İstanbul Erzurum

Tabiatın alabildiğince bonkör davrandığı bitki örtüsüyle, kendinizi fantastik bir filmin içinde hissettirecek yemyeşil yaylaları ve olağanüstü dağları ile Erzurum. Bir İstanbul Erzurum uçak bileti ile ulaşacağınız güzellikler sadece bunlarla sınırlı değil.

Dadaşlar Memleketi Erzurum’a Yolculuk

İstanbul Erzurum Uçak BiletiDünyanın başka yerinde bulamayacağınız özel mutfağı, milattan öncelere uzanan zengin tarihi birikimi ve her mevsim yaşanan etkinlikleri ile Erzurum’a unutulmaz bir yolculuk yapabilirsiniz. Kış sporları faaliyetlerinin ve dünyanın en ünlü taşlarından Oltu taşının memleketi Erzurum’un gezip görebileceğiniz yapıları ve eserleri bir hayli fazla. Bunların başında; dünyanın en önemli eserlerinden Çift Minareli Medrese, tarihi on dördüncü yüzyıla uzanan Yakutiye Medresesi ve Aziziye Tabyası bulunuyor.

2011 yılında Kış Olimpiyatlarına ev sahibi yapan Erzurum’un kayak merkezi Palandöken ise her yıl doğa ve macera tutkunlarına kapısını açıyor. Özellikle öğrenci nüfusunun fazla olduğu bu şehrin lezzet ve eğlence mekanları da oldukça hareketli. Bu kenti tatilinizi geçirebileceğiniz alternatif yerlerden biri olarak düşünebilirsiniz.

İstanbul’dan Erzurum’a oldukça kısa sürede ulaşmak ve konforlu bir yolculuk yapmak istiyorsanız en iyi ulaşım yolu uçak olacaktır. İstanbul Erzurum Uçak Bileti rezervasyonu yaptırıp, uçağınıza bindiğinizde sizi ortalama 1,5 – 2 saatlik keyifli bir yolculuk beklemekte. Kısa bir yolculuktan sonra, cağ kebabıyla tatilinize başlangıç yapabilirsiniz. Sonbahar dönemlerinde Erzurum’un Palandöken bölümü oldukça yoğun ilgi gördüğünden, biletinizi önceden ayırtmanızda yarar vardır.

İstanbul Erzurum Uçak Bileti fiyatları, yolculuk saati ve gününe, turistik dönemlere, firma kampanyalarına ve önceden rezervasyon gibi koşullara göre değişiklik göstermektedir. Uygun uçuş seçeneklerine ve özel fiyatlara nasıl ulaşabileceğinizi yazımızın devamında bulabileceksiniz. Uçuş imkanı sağlayan en önemli seyahat firmaları: Turkish Airlines, Anadolu Jet, Onur Air, Sun Express, Atlas Global, Pegasus Airlines, Borajet, Lufthansa ve KLM firmalarıdır. Kendinize uygun seyahat ve konaklama planınızı yaptıktan sonra, kendinizi muhteşem Tortum Şelalesinin kıyılarında harika bir gezinti yaparken yahut Erzurum’un dünyaca ünlü Oltu taşından yapılmış hediyeliklerden alırken bulabilirsiniz.

İstanbul’daki Havalimanları

Atatürk Havalimanı Vipİstanbul’un uçuşların yoğun olarak yapıldığı iki havalimanı, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanlarıdır. Atatürk Havalimanı ağırlıkla Avrupa Yakasındaki yolcuları ağırlamaktadır. Yeşilköy’de bulunan havalimanı ülkenin en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Her yıl yüzbinlerce turistin seyahatleri için tercih ettiği buluşma noktasıdır. Genel olarak Anadolu Yakasından yola çıkacaklar ise, Pendik’te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih etmekteler. Buradan ülkenin şehirlerine ve dünyanın her yerine uçuş imkanı sağlanmaktadır.

Atatürk Havalimanı

Yeşilköy’de bulunan havalimanımızdır. Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası uçuşlara açılmış ve çeşitli geliştirme çalışmalarının sonunda modern ve geniş kapsamlı bir havalimanı olma özelliği kazanmıştır. Atatürk Havalimanı’nda Restoran çeşitleri, kafeler, kahve zincirleri ve geniş otopark alanları gibi birçok yapı bulunmaktadır. Alışveriş mekanları seçenekleri ve ulaşım zenginliği ile dünyanın en kaliteli havalimanları arasında önemli bir yere sahiptir.

Atatürk Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar

Yüzbinlerce yolcunun her yıl yurt içi seyahatlerinin uğrak noktası alan, köprüleri, bagaj bantlarını, kontrol noktalarını, restoran, kafe ve kahve zincirlerini barındırmaktadır. Geniş kapasiteye sahip terminaller 2000 yılından bu yana hizmet vermektedir. Dış Hatlar bölümünde, köprüler, eczane, mescit gibi pek çok yapı bir arada bulunmaktadır.

Atatürk Havalimanı’na Nasıl Ulaşırız?

Havaş Servisleri: Taksim bölgesinde kalkan Havaş servisleri ile Atatürk Havalimanı’na kolay ve rahat bir ulaşım sağlamanız mümkün. Anadolu yakasından geçiş sağlamak isteyen yolcular, aktarmalı otobüsleri, vapur bağlantılarını veya Metrobüs seferlerini tercih ederek Taksim’e ulaşabilirler.

Deniz Otobüsü Seferleri: Deniz otobüsü bulunan ilçelerden düzenlenen deniz otobüsü seferleriyle havalimanına yakın bir ulaşım sağlamak mümkündür. Bostancı, Bakırköy ve Kadıköy seferleri kullanarak Atatürk Havalimanı’na yolculuk yapabilirsiniz.

Metro Hizmeti: İstanbul metro hizmeti şehir boyunca otobüs ve tramvay aktarma noktalarıyla birbirine bağlanmıştır. Aksaray-Yenikapı Metro hizmeti ve Taksim, Levent gibi noktalarla; otobüs ve tramvay duraklarına aktarma imkanı bulunan geniş Metro ağıyla Atatürk Havalimanı’nın içerisine kolayca ulaşabilirsiniz.

Büyükşehir Belediyesi Otobüs Seferleri: İstanbul’un her yerinde bulunan duraklarından otobüslerle ve aktarmalı otobüs seçenekleriyle havalimanına ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür. “TH-1” sefer numaralı otobüsler ile Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım

Pendik’te kurulmuş havalimanımızdır. Adını 1913 yılında doğan ve ilk kadın savaş pilotumuz olan Sabiha Gökçen’den almıştır. Geniş otopark sahasına, Otel hizmetine, seçkin restoran ve kafe zincirlerine ve dinlenme alanlarına sahip olan havalimanı, her yıl milyonlarca yolcuya kaliteli ve konforlu bir hizmet sunmaktadır. Mimarisi ve konforlu hizmetiyle dikkat çeken havalimanı, dünyanın sayılı teknolojik hizmet kullanan havalimanları arasındadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar

İç hatları terminalinde yapılan yenilemelerin ardından genişletilmiş köprü ve bagaj alanlarına, seçkin restoran ve kafe seçeneklerine kavuşmuştur. Her yıl yurtiçi uçuş yapan yüzbinlerce yolcuya hizmet sunmaktadır. Dinlenme alanlarına, restoranlara, yiyecek ve içecek servislerine ve daha birçok hizmet yapısına sahip olan Dış hatlar terminali, yurtdışı uçuşlarına benzersiz bir hizmet sunmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na Nasıl Ulaşırız?

Marmaray Hattı: 2014 yılında hizmete giren ve her iki yakayı çok hızlı bir yolla birleştirmeyi sağlayan Marmaray ile “Ayrılıkçeşme” durağına geçebilir, Metroya aktarma yaparak, Kartal’dan “KM – 22” sefer numaralı Otobüs ile havalimanına rahatlıkla varabilirsiniz.

Akmis Servisleri: Yalova, Gemlik, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Karamürsel ve Gebze noktalarından servis hizmeti veren Akmis Seyahat ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaş Servisleri: Kadıköy’den kalkan Havaş servislerini kullanarak, kolay ve konforlu bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Metrobüs Seferleri: İstanbul’un her iki yakasını birbirine bağlayacak şekilde karayolu seferleri düzenleyen Metrobüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kadıköy – Kartal metro güzergahına geçiş yapıp, “KM – 22” sefer numaralı otobüse binebilirsiniz.

Erzurum Havalimanı

Erzurum Havalimanı

Erzurum’da yurtiçi ve yurtdışı uçuş seferlerinin yapıldığı geniş kapsamlı havalimanı Erzurum Havalimanı’dır. 2005 yılında yapılan yenileme çalışmalarının ardından daha fazla kapasiteye kavuşmuş olan Erzurum Havalimanı, bölgenin yurtiçi ve yurtdışı yolcularını ağırlamaktadır.

Özellikle kış turizmi zamanlarında yoğun bir şekilde hizmet veren ve Türkiye’nin en gelişmiş havalimanları arasında yer alan bu yerde en uzun pist alanlarını görebilmekteyiz.

Erzurum Havalimanı’na Şehir İçinden Nasıl Ulaşırız?

Erzurum Havalimanı’na şehir içinde hizmet vermekte olan Belediye Otobüsleriyle rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca Ticari Taksiler ile de havalimanına rahatça varabilirsiniz.

Erzurum’a Hangi Zamanlarda Gitmek Daha İyi?

Erzurum PalandökenKış aylarının başlarında; Kasım – Aralık dönemlerinde iklimsel koşullar Palandöken bölgesinde enfes bir kar oluşumuna neden olur. Kış sporu tutkunları ve olağanüstü kar manzarasının tadını çıkarmak isteyenler bu dönemi iyi değerlendirmelidir. Biletinizi önceden ayırtmanızda fayda olacaktır. Palandöken bölgesinde güzel mekanların tadını çıkararak ve güzel selfie’ler çekerek unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.

Yörenin harika lezzetlerinden de mutlaka denemelisiniz. Erzurum, Doğu Anadolu’nun zengin mutfağının en güzel örneklerinin görüldüğü kentlerden biridir. En ünlü yiyeceklerinin başında Cağ kebabı, aşotu çorbası ve kış aylarında sizi sıcak tutacak meşhur kadayıf dolması. Baharın gelmesiyle canlanan harikulade doğasına tanık olmak isterseniz, Nisan – Mayıs aylarında kente gidebilir, harika yaylarını ve civar köylerini dolaşarak güzel bir gezi tatili yapabilirsiniz.

Meşhur Erzurum Kalesini de görmeden geçmeyin. Tarih seviyorsanız sıcak zamanlarda tüm tarihi atmosferin keyfini çıkarabilirsiniz. Atatürk Müze Evi, Erzurum Kongre ve Milli Mücadele Müzesi gibi yapılar yakın tarihe tanıklık eden en önemli yerlerin başında gelir.

Erzurum’un Gezmeye Doyulmayacak 3 Güzel İlçesi: Palandöken ilçesi, Oltu ilçesi, Tortum ilçesi. Göl manzarası ve olağanüstü şelalesiyle Tortum; enfes Tandır ekmeği ve doğal güzellikleriyle Oltu; kış aylarının tatil merkezi ve canlandırıcı soğuğuyla Palandöken, Erzurum’un gezilip, vakit geçirilebilecek güzel yerlerinden sadece birkaçı.

Erzurum’un En Gözde 3 Lezzet Durağı

Erzurum'da Ne YenirKadayıfçı Muammer Usta, Erzurum – Terminal Caddesi: Erzurum mutfağının olmazsa olmazlarından biri mis gibi kadayıf dolmasıdır. Bu ünlü lezzeti tatmak istiyorsanız, yörenin en beğenilen yerlerinden olan Muammer Usta restoranını deneyebilirsiniz. İsterseniz bu şirin mekanda yiyebilir, isterseniz paket yaptırıp yanınızda götürebilirsiniz. Biri merkez üç şubesi bulunan bu lezzet durağında ayrıca yine meşhur bir tat olan Cağ kebabını da yiyebilirsiniz.
Erzurum Evleri, Erzurum – Cumhuriyet Caddesi: İlginç mimarisiyle dikkat çeken, farklı bir mekan. Eskiden kalma evlerin yeniden düzenlenip, birleştirilmesiyle elde edilmiş bu yerde, hoş bir atmosferde çayınızı yudumlayabilir, güzel bir sabah kahvaltısı yapabilirsiniz. Özellikle ortamda bulunan antika güzellikler kahvaltı keyfinizi renklendiriyor.
Dadaş Cağ Kebap Lokantası, Erzurum – Kongre Caddesi:Lezzetli eti bulunan, sıcak ve sade bir ortam. Genelde kendi müdavimlerinin geldiği ve tadından vazgeçemediği güzel Cağ kebaplarının yenebileceği birkaç yerden biri olarak denemek isteyebilirsiniz.
Erzurum’da Eğlenilebilir 3 Mekan:Desibel Bar, Erzurum – Yakutiye, Salsanat, Erzurum – Yakutiye, Dmix Fun Oyun ve Eğlence Merkezi, Erzurum – Cumhuriyet Caddesi. Erzurum, tarihi zenginlikleriyle, doğal güzellikleriyle, alışveriş mekanları ve lezzet duraklarıyla harika vakit geçirmemizi sağlayan kentlerden biri. Aradığımız birçok farklı seyahat ve tatil özelliğini bünyesinde barındırıyor. Erzurum çeşitli konaklama imkanlarına sahip, uygun bütçeli eğlence ve yeme içme seçenekleri açısından farklı bütçelere hitap edebilen bir kent. Kısa bir araştırmayla keyifli zamanları kendi bütçeniz dahilinde nasıl geçirebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Erzurum’a uygun fiyatlı bir yolculuk için özellikle Ucuz Uçak Bileti THY kampanyalarını gözden geçirmeyi unutmayın. Şimdiden keyifli seyahatler!

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti