İstanbul Gaziantep

Geçmişi çok eskilere uzanan, ülkemizin olduğu kadar dünyanın da gözde kentlerinden Gaziantep. Kültür ve medeniyetin derin izlerini taşıyan, saklı güzellikleriyle keşfedilmeyi bekleyen bu şehir, size bir İstanbul Gaziantep uçak bileti kadar yakın.

Gaziantep’in Eşsiz Güzelliklerine Seyahat

Gaziantep ÇarşısıÇok eski medeniyetlerin medeniyet beşiği olan kent, tarihinin tüm ihtişamını üzerinde taşıyan yapılarıyla görülmeye değer kentlerin başında geliyor. Özellikle son yıllarda artan ülke içi turizminin yöneldiği en gözde uğrak yerlerinden biri olarak kabul edilmekte. Bu bölgenin doğal güzelliklerini, tadına doyulmaz özel mutfağını siz de tanımak isteyebilir, farklı bir seyahat ve tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Özellikle keşfedebileceğiniz güzellikleri arasında; Yesemek Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Dülük Antik Kenti, Bayazhan Kent Müzesi, tarihi İpek Yolu, Rumkale ve Araban Kalesi geliyor. Bu kent aynı zamanda unutulmaz bir lezzet turu yapmanız için de bir fırsat sunuyor.

Gaziantep’in dillere destan tatları; meşhur baklavaları, lahmacunu, ciğer kavurması, küşlemesi, katmeri ve tabi ki ünlü menengiç kahvesi bunların başında geliyor. Sadece bu lezzetler için bile tekrar gelmek isteyeceğiniz harika bir kent Gaziantep.

İstanbul – Gaziantep Uçak Bileti ile Tarihe Dönüş

Gaziantep Tarihiİstanbul’dan Gaziantep’e ulaşmanın en kolay, hızlı ve konforlu olan yolu elbette kısa bir hava yolculuğu. Uçak ile ulaşımı tercih ettiğinizde, göz açıp kapayıncaya kadar kentin güzellikleri içinde bulursunuz kendinizi. Bölgede bulunan havalimanının yakınlığı da hemen şehrin tadını çıkarmaya başlamanızı sağlıyor. Hava ulaşımını tercih eden yolcuları 1 saat 30 dakika ile 2 saat arasında keyifli bir uçak yolculuğu bekliyor. Özellikle Nar ve Kültür festivallerinin yapıldığı sonbahar döneminde ve memleketini görmeye gelenlerin sayısını arttığı bahar ve yaz dönemlerinde yoğunluk yaşanabildiği için biletinizi önceden ayırtmanızı tavsiye ediyoruz.

İstanbul Gaziantep Ucuz Uçak Bileti Fiyatları yolculuk saati ve gününe, turistik dönemlere, firma kampanyalarına ve önceden rezervasyon gibi koşullara göre değişiklik göstermektedir. Uygun uçuş seçeneklerine ve özel fiyatlara nasıl ulaşabileceğinizi yazımızın devamında size aktaracağız. Size uygun seyahat ve konaklama planınızı oluşturduktan sonra, harika şehir Gaziantep’e varabilir ve kendinizi meşhur Bedestenler Çarşısında güzel eşyaları incelerken bulabilir veya kendinize enfes bir kebap ziyafeti seçtikten sonra şehri keşfetmeye başlayabilirsiniz.

İstanbul Havalimanları

Atatürk HavalimanıUluslararası ve yurtiçi uçuşlara ev sahipliği yapan iki önemli havalimanı, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. Atatürk Havalimanı, Avrupa Yakasındaki yolcuları ağırlamaktadır. Yeşilköy’de bulunan havalimanı ülkenin en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Her yıl yüzbinlerce turistin seyahatleri için tercih ettiği buluşma noktasıdır. Anadolu Yakasından yola çıkacaklar ise, Pendik’te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih etmekteler. Buradan ülkenin iç noktalarına, ve dünyanın her yerine uçuş imkanı sağlanmaktadır.

Atatürk Havalimanı

Uluslararası uçuş iznini 1953 yılında alan Atatürk Havalimanı, her yıl milyonlarca yolcuyu ağırlamaktadır. Yenilen teknolojik ve mimari altyapısıyla en ilgi gören havalimanlarından olan Atatürk Havalimanı’nın zengin Restoran çeşitleri, çeşitli kafeleri, ve park alanları gibi pek çok yapısı bulunmaktadır. Avrupa Yakası, Yeşilköy bölgesindedir.

Atatürk Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar

İstanbul’un hava taşımacılığın kalbi Atatürk Havalimanı’nda oldukça yoğun ve gelişmiş iç ve dış hatlar terminalleri bulunmaktadır. Yüzbinlerce yolcunun her yıl yurt içi seyahatlerinin uğrak noktası terminallerde, köprüleri, bagaj bantlarını, kontrol noktalarını, restoran, kafe ve kahve zincirlerini bulunmaktadır. Yenileme çalışmalarıyla genişletilip, yeni bir görünüme kavuşmuştur.

Atatürk Havalimanı’na Nasıl Ulaşacağız?

Havaş Servisleri: Taksim bölgesinde kalkan Havaş servisleri ile Atatürk Havalimanı’na kolay ve rahat bir ulaşım sağlamanız mümkün. Anadolu yakasından geçiş sağlamak isteyen yolcular, aktarmalı otobüsleri, vapur bağlantılarını veya Metrobüs seferlerini tercih ederek Taksim’e ulaşabilirler.

Deniz Otobüsü Seferleri: Deniz otobüsü bulunan ilçelerden düzenlenen deniz otobüsü seferleriyle havalimanına yakın bir ulaşım sağlamak mümkündür. Bostancı, Bakırköy ve Kadıköy seferleri kullanarak Atatürk Havalimanı’na yolculuk yapabilirsiniz.

Metro Hizmeti: İstanbul metro hizmeti şehir boyunca otobüs ve tramvay aktarma noktalarıyla birbirine bağlanmıştır. Aksaray-Yenikapı Metro hizmeti ve Taksim, Levent gibi noktalarla; otobüs ve tramvay duraklarına aktarma imkanı bulunan geniş Metro ağıyla Atatürk Havalimanı’nın içerisine kolayca ulaşabilirsiniz.

Metrobüs Seferleri: İstanbul’un her iki yakasını birbirine bağlayacak şekilde karayolu seferleri düzenleyen Metrobüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kadıköy – Kartal metro güzergahına geçiş yapıp, “KM – 22” sefer numaralı otobüse binebilirsiniz.

Büyükşehir Belediyesi Otobüs Seferleri: İstanbul’un her yerinde bulunan duraklarından otobüslerle ve aktarmalı otobüs seçenekleriyle havalimanına ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür. “TH-1” sefer numaralı otobüsler ile Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen iç HatlarAdını, 1913 yılında doğan ve ilk kadın savaş pilotumuz olan Sabiha Gökçen’den almıştır. Geniş otopark sahasına, Otel hizmetine, seçkin restoran ve kafe zincirlerine ve dinlenme alanlarına sahip olan havalimanı, her yıl milyonlarca yolcuya kaliteli bir hizmet vermektedir. Anadolu Yakası, Pendik bölgesindedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar

Her yıl yüzbinlerce yolcu iç hatlar ve dış hatlarda yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerini gerçekleştirmektedir. Özel tasarlanmış ve teknolojik imkanlarıyla gelen yolculara kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Ziyaretçilerine benzersiz hizmet veren bu bölümde restoran ve kafe zincirleri başta olmak üzere birçok kaliteli yapı bir aradadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım

Marmaray Hattı: 2014 yılında hizmete giren ve her iki yakayı çok hızlı bir yolla birleştirmeyi sağlayan Marmaray ile “Ayrılıkçeşme” durağına geçebilir, Metroya aktarma yaparak, Kartal’dan “KM – 22” sefer numaralı Otobüs ile havalimanına rahatlıkla varabilirsiniz.

Akmis Servisleri: Yalova, Gemlik, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Karamürsel ve Gebze noktalarından servis hizmeti veren Akmis Seyahat ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaş Servisleri: Kadıköy’den kalkan Havaş servislerini kullanarak, kolay ve konforlu bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Metrobüs Seferleri: İstanbul’un her iki yakasını birbirine bağlayacak şekilde karayolu seferleri düzenleyen Metrobüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kadıköy – Kartal metro güzergahına geçiş yapıp, “KM – 22” sefer numaralı otobüse binebilirsiniz.

Gaziantep Havalimanı

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı

Gaziantep’in Oğuzeli bölgesinde bulunan Gaziantep – Oğuzeli Havalimanı yurtiçi ve yurtdışı uçuşların gerçekleştiği havalimanıdır. Şehir merkezinden yalnızca 20 kilometre uzaklığı bulunması nedeniyle oldukça kolay ulaşım sağlanan bir havalimanı olma özelliğine sahiptir. Yapılan genişletme çalışmalarının ardından, 2007 yılı ve sonrasında yurtdışı uçuşlara da elverişli hale getirilmiştir.

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’na Ulaşım Yolları

Havalimanının şehir merkezine yakınlığı nedeniyle şehir içi ulaşım kısa sürede yapılabilmektedir. Havaş servisleri şehrin çeşitli noktalarından yolcuları havalimanına ulaştırmaktadır. Havalimanına Otobüs ile ulaşmak isteyenler ise “54-1”, “54-2”, “54-3” ve “54-4” sefer numaralı otobüsler ile kolayca havalimanına ulaşabilirler. Merkez bölgesine yakınlığı nedeniyle ticari taksilerle havalimanına kısa sürede geçiş yapabilirsiniz.


Gaziantep’e Yılın Hangi Dönemlerinde Gidilebilir?

Gaziantep Gidilecek YerlerBölgede sonbahar döneminde düzenlenen Kültür festivaline tanıklık etmek istiyorsanız yılın bu döneminde, biletinizi önceden ayırtarak gidebilirsiniz. Gaziantep’in iklimi coğrafi konumu gereği hem Akdeniz hem de Karasal iklimlerden nasibini alır. Yazları sıcak geçebildiği gibi kış aylarında sert bir soğukla karşılaşabilirsiniz. Tatil amaçlı gezilerinizi bahar aylarına ayarlayıp, şehrin güzelliklerini keşfetmek isteyebilirsiniz.

İlkbaharda bir başka güzel olan Gaziantep’te yılın bu döneminde görebileceğiniz güzelliklerin başında; tarihi önemiyle Gaziantep Kalesi, UNESCO tarafından koruma altına alınan yerlerden Yesemek Müzesi, harika manzarasıyla Sofdağı yaylası, tarihi İpek Yolu ve meşhur Hanları gelmektedir. Doğanın ve nadide tarihinin arasında yapacağınız güzel gezinizde, Antep mutfağının güzel örneklerinin sergilendiği restoranları da ziyaret etmeyi unutmayın.

Gaziantep’in En Gözde 3 İlçesi

Araban İlçesi: Araban, geçmişten günümüze tarihi ile önem kazanmış ve en güzel ilçelerden biri. Burada tarih kokan Araban Kalesini görürsünüz. Tarihi orta çağ dönemlerine kadar uzanır. Tarihi anıt ve mezarlar da bu bölgede tarih severlerin ilgisini çekecektir.

Şehitkamil İlçesi: Şehitkamil, tarihi dokusu ve coğrafyasıyla önem kazanmış güzel ilçelerinin başında gelir. Burada Sofdağı yaylasını görebilirsiniz. Dülükbaba, Kavaklı ve Burç ormanları gibi yeşil alanların olduğu bir dinlence yeridir. En güzel lezzetlerin tadılabileceği ilçelerden biridir.

Şahinbey İlçesi: Şahinbey, şehir merkezindeki büyük ilçelerdendir. Kurtuluş savaşında önemli rol oynamış yerlerdendir. Aynı zamanda ziyaret edebileceğiniz şifa kaynağı kaplıcaları ile ünlüdür. Hamam kültürünü seviyorsanız bu bölgeden keyif alabilirsiniz.

Gaziantep’in Enfes Yemeklerini Bulabileceğiniz 3 Önemli Mekan

Gaziantep erede ne YenirMetanet Restoran, Gaziantep – Kozluca Mahallesi: Şimdiye kadar Beyran çorbası içmediyseniz, ilk ve en güzel Beyran çorbasını içebileceğiniz bir mekan. Güne bir tane içerek başlayabilir veya akşam yemeği öncesinde içebilirsiniz. Dekorasyon olarak abartıdan uzak bir halk restoranı.

Bayazhan Restoran, Gaziantep – Akyol Mahallesi: Tarihi bir atmosferin içerisine kurulmuş benzersiz mekanlardan biri. Güzel müzik dinleyebileceğiniz, içecek menüsü geniş, salata ve mezeleri özenle hazırlanmış bu yer akşamları ışıklandırmasıyla güzel bir hal alıyor. Burada güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Tahmiş Kahvesi, Gaziantep – Kozluca Mahallesi: Menengiç kahvesi bölgenin en önemli içeceklerinden biri. Eğer bu lezzeti tatmak istiyorsanız ilk uğrayacağınız yerlerin başında bu mekan geliyor. Işıltılı ve sakin havasıyla dikkat çeken mekanda, tadı diğer içtiğiniz kahvelere benzemeyen harika menengiç kahvesini doya doya içebilirsiniz.

Gaziantep, lezzet duraklarıyla, tarihin en zengin yapıları ve eserleriyle ve de turistik alışveriş noktalarıyla pek çok farklı noktayı birleştiren benzersiz yerlerden biri diyebiliriz. Gaziantep bölgesinde konaklama, yeme içme ve alışveriş noktaları her bütçeden kişiye hitap edebilen, geniş bir yelpazeye sahip yerlerden biridir. Seyahatinize ayırdığınız bütçeyi belirleyip harika vakitler geçireceğiniz bu kente yolculuğa çıkabilirsiniz. Tüm bunların yanında, uygun fiyatlı bir seyahat, daha oraya gitmeden, ucuz bilet aldığınız anda başlıyor. “Uygun fiyatlı bir yolculuk”, tatilinizi keyifle geçirmenizin ilk adımıdır.

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti