüzbinlerce yolcuya hizmet sunmaktadır. Dinlenme alanlarına, restoranlara, yiyecek ve içecek servislerine ve daha birçok hizmet yapısına sahip olan Dış hatlar terminali, yurtdışı uçuşlarına benzersiz bir hizmet sunmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Ulaşırız?

Marmaray Hattı: 2014 yılında hizmete giren ve her iki yakayı çok hızlı bir yolla birleştirmeyi sağlayan Marmaray ile “Ayrılıkçeşme” durağına geçebilir, Metroya aktarma yaparak, Kartal’dan “KM – 22” sefer numaralı Otobüs ile havalimanına rahatlıkla varabilirsiniz.

Akmis Servisleri: Yalova, Gemlik, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Karamürsel ve Gebze noktalarından servis hizmeti veren Akmis Seyahat ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaş Servisleri: Kadıköy’den kalkan Havaş servislerini kullanarak, kolay ve konforlu bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Metrobüs Seferleri: İstanbul’un her iki yakasını birbirine bağlayacak şekilde karayolu seferleri düzenleyen Metrobüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kadıköy – Kartal metro güzergahına geçiş yapıp, “KM – 22” sefer numaralı otobüse binebilirsiniz.

Denizli Çardak Havalimanı

Denizli’deki Havalimanları

Denizli’de yurtiçi uçuş hizmetlerinin yapıldığı havalimanı, Denizli Çardak Havalimanı’dır.

Denizli Çardak Havalimanı

Denizli’nin Çardak ilçesinde kurulmuş havalimanımızdır. Uzun dönemler boyunca bölgeye hizmet veren havalimanı, Çardak ilçesine oldukça yakındır. Hem askeri, hem de sivil olarak kullanılan havalimanı, Denizli’nin merkezine yaklaşık 65 kilometre uzaklıktadır.

Denizli Çardak Havalimanı’na Nasıl Ulaşırız?

Uçuş şirketlerinin servis hizmetiyle havalimanına ulaşım sağlamanız mümkündür. Bunun yanında, havalimanına ulaşmak için ticari taksi hizmetinden yararlanabilirsiniz.


Denizli’ye Yılın Hangi Dönemlerinde Gidilmeli?

İstanbul Denizli Ucuz Uçak BiletiDenizli iklimi hem Ege’nin deniz iklimini, hem de kara iklimin özelliklerini bir arada bulundurmakta olan bir şehirdir. Coğrafi konumu gereği kışları yağışlı bir hava gözlenmektedir. İklimsel açıdan Denizli’ye bahar aylarından itibaren gidebilirsiniz.

Özellikle Pamukkale bölgesini ziyarete gelenlerin yaz aylarını tercih ettiği bilinir. Ege iklimi gereği yaz aylarının sıcak ve nemli olabildiği dönemler yaşanmaktadır. Denizli’de düzenlenen festival ve etkinlikler genellikle bahar ve yaz döneminde yapılır. Termal turizm ise yılın 4 mevsiminde yapılabilmektedir. Özellikle yöresel şenliklere ve kutlamalara tanık olmak istiyorsanız, Mayıs ile Ağustos ayları arasında ziyaret edebilirsiniz.

Denizli’nin Gezilesi 3 Harika İlçesi:

Çivril İlçesi, Acıpayam İlçesi, Çal İlçesi. Denizli’nin her bir ilçesi birbirinden ayrı güzelliktedir. Tarihi özellikleri ve tabiat özellikleriyle öne çıkanlar Çivril, Acıpayam ve Çal ilçeleridir. En çok ziyaret edilen ve sevilen bu üç ilçe dışında Denizli’de 16 ilçe daha bulunmaktadır.

Denizli’nin 3 Gözde Lezzet Durağı

Kebapçı Halil Usta Restoran, Merkez: Denizli ili sakinleri tarafından oldukça ünlü ve beğenilen mekanlardan biridir. Aşırı gösterişten uzak, şirin bir dekorasyona sahip mekanda Halil usta tarafından hazırlanan Denizli kebabı lezzetini yakalayabilirsiniz. Öğle yemeği seçiminizi burada yapabilir, enfes Tandır kebabı lezzetini deneyebilirsiniz.

Şelale Restoran, Merkez: Denizli’nin harika Tandır kebabı lezzetini güzel bir manzara eşliğinde tatmak istiyorsanız uğrayacağınız mekanlardan biri burası. Kaliteli ve temiz hizmet anlayışına sahip mekanda, et yemeği çeşitlerini bulabilirken özellikle taze hazırlanan salatalarından ve denemenizi öneriyoruz.

Koca Usta Etli Ekmek Restoran, Merkez: Denizli’de, şirin bir mekan içerisinde lezzetli Konya yemekleri yiyebileceğiniz bir mekan. Farklı tatlar özlediğinizde bu mekana gelebilir, Adana kebap gibi bildiğimiz lezzetlerin, iyi bir ustanın elinde hazırlanmış halini tadabilirsiniz.

Denizli’nin Renkli 3 Eğlence Mekanı: Pasha Disco & Bar, Pamukkale, Denizli Jazz & Rock Bar, Merkez, The Smoke Bar, Merkez.

Denizli tatil planlarınız içerisinde yer alabilecek bir şehir. Hem doğanın, hem de zengin tarihin örneklerini görebilir, kaplıcalarını, şelalelerini ve şehir içi mekanlarını gezebilirsiniz. Denizli turistik yapısıyla birbirinden farklı konaklama, eğlence ve restoran seçeneklerine sahip. Kısa bir araştırmadan sonra kendinize gidiş ve dönüş ucuz uçak bileti alarak bütçenizi sarsmadan güzel bir tatil geçirebileceğiniz sayılı şehirlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. uygun fiyatlı bir seyahat, daha oraya gitmeden, biletinizi ilk aldığınız anda başlıyor. “Uygun fiyatlı bir yolculuk”, tatilinizi keyifle geçirmenizin ilk adımıdır. Böylesine güzel bir şehri, güzelde bir bütçe ile doyasıya gezmek istiyorsanız, Denizli Ucuz Bilet fiyatlarımıza mutlaka göz atmalısnız.

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti