İstanbul Erzincan

İstanbul Erzincan ucuz uçak bileti ile ülkemizin doğusuna, tabiat güzellikleriyle ön plana çıkan ve tarihi asırlar öncesine uzanan, görülesi şehir medeniyetin binlerce yıl önceki ayak izlerine, farklı tabiat güzelliklerinin buluşma noktasına, unutulmaz anlara ve lezzetlere yolculuk yapabilirsiniz.

Erzincan Balı Kadar Tatlımı Tatlı Bir Seyahat

İstanbul Erzincan Uçak BiletiDoğu Anadolu’nun harika şehri Erzincan, Giresun’un, Erzurum’un, Gümüşhane’nin, Bayburt’un, Elazığ’ın, Tunceli’nin ve Bingöl’ün arasında yer alıyor. Bulunduğu konum gereği kendine has güzel bir iklime, kültüre ve yöresel özelliklere ev sahipliği yapıyor.

Farklı medeniyetlerin buluşma noktası olan şehir, kendisini ziyarete gelenlere 4 mevsimde farklı güzellikler sunuyor. Son yıllarda artan yerli turizmin en önemli uğrak noktalarından biri olan Erzincan’da, kaplıcalardan, kayak merkezlerine; antik kentlerden, geniş ovalara ve dağlara uzanan renkli bir coğrafya sizleri bekliyor.

Hititler ve Urartular başta olmak üzere, Roma, Med ve Pers tarihinin izlerini taşıyan şehirde görülebilecek en önemli tarihi yapıların başında Kemah Kalesi, Abrenk Kilisesi, Gülabibey Camii, Melik Gazi Türbesi, Mama Hatun Türbesi ve Kervansarayı geliyor. Tarih tutkunlarının şehirde uğradığı en önemli yerlerin başında etkileyici görüntüsü ve tarihi atmosferiyle Altıntepe ören Yeri geliyor.

Urartu kalıntılarından günümüze ulaşmış bu antik bölgede, geçmişin yapılarını ziyaret edebilir, saray, kilise ve tapınak gibi ilgi çekici yanlarını keşfedebilirsiniz.

Erzincan’ın Doğa Harikaları

Erzincan MuradiyeŞehre ilk adım attığınızda size farklı dokusunu hissettiren şehir, tabiat güzellikleriyle örülü. Bu güzellikleri görmeden Erzincan’ı görmüş sayılmazsınız. Kentin en önemli termal turizm yeri Ekşisu Kaplıcası.

Hem güzel bir görünüme sahip hem de şifalı etkisiyle sevilen bölgeyi ziyaret edebilir, kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz. İçerisinde zengin mineral yapıları bulunduran bu kaplıcalar şehir merkezine oldukça yakın.

Şehrin 4-5 kilometre uzağında bulunan Otlukbeli gölü görenleri kendine hayran bırakıyor. İç açıcı manzaraya sahip bu saklı güzellik, yöre halkı tarafından şifalı olarak biliniyor. Kış sporlarıyla ilgilenmeyi seviyorsanız, Türkiye’nin en önemli kış tatili bölgelerinden olan Ergan Kayak merkezini gezmelisiniz.

Bölgenin kendi konaklama imkanları ve tesislerini tercih edebilir, güzel vakit geçirebilirsiniz. Erzincan’a gitmişken olağanüstü Munzur Dağı manzarasını, yemyeşil Beytahtı yöresini, Kadıgölü’nü ve Kemaliye Kanyonu’nu mutlaka görmelisiniz.

Erzincan’ın gezilesi yerleri dışında harikulade bir mutfak kültürü bulunuyor. Bölgenin güzel peynirlerinden, kurutulmuş meyvelerinden ve ünlü balından yanınıza almak isteyebilirsiniz. Güzel yemekleri arasında, Gasefe yemeği, Kaburga dolması ve Gah yahnisi mutlaka denenmeli. Erzincan’ın sayısız güzelliklerini tanıma yolunda ilerlerken, öncelikle nasıl ulaşım sağlayacağımıza gelin bir göz atalım.

İstanbul Erzincan Uçak Bileti ile Eşsiz Yolculuğa Ulaşım

İstanbul Erzincan Ucuz Bileti Fiyatlarıİstanbul’dan şehre ulaşım için havayolu ve karayolu seçeneklerini kullanabilirsiniz. Şehirler arası otobüs yolculuğu ile ortalama 16 saatlik bir süre ile Erzincan’a varabilirsiniz. Eğer çok daha hızlı bir yolculuk yapmak istiyorsanız uçak yolculuğunu tercih edebilirsiniz. Erzincan’da yurtiçi uçuşların yapıldığı bir havalimanı bulunmakta.

İstanbul Erzincan Uçak Bileti rezervasyonu yaptıran siz yolcularımızı ortalama 1 saat 40 dakikalık keyifli bir uçak yolculuğu bekliyor. Kısa bir süre içerisinde Erzincan’a ulaşabilir, şehri hemen keşfetmeye başlayabilirsiniz

Etkinlik ve festivallerin yoğun olduğu bahar dönemlerinde ve turizm zamanları olan yaz dönemlerinde yoğunluk oluşabildiğinden, biletinizi daha erken zamanlarda ayırtmanızı tavsiye ediyoruz.

İstanbul Erzincan Uçak Bileti Fiyatları yılın farklı dönemlerine, uçuş saatlerine, tercih ettiğiniz firmanın kampanyalarına ve yolculuk tercihinize göre çeşitlilik gösteriyor. Uygun bilet fiyatlarına ve kampanyalara nasıl ulaşabileceğinizi yazımızın devamında bulabileceksiniz.

Kendinize uygun yolculuk ve konaklama seçiminizi yaptıktan sonra, Erzincan’a adım atabilir, kendinizi, şehrin ünlü el yapımı hediyelik eşyaları satan çarşılarında bulabilir, kendinize ve yakınlarınıza güzel hatıralar satın alabilirsiniz.

İstanbul’daki Havalimanları

Atatürk Havalimanı iç Hatlarİstanbul’un uçuşların yoğun olarak yapıldığı iki havalimanı, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanlarıdır. Atatürk Havalimanı ağırlıkla Avrupa Yakasındaki yolcuları ağırlamaktadır. Yeşilköy’de bulunan havalimanı ülkenin en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Her yıl yüzbinlerce turistin seyahatleri için tercih ettiği buluşma noktasıdır. Genel olarak Anadolu Yakasından yola çıkacaklar ise, Pendik’te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih etmekteler. Buradan ülkenin şehirlerine ve dünyanın her yerine uçuş imkanı sağlanmaktadır.

Atatürk Havalimanı

Yeşilköy’de bulunan havalimanımızdır. Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası uçuşlara açılmış ve çeşitli geliştirme çalışmalarının sonunda modern ve geniş kapsamlı bir havalimanı olma özelliği kazanmıştır. Atatürk Havalimanı’nda Restoran çeşitleri, kafeler, kahve zincirleri ve geniş otopark alanları gibi birçok yapı bulunmaktadır. Alışveriş mekanları seçenekleri ve ulaşım zenginliği ile dünyanın en kaliteli havalimanları arasında önemli bir yere sahiptir.

Atatürk Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar

Yüzbinlerce yolcunun her yıl yurt içi seyahatlerinin uğrak noktası alan, köprüleri, bagaj bantlarını, kontrol noktalarını, restoran, kafe ve kahve zincirlerini barındırmaktadır. Geniş kapasiteye sahip terminaller 2000 yılından bu yana hizmet vermektedir. Dış Hatlar bölümünde, köprüler, eczane, mescit gibi pek çok yapı bir arada bulunmaktadır.

Atatürk Havalimanı’na Nasıl Ulaşırız?

Havaş Servisleri: Taksim bölgesinde kalkan Havaş servisleri ile Atatürk Havalimanı’na kolay ve rahat bir ulaşım sağlamanız mümkün. Anadolu yakasından geçiş sağlamak isteyen yolcular, aktarmalı otobüsleri, vapur bağlantılarını veya Metrobüs seferlerini tercih ederek Taksim’e ulaşabilirler.

Deniz Otobüsü Seferleri: Deniz otobüsü bulunan ilçelerden düzenlenen deniz otobüsü seferleriyle havalimanına yakın bir ulaşım sağlamak mümkündür. Bostancı, Bakırköy ve Kadıköy seferleri kullanarak Atatürk Havalimanı’na yolculuk yapabilirsiniz.

Metro Hizmeti: İstanbul metro hizmeti şehir boyunca otobüs ve tramvay aktarma noktalarıyla birbirine bağlanmıştır. Aksaray-Yenikapı Metro hizmeti ve Taksim, Levent gibi noktalarla; otobüs ve tramvay duraklarına aktarma imkanı bulunan geniş Metro ağıyla Atatürk Havalimanı’nın içerisine kolayca ulaşabilirsiniz.

Büyükşehir Belediyesi Otobüs Seferleri: İstanbul’un her yerinde bulunan duraklarından otobüslerle ve aktarmalı otobüs seçenekleriyle havalimanına ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür. “TH-1” sefer numaralı otobüsler ile Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar

Pendik’te kurulmuş havalimanımızdır. Adını 1913 yılında doğan ve ilk kadın savaş pilotumuz olan Sabiha Gökçen’den almıştır. Geniş otopark sahasına, Otel hizmetine, seçkin restoran ve kafe zincirlerine ve dinlenme alanlarına sahip olan havalimanı, her yıl milyonlarca yolcuya kaliteli ve konforlu bir hizmet sunmaktadır. Mimarisi ve konforlu hizmetiyle dikkat çeken havalimanı, dünyanın sayılı teknolojik hizmet kullanan havalimanları arasındadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar

İç hatları terminalinde yapılan yenilemelerin ardından genişletilmiş köprü ve bagaj alanlarına, seçkin restoran ve kafe seçeneklerine kavuşmuştur. Her yıl yurtiçi uçuş yapan yüzbinlerce yolcuya hizmet sunmaktadır. Dinlenme alanlarına, restoranlara, yiyecek ve içecek servislerine ve daha birçok hizmet yapısına sahip olan Dış hatlar terminali, yurtdışı uçuşlarına benzersiz bir hizmet sunmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Ulaşırız?

Marmaray Hattı: 2014 yılında hizmete giren ve her iki yakayı çok hızlı bir yolla birleştirmeyi sağlayan Marmaray ile “Ayrılıkçeşme” durağına geçebilir, Metroya aktarma yaparak, Kartal’dan “KM – 22” sefer numaralı Otobüs ile havalimanına rahatlıkla varabilirsiniz.

Akmis Servisleri: Yalova, Gemlik, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Karamürsel ve Gebze noktalarından servis hizmeti veren Akmis Seyahat ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaş Servisleri: Kadıköy’den kalkan Havaş servislerini kullanarak, kolay ve konforlu bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Metrobüs Seferleri: İstanbul’un her iki yakasını birbirine bağlayacak şekilde karayolu seferleri düzenleyen Metrobüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kadıköy – Kartal metro güzergahına geçiş yapıp, “KM – 22” sefer numaralı otobüse binebilirsiniz.

Erzincan Havalimanı

Erzincan’daki Havalimanları:

Erzincan’da yurtiçi uçuşların yapıldığı havalimanı, Erzincan Havalimanı’dır.

Erzincan Havalimanı

Erzincan Havalimanı 1988 yılından beri bölgeye hizmet sunmaktadır. Şehir merkezine yakın olması sayesinde, ulaşımın kolayca yapılabildiği bir havalimanı olma özelliği taşımaktadır. Yenilenmiş bir iç hatlar bölümüne ve geniş bir yolcu kapasitesine sahiptir.

Erzincan Havalimanı’na Nasıl Ulaşırız?

Havayolu servisleriyle, ticari taksilerle ve şehir içi belediye otobüs hizmetiyle havalimanına kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.


Erzincan’a Yılın Hangi Dönemlerinde Gidebiliriz?

Erzincan Hangi MevsimKarasal bir iklimin görüldüğü kentin iklimi, diğer Doğu Anadolu illerine göre biraz daha sıcak geçebilmektedir. Yaz mevsimi ortaları sıcaklıklar yüksek değerlerde olabilirken ve kış mevsiminde Ocak ve Şubat aylarında sert soğuklar görülebilir. Genellikle turizm mevsimi bahar ortalarından başlayıp, sonbahara kadar sürer.

Tercihinize ve seyahat nedeninize göre değişiklik gösterse de, genel olarak bahar aylarını tercih edebilirsiniz. Kayak merkezleri için kış aylarını, doğal ve tarihi güzellikleri keşfetmek için bahar aylarını tercih edebilirsiniz. Kentte festival ve etkinlikler ilkbahar dönemlerinde başlamaktadır.

Erzincan’ın 3 Harika İlçesi: Refahiye ilçesi, Tercan ilçesi, Kemaliye ilçesi. Erzincan toplam 11 ilçeli bir kenttir. Her birinde tarihi, yöresel ve doğal güzellikleri bir arada bulabilirsiniz.

Erzincan’ın 3 Gözde Lezzet Durağı

Şelale Restoran, Girlevik Köy Yolu: Erzincan’da nefis ızgara lezzetini ve yemekleri bulabileceğiniz mekan, köy yolu üzerinde turistik yerlerden biri. Temiz ve kaliteli hizmet sunan mekanda şelale manzarasını görebilirsiniz.

Ayla’nın Mutfağı Ev Yemekleri Restoran, Merkez: Şehir ziyaretinizde ev yemeklerin kokusunu ve lezzetini özlerseniz, bu mekana uğrayabilirsiniz. Şehir merkezinde, Fevzi Paşa yolu üzerinde uğrayabileceğiniz mekanda lezzetli ev yemeklerini, yöresel tatları ve kaliteli bir hizmeti bir arada bulabilirsiniz.

Erzincan Yemekleri

Kebapistan Restoran, Merkez: Gösterişten, abartıdan uzak, şirin bir mekanda kebap lezzeti tatmak için uğrayabileceğiniz yerlerden biri Kebapistan. Şehrin merkezinde bulunan restoranda lezzetli dönerden, taze salatalarından ve tatlılarından tatmanızı öneriyoruz.

Erzincan’da Eğlence: Şehir merkezi başta olmak üzere, turistik bölgelerde kafeleri, eğlence parklarını ve yüzme havuzlarını bulabilirsiniz. Erzincan’ın gezilesi tarihi ve coğrafi güzelliklerinin yanı sıra güzel mekanları, restoranları, festivalleri ve yöresel bir lezzet anlayışı bulunuyor. Birçok alanda keyifli bir tatil için Erzincan’ı tercih edebilirsiniz. Erzincan turistik bir şehir, çeşitli konaklama ve hizmet anlayışına sahip yerler bulabilirsiniz. Şehir olarak çok pahalı bir yer olmamasıyla beraber, kısa bir araştırmadan sonra kendinize uygun ve bütçenizi sarsamayan keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Bütçenize uygun bir seyahat için, ilk olarak biletinizi indirimli olarak aldığınız anda başlıyor. En uygun bilet seçeneklerine ulaşabilmeniz ve yılın her döneminde size sunulan harika sürprizleri öğrenebilmeniz için,yurtiçi uçak bileti kampanyaları üzerinden yararlanmak için e-bültenlere kayıt olmayı unutmayın.

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti