İstanbul Diyarbakır

İster gezmek için isterseniz işiniz gereği, İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti ayırtıp, bu güzel şehre adım attığınızda, birbirinden harika yerleri görme şansına sahip olursunuz.

Diyarbakır Seyahati İçin Aklınızda Bulunması Gereken Her Şey

İstanbul Diyarbakır Ucuz BiletTarihi yüzyıllar öncesine dayanan bu yerde, geçmiş medeniyetlerin tarihi dokusunu hissedebilirsiniz. Görülmeye değer doğası ve yapılarıyla Diyarbakır, size bambaşka bir seyahat keyfi yaşatabilir. Hem yüzyılların medeniyet beşiğini yakından görme, hem de birbirinden lezzetli yöresel lezzetlerin keyfini çıkarma bakımından sizi memnun bırakacak bir şehirdir. Kervansarayından, Asur kalelerine; On Gözlü köprüsünden, Hevsel bahçelerine, eşsiz bir yerdir Diyarbakır.

Diyarbakır’a ulaşım için sizi pek çok seçenek bekliyor. Bunlardan en konforlu ve hızlı olanı kısa süreli bir uçak yolculuğudur. İstanbul Diyarbakır Ucuz Uçak Bileti rezervasyonu yaptıran yolcuları 1 – 2 saat arasında keyifli bir uçuş beklemektedir. İstanbul’da bazen bir yakadan diğerine geçebileceğiniz bir sürede siz çoktan Diyarbakır’ın güzelliklerine adım atmış olabilir ve şehri gezmeye başlamadan önce yöresel lezzet mekanlarından birinde, meşhur cartlak kebabını tatmaya başlayabilirsiniz. Diyarbakır Kültür festivallerinin olduğu sonbahar dönemlerinde aşırı yoğunluk olabildiğinden, biletinizi en az bir ay önceden ayırtmanızı tavsiye ediyoruz.

İstanbul Diyarbakır Uçak Bileti Fiyatları yılın farklı dönemlerine, uçuş saatlerine, tercih ettiğiniz firmanın kampanyalarına ve yolculuk tercihinize göre çeşitlilik gösteriyor. Uygun bilet fiyatlarına ve kampanyalara nasıl ulaşabileceğinizi yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Uçuş imkanı sağlayan en önemli seyahat firmaları ise: Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Onur Air, Pegasus Airlines, BoraJet firmalarıdır. Size uygun seyahat planınızı yapıp, uygun konaklama seçeneğinizi belirledikten sonra Diyarbakır’ın tarihi ve kültürel zenginliklerine kavuşabilir, kendinizi etkileyici mimariye sahip çarşılarında el yapımı hediyeliklerin güzellikleri arasında dolaşırken bulabilirsiniz.

İstanbul’daki Havalimanları

İstanbul Diyarbakır Uçak Biletiİstanbul’un en yoğun ve kalabalık iki havalimanı, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanlarıdır. Atatürk Havalimanı, Avrupa Yakasındaki yolcuları ağırlamaktadır. Yeşilköy’de bulunan havalimanı ülkenin en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Her yıl yüzbinlerce turistin seyahatleri için tercih ettiği buluşma noktasıdır. Anadolu Yakasından yola çıkacaklar ise, Pendik’te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih etmekteler. Buradan ülkenin iç noktalarına, ve dünyanın her yerine uçuş imkanı sağlanmaktadır.

Atatürk Havalimanı

1953 yılında Uluslararası uçuş hizmetlerine başlamış , Türkiye’nin en büyük havalimanı olarak ziyaretçilerine ev sahipliği yapmaktadır. Devasa yapısı ve konforlu alanları ile en gelişmiş havalimanlarından sayılan Atatürk Havalimanı’nda zengin Restoran markaları, kafeler, lounge ve park alanları gibi birçok yapı bulunmaktadır ve dünyanın en kaliteli havalimanları arasında önemli bir yere sahiptir.

Atatürk Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar

Yüzbinlerce yolcunun her yıl yurt içi seyahatlerinin uğrak noktası alan, köprüleri, bagaj bantlarını, kontrol noktalarını, restoran, kafe ve kahve zincirlerini barındırmaktadır. Yenilikçi bir bakış açısıyla yeniden dizayn edilmiş ve yeni bir görünüme kavuşmuştur. 2000 yılından bu yana hizmet vermekte olan Dış Hatlar bölümünde, köprüler, eczane, mescit gibi pek çok yapı bir arada bulunmaktadır.

Atatürk Havalimanı’na Ulaşmanın En Kolay ve Rahat Yolları

Taksim – Havaş Servisleri: Taksim bölgesinde hizmet veren Havataş servisleri ile Atatürk Havalimanı’na kolay ve rahat bir ulaşım sağlamanız mümkün. Anadolu yakasından geçiş sağlamak isteyen yolcular aktarmalı otobüs veya metrobüs seferlerini tercih ederek Taksim’e ulaşabilirler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Otobüs Seferleri: İstanbul’un çeşitli duraklarından otobüs ve aktarmalı otobüs seçenekleriyle havalimanına ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür. “TH-1” sefer numaralı otobüsler ile Atatürk Havalimanı’na gitmeniz mümkündür.

İstanbul Metro Hattı: Aksaray-Yenikapı Metro hizmeti ve Taksim, Levent gibi noktalarla, otobüs ve tramvay duraklarına aktarma imkanı bulunan geniş Metro ağıyla Atatürk Havalimanı’nın içerisine kolayca ulaşabilirsiniz.

Büyükşehir Belediyesi Otobüs Seferleri: İstanbul’un her yerinde bulunan duraklarından otobüslerle ve aktarmalı otobüs seçenekleriyle havalimanına ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür. “TH-1” sefer numaralı otobüsler ile Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı

İlk kadın Pilotumuz olan Sabiha Gökçen’in ismi verilmiş olan havalimanı yenilikçi mimari anlayışıyla dikkat çeken önemli havalimanlarımızdandır. Teknolojinin geniş kullanımıyla dünyadaki havalimanları arasında önemli bir yere sahiptir. Yolcuların dinlenebileceği alanlara, geniş restoran ve kafe seçeneklerine ve geniş otopark hizmetleriyle birlikte kaliteli bir hizmet anlayışını bünyesinde barındıran bir havalimanıdır.

Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar

Geniş bir mimari ve teknolojik yenilikleriyle her yıl yüzbinlerce yolcunun seyahat ettiği kaliteli ve geniş imkanlar sahip bir ulaşım noktasıdır. Dünyanın hemen hemen her noktasına uçuç gerçekleştirecek ziyaretçilerine benzersiz hizmet veren bu bölümde restoran ve kafe zincirleri başta olmak üzere birçok kaliteli yapı bir aradadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na En Rahat Nasıl Ulaşılır?

Pegasus – Akmis Seyahat: Pegasus Havayolları Firmasının hizmeti olan; Yalova, Gemlik, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Karamürsel ve Gebze noktalarından servis hizmeti veren Akmis Seyahat ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Marmaray Seferleri: 2014 yılında hizmete giren ve her iki yakayı çok hızlı bir yolla birleştirmeyi sağlayan Marmaray ile “Ayrılıkçeşme” durağına geçebilir, Metroya aktarma yaparak Kartal’dan “KM – 22” sefer numaralı otobüs ile havalimanına rahatlıkla varabilirsiniz.

Havataş Servisleri: Anadolu yakasından ulaşacaklar için Kadıköy’den Havataş servislerini kullanmak kolay ve hızlı bir ulaşım seçeneği olacaktır.

Metrobüs ve Metro Seferleri: İstanbul’un her iki yakasını birbirine bağlayacak şekilde karayolu seferleri düzenleyen Metrobüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kadıköy – Kartal metro güzergahına geçiş yapıp, “KM – 22” sefer numaralı otobüse binebilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı

Diyarbakır’ın Havalimanları

Diyarbakır’da yurtiçi ve yurtdışı seyahatler için kullanılmakta olan havalimanı, her yıl binlerce yolcunun uğrak noktasıdır.

Diyarbakır Havalimanı

Şehir merkezine oldukça yakın bir nokta bulunan Diyarbakır Havalimanı sivil ve askeri alanda hizmet veren gelişmiş bir havalimanıdır. Yurtiçi ve yurtdışı uçuşların bulunduğu havalimanında, geniş otopark hizmetleri ve şehrin her noktasından ulaşım bulunmaktadır.

Diyarbakır Havalimanı’na En Kolay Nasıl Ulaşırız?

Havalimanı şehir merkezine çok yakın olması nedeniyle ulaşım oldukça hızlı sağlanmaktadır. Belediye otobüsleri ve ticari taksilerle kolayca ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

Diyarbakır’a Yılın Hangi Dönemlerinde Gidebiliriz?

Diyarbakır Gezilecek YerlerDiyarbakır’ın yaz ayları 40 dereceleri bulacak sıcaklıktadır. Eğer yaz dönemlerinde gidecekseniz, bunu göz önünde bulundurmanız şart. Eylül – Ekim dönemlerinde giderseniz, ünlü Diyarbakır Kültür ve Karpuz şenliklerine tanık olabilirsiniz.

Bahar ve Sonbahar dönemlerinde gezilmeye doyulmaz mekanların şehridir Diyarbakır. Büyüklüğü ile dikkat çeken dünyaca ünlü Surlarını, tarihi camilerini, Cahit Sıtkı Tarancı müzesin, Malabadi köprüsünü ve daha birçok harika yapıyı bir arada bulabileceğiniz nadide bir yerdir. Özellikle tarihi evlerini ve Dicle nehrini, baharın ışıltılı günlerinde görmenizi öneririz. Bunun yanında yılın her döneminde enfes yeme içme kültürüne sahip bölgede çok çeşitli yiyecekleri tadabilir ve unutulmaz bir lezzet turu yapabilirsiniz. El yapımı halıların, kilimlerin ve daha bir çok yapının bulunduğu meşhur ve tarihi çarşıları da gezmek, oldukça keyifli bir seyahat yaşamanızı sağlar.

Diyarbakır’ın Dillere Destan 3 Güzel İlçesi:

Ergani ilçesi, Bismil ilçesi, Çermik ilçesi. Yepyeni çalışmalar sonucu geliştirilen şehir mimarisi ve doğasıyla Ergani; modern bir görünüme kavuşan merkezi ve şehir planlamasıyla Bismil; tarihi güzellikleriyle ve kaplıcalarıyla Çermik, bu şehirde bulabileceğiniz en güzel ilçelerin başında geliyorlar.

Diyarbakır ne yenir

Diyarbakır’ın Harika Tatlarını Bulabileceğiniz 3 Lezzet Durağı

Sülüklühan Restoran: Tarihi dokusunun atmosferi içinde Menengiç kahvesi ve ünlü şarapları başta olmak üzere farklı ve akılda kalıcı tatların mekanı. Ziyaretinizde tercih edebileceğiniz nezih mekanlardan biri sayılıyor.

Dağkapı Ciğercisi: Kıbrıs caddesinde, bölge halkının çok tercih ettiği ve yoğunluğu ile bilinen güzel bir mekan. Burada yumuşacık ciğer lezzetini ve zengin salata çeşitlerini bir arada bulabilirsiniz.

Sıtkı Usta Kadayıf & Künefe Salonu: Diyarbakır’ın merkezinde, Lise caddesinde bulunan mekan tatlılarıyla ün yapmıştır. O bölgenin coğrafyasında tatlının ayrı bir yeri vardır. Eğer künefe seviyorsanız burada en gerçek künefe lezzetini bulabilirsiniz. Yörede çok bilinen ve gün boyu ziyaretçilerle dolup taşan mekanda ünlü olan burma kadayıfını ve dondurmasını yemenizi öneririz.

Diyarbakır’ın Eğlenceli 3 Mekanı: Lim 10 Performans & Rock Bar, Medland Eğlence Parkı, Nefes Turistik Bar. Diyarbakır tarihi ve kültürel zenginlikleriyle, tadına doyulmaz yöresel yiyecek ve içecek çeşitleriyle, doğasıyla ve etkinlikleriyle seyahat edenleri her açıdan memnun eden şehirlerden biridir. Diyarbakır en lüks ve turistik konaklama imkanlarından, en düşük bütçeli yerlere kadar geniş bir yelpazeye sahip bir yer. Hem gezerken, hem mekanlarında vakit geçirirken çok yüksek ücretler ödemeyeceksiniz.

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti