İstanbul Elazığ

Doğu Anadolu’da, birbirinden farklı özelliklerin bir araya geldiği, bambaşka bir kenttir Elazığ. Dört mevsimin her birinde, apayrı güzelliklerine tanık olabileceğiniz bu kent, size bir İstanbul Elazığ Uçak Bileti kadar yakın.

Dört Bir Tarafıyla Keşfedilmeyi Bekleyen Tarih; Elazığ

İstanbul Elazığ Uçak BiletiDoğu Anadolu’da bulunan Elazığ, Tunceli’nin, Bingöl’ün, Malatya’nın ve Diyarbakır’ın arasında yer alır. Verimli topraklarıyla, farklı iklimiyle dikkat çeken Elazığ, tüm güzellikleriyle görülmeyi beklemektedir. Seyahat planlarınızın arasında bulunabilecek bu şehrin eşsiz özelliklerine biraz yakından bakalım.

Elazığ’da ziyaret edilecek, Anadolu’nun benzersiz güzelliklerini yakından hissettirecek ve doyurucu bir seyahat yaşatacak yerleri bir arada bulabilirsiniz. Tarihi eski medeniyetlere dayanan bu kentin günümüze ulaşmış olağanüstü yapılarının yanında muhteşem bir havası ve tabiat güzellikleri olduğunu keşfedeceksiniz.

Elazığ’ı dolaşmaya başladığınızda sizi ilk olarak Harput Kalesi karşılar. Elazığ’ın zengin tarihi birikiminden günümüze ulaşmış kalenin Urartular zamanından kaldığı bilinmektedir. Hakkında pek çok hikaye ve efsanenin olduğu bu olağanüstü yapı, ilk ziyaret edilecek yerlerden biri.

Özenle dizayn edilmiş, iyi bir müze görmek ve bölgenin tarihini daha yakından tanımak istiyorsanız, Elazığ Arkeoloji müzesini ziyaret edebilirsiniz. Üniversite içerisinde, güzel bir doğanın çevrelediği müzeyi, gezilecek yerler listenizin başına ekleyebilirsiniz.

Keyifli bir kültür turu yaşamanızı sağlayacak tarihi mekanlardan başında; Sara Hatun Camii, Harputlu Ulu Cami, Alacalı Mescit, Meryem Ana kilisesi ve Arap Baba Mescidi bulunmaktadır.

Doğanın Harikası Elazığ’a Yolculuk

İstanbul Elazığ Ucuz BiletBölgede güzel vakit geçirmek için uğrayacağınız yerlerin başında Hazar gölü bulunur. Doğu Anadolu topraklarının arasında, masmavi bir güzelliğe sahip gölün etkileyici bir görüntüsü vardır. Su sporlarını seviyorsanız burada bulabilir, enfes kumsallarında dinlenmek imkanına sahip olabilirsiniz.

Elazığ’da farklı güzelliklerin bir arada olduğunu söylemiştik. Hazar gölünde bir yaz keyfi yaşayabilirken, Hazarbaba Kayak Merkezi’nde kış keyfini yaşayabilir, kayak sporlarına dahil olabilirsiniz. Geliştirilme çalışmalarının ardından, ülkemizin en iyi kayak merkezi arasında yer alması planlanıyor. Elazığ’a yakın olması nedeniyle kolayca ulaşım sağlanan bölgede güzel bir gün geçirme şansınız olabilir.

Keban Barajı şehrin en önemli yerlerinden biri. Buranın manzarasını görmeden kenti gezmiş sayılmazsınız. Muhteşem göl manzarası ve etrafındaki tabiat güzellikleri görülmeye değer. Çevre bölgesinin güzelliklerini gezebilir, dinlenme için güzel bir yemek yiyebilirsiniz.

Bu Lezzetleri Tatmadan Dönmek Olmaz: Elazığ’ın lezzetli yöre mutfağı belki de buraya gelmek için en büyük sebeplerden biri. Akıllarda kalıcı bir lezzet turu yapmak için bölgenin yöresel yerlerini ve restoranlarını mutlaka dolaşmalısınız. Özellikle meşhur Harput köftesinden, Gömme yemeğinden, Lobik çorbasından ve Erişte çorbasından tatmadan dönmemek gerek. Elazığ’ın sayısız güzelliklerini tanıma yolunda ilerlerken, öncelikle nasıl ulaşım sağlayacağımıza bir göz atalım.

İstanbul Sokaklarından Elazığ’ın Yollarına Ulaşım

İstanbul Elazığ Uçak Bileti Fiyatlarıİstanbul’dan Elazığ’a ulaşım sağlamak için karayolu ve havayolu ulaşımı bulunmaktadır. Şehirler arası otobüs seferlerini kullandığınızda, ortalama 17 saatlik bir yolculuk yaparsınız.

Eğer çok daha kısa sürede kente ulaşmak istiyorsanız uçak yolculuğu tercih edebilirsiniz. Elazığ Ucuz Bilet alarak yurtiçi uçuşların yapıldığı bir havalimanına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Elazığ Ucuz Uçak Bileti rezervasyonu yaptıran siz yolcularımızı, ortalama 1 saat 40 dakikalık keyifli bir uçak yolculuğu bekliyor. İstanbul’dan hareket edip, kısa bir sürede Elazığ’a ulaşabilirsiniz. Kentte düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) nedeniyle yoğunluk yaşanabildiğinden, biletinizi daha erken dönemlerden ayırtmanızı tavsiye ediyoruz.

İstanbul Elazığ Uçak Bileti Fiyatları yılın farklı dönemlerine, uçuş saatlerine, tercih ettiğiniz firmanın kampanyalarına ve yolculuk tercihinize göre çeşitlilik gösteriyor. Uygun bilet fiyatlarına ve kampanyalara nasıl ulaşabileceğinizi yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Kendinize uygun yolculuk ve konaklama seçeneklerini belirledikten sonra Elazığ’ın benzersiz atmosferine adım atabilir, kendinizi, Kent çarşısında dolaşırken ve yörenin güzel ürünlerinden beğenirken bulabilirsiniz.

İstanbul’daki Havalimanları

Atatürk Havalimanı iç Hatlarİstanbul’un uçuşların yoğun olarak yapıldığı iki havalimanı, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanlarıdır. Atatürk Havalimanı ağırlıkla Avrupa Yakasındaki yolcuları ağırlamaktadır. Yeşilköy’de bulunan havalimanı ülkenin en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Her yıl yüzbinlerce turistin seyahatleri için tercih ettiği buluşma noktasıdır. Genel olarak Anadolu Yakasından yola çıkacaklar ise, Pendik’te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih etmekteler. Buradan ülkenin şehirlerine ve dünyanın her yerine uçuş imkanı sağlanmaktadır.

Atatürk Havalimanı

Yeşilköy’de bulunan havalimanımızdır. Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası uçuşlara açılmış ve çeşitli geliştirme çalışmalarının sonunda modern ve geniş kapsamlı bir havalimanı olma özelliği kazanmıştır. Atatürk Havalimanı’nda Restoran çeşitleri, kafeler, kahve zincirleri ve geniş otopark alanları gibi birçok yapı bulunmaktadır. Alışveriş mekanları seçenekleri ve ulaşım zenginliği ile dünyanın en kaliteli havalimanları arasında önemli bir yere sahiptir.

Atatürk Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar

Yüzbinlerce yolcunun her yıl yurt içi seyahatlerinin uğrak noktası alan, köprüleri, bagaj bantlarını, kontrol noktalarını, restoran, kafe ve kahve zincirlerini barındırmaktadır. Geniş kapasiteye sahip terminaller 2000 yılından bu yana hizmet vermektedir. Dış Hatlar bölümünde, köprüler, eczane, mescit gibi pek çok yapı bir arada bulunmaktadır.

Atatürk Havalimanı’na Nasıl Ulaşırız?

Havaş Servisleri: Taksim bölgesinde kalkan Havaş servisleri ile Atatürk Havalimanı’na kolay ve rahat bir ulaşım sağlamanız mümkün. Anadolu yakasından geçiş sağlamak isteyen yolcular, aktarmalı otobüsleri, vapur bağlantılarını veya Metrobüs seferlerini tercih ederek Taksim’e ulaşabilirler.

Deniz Otobüsü Seferleri: Deniz otobüsü bulunan ilçelerden düzenlenen deniz otobüsü seferleriyle havalimanına yakın bir ulaşım sağlamak mümkündür. Bostancı, Bakırköy ve Kadıköy seferleri kullanarak Atatürk Havalimanı’na yolculuk yapabilirsiniz.

Metro Hizmeti: İstanbul metro hizmeti şehir boyunca otobüs ve tramvay aktarma noktalarıyla birbirine bağlanmıştır. Aksaray-Yenikapı Metro hizmeti ve Taksim, Levent gibi noktalarla; otobüs ve tramvay duraklarına aktarma imkanı bulunan geniş Metro ağıyla Atatürk Havalimanı’nın içerisine kolayca ulaşabilirsiniz.

Büyükşehir Belediyesi Otobüs Seferleri: İstanbul’un her yerinde bulunan duraklarından otobüslerle ve aktarmalı otobüs seçenekleriyle havalimanına ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür. “TH-1” sefer numaralı otobüsler ile Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar

Pendik’te kurulmuş havalimanımızdır. Adını 1913 yılında doğan ve ilk kadın savaş pilotumuz olan Sabiha Gökçen’den almıştır. Geniş otopark sahasına, Otel hizmetine, seçkin restoran ve kafe zincirlerine ve dinlenme alanlarına sahip olan havalimanı, her yıl milyonlarca yolcuya kaliteli ve konforlu bir hizmet sunmaktadır. Mimarisi ve konforlu hizmetiyle dikkat çeken havalimanı, dünyanın sayılı teknolojik hizmet kullanan havalimanları arasındadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar

İç hatları terminalinde yapılan yenilemelerin ardından genişletilmiş köprü ve bagaj alanlarına, seçkin restoran ve kafe seçeneklerine kavuşmuştur. Her yıl yurtiçi uçuş yapan yüzbinlerce yolcuya hizmet sunmaktadır. Dinlenme alanlarına, restoranlara, yiyecek ve içecek servislerine ve daha birçok hizmet yapısına sahip olan Dış hatlar terminali, yurtdışı uçuşlarına benzersiz bir hizmet sunmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Ulaşırız?

Marmaray Hattı: 2014 yılında hizmete giren ve her iki yakayı çok hızlı bir yolla birleştirmeyi sağlayan Marmaray ile “Ayrılıkçeşme” durağına geçebilir, Metroya aktarma yaparak, Kartal’dan “KM – 22” sefer numaralı Otobüs ile havalimanına rahatlıkla varabilirsiniz.

Akmis Servisleri: Yalova, Gemlik, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Karamürsel ve Gebze noktalarından servis hizmeti veren Akmis Seyahat ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaş Servisleri: Kadıköy’den kalkan Havaş servislerini kullanarak, kolay ve konforlu bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Metrobüs Seferleri: İstanbul’un her iki yakasını birbirine bağlayacak şekilde karayolu seferleri düzenleyen Metrobüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kadıköy – Kartal metro güzergahına geçiş yapıp, “KM – 22” sefer numaralı otobüse binebilirsiniz.

Elazığ Havalimanı

Elazığ’daki Havalimanları: Elâzığ’da yurtiçi uçuşların yapıldığı havalimanı, Elazığ Havalimanı’dır.

Elazığ Havalimanı

İstanbul ve Ankara ile karşılıklı uçukların yapıldığı Elazığ Havalimanı, 1940 yılından bu yana hizmet vermektedir. Yapılan geliştirme çalışmalarının ardından 2012 yılından itibaren geniş kapsamlı bir hizmet sunmaya başlamıştır. Şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunması nedeniyle ulaşımın kolay sağlandığı bir havalimanımızdır.

Elazığ Havalimanı’na Nasıl Ulaşırız?

Uçak kalkış sürelerine göre ayarlanmış Havaş servisleri ile şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, şehir içinden hareket eden belediye otobüsleri vasıtasıyla havalimanına geçiş yapabilirsiniz.

Elazığ’a Yılın Hangi Dönemlerinde Gidebiliriz?

Elazığ Gezilecek YerlerElazığ ağırlıkla karasal iklim altında bir kent. Bu da yüksek sıcaklıkta yazların ve yağışlı, soğuk kışların olması demek. Turizmin ilgi gösterdiği zamanlar ve fuarlar, festivaller genellikle bahar ve yaz aylarında yapılıyor. Bahar ve yaz döneminde Hazar gölü, Keban gölü ve Buzluk mağarası gibi doğal güzellikleri ve tarihi yerleri gezebilir; kış dönemlerinde ise kayak merkezlerini ve kaplıcaları ziyaret edebilirsiniz.

Elazığ’ın 3 Harika İlçesi: Sivrice ilçesi, Baskil ilçesi, Ağın ilçesi. Mesire yerleri, çadır bölgeleri ve tarihi kalıntılarıyla Sivrice ilçesi; tepeleri, dağları ve eski çağlara uzanan güzellikleriyle Baskil; göl manzarası ve lezzetli yemekleriyle Ağın ilçesi, Elazığ’da görebileceğiniz güzel yerlerin sadece bir kısmıdır.

Elazığ’ın 3 Gözde Lezzet Durağı

Kebapçı Halit Restoran, Harput: Harput bölgesini gezerken dinlenmek ve karnınızı doyurmak için uğrayacağınız şirin bir mekan. Güzel ve sade bu mekanda kebap çeşitlerinin lezzetli halini bulabilirsiniz. Özellikle salata ve mezeleri tadılmaya değer. Harput’un kendine özgü atmosferi içerisinde uğrayabileceğiniz bir lezzet durağı.

Dedecan Ocakbaşı Restoran, Merkez: Elazığ’da keyifli bir ocakbaşı lezzeti için uğrayabileceğiniz mekanlardan. Kebap ve şiş lezzetleri oldukça özenle hazırlanmış. Mekan temizliği ve güler yüzlü hizmetiyle dikkat çekiyor.

Elazığ çırçır şelalesi restoran

Ensar Mangal Restoran, Harput: Sevdiklerinizle birlikte, keyifle yemek yiyebileceğiniz yerlerden. Yöresel usullerle hazırlanmış lezzetli et yemekleri yiyebileceğiniz, tadı damağınızda kalacak süzme yoğurdundan tadabileceğiniz, keyifli bir mekan. Özellikle Harput kebabını deneyebilirseniz.

Elazığ, Doğu Anadolu’nun her türlü tabiat güzelliğinin bulunduğu, tarihi zenginliği ile önemli bir yere sahip bir şehir. Kaplıcalardan, mağaralarına; dinlence yerlerinden, lezzet dolu mutfağına kadar çok yönden güzel bir seyahat için tercih edilebilir. Elazığ, doğru araştırmayı yaptıktan sonra uygun fiyatlı konaklama imkanlarına, bütçenizi sarsmayacak tur ve lezzet mekanlarına sahip bir şehir. Tüm bunların yanında, uygun fiyatlı bir seyahat, daha oraya gitmeden, biletinizi ilk aldığınız anda başlıyor. “Uygun fiyatlı bir yolculuk”, tatilinizi keyifle geçirmenizin ilk adımıdır. Bu nedenle, uygun seçeneklere ulaşabilmeniz ve yılın her döneminde size sunulan harika sürprizleri öğrenebilmeniz için güncel Yurtiçi Ucuz Uçak Bileti fiyatlarına mutlaka göz atmalısınız.

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar
Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti