İstanbul Hakkari

Hakkari, Güneydoğu Anadolu’nun medeniyetlere ev sahipliği yapmış, en eski şehirlerinden. Tarihi ve coğrafi tüm güzelliklerine ulaşmak ve keyifli zaman geçirmek için bir İstanbul Hakkari Uçak Bileti yeterli.

Zap Suyunun Kenarındaki Güzelliklere Yolculuk

Hakkari Zap SuyuAlternatif tatil planlarınız içerisinde yer alması gereken, Zap suyunun kenarında kurulu olan ve ziyaretçilerini ağırlayan bu kentin, görülmesi gereken pek çok güzelliği bulunuyor. Osmanlı’dan Selçukluya; Pers İmparatorluğu’ndan, Urartu dönemine kadar zengin tarihi birikimiyle ön plana çıkan kentte bambaşka bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.

Hakkari’nin topraklarına adım attığınızda sizi karşılayan farklı dokusu içerisinde, doğanın en etkileyici görüntülerine tanık olabilirsiniz. Hem dinlendirici, hem de keyifle dolaşacağınız yerlerden biraz bahsedelim. Şehrin mutlaka görülmesi gereken iki öncelikli yapısı; taş köprü ve ünlü kaya resimleri. Eski çağlardan günümüze ulaşmış ve kayalara çizilmiş resimler bizi günümüzden binlerce yıl öncesine götürmekte.

Şemdinli deresi üzerine kurulmuş ve halen kullanımda olan Taş köprü, tarihi yapısıyla dikkat çekiyor. Bu iki önemli yapıyı ziyaret edebilir, ilgi çekici yapıların güzelliğini, bu bölgede çektiğiniz resimlerle ölümsüzleştirebilirsiniz.

Temiz bir hava ve mola ihtiyacınızı Berçelan yaylasında giderebilirsiniz. Muhteşem görüntüsüyle bahar ve yaz aylarında ziyaretçileri kendine çeken yaylada keyifle vakit geçirebilirsiniz. Kayme ve Kelat saraylarını gezerek Hakkari’nin zengin tarihinde yolculuğa çıkabilirsiniz. Geçmişle sıkı bir bağı olan kentte başlıca uğranacak yerlerin başında, Hoşap Kalesi, Konak Kilisesi, Urartu mezarlığı, Kırmızı Kümbet mezarlığı, Bay Kalesi, Dirheler ve Meydan Medresesi geliyor.

İstanbul Hakkari Ucuz Uçak Bileti ile Hakkari’nin Bambaşka Ortamına Ulaşım

İstanbul Hakkari Ucuz Uçak BiletiBambaşka coğrafyası ve kültürel zenginliğinin yanında, Hakkari’nin güzel bir yemek kültürü bulunuyor. Geçmiş ile günümüz arasında bulunan kentin yiyecek ve içecekleri de bir o kadar zengin. Size unutulmaz bir lezzet turu yaşatacak yiyecekleri arasında, Kıris, Doleme, Tırşik ve Doğaba yemekleri geliyor. Bunların yanında Aside tatlısını ve ünlü Keşkek lezzetini denemeyi ihmal etmemelisiniz. Hakkari’nin sayısız güzelliklerini tanıma yolunda ilerlerken, öncelikle nasıl ulaşım sağlayacağımıza gelin bir göz atalım.

İstanbul’dan Hakkari şehrine ulaşmak için şehirler arası otobüsleri veya havayolu ulaşımını kullanabilirsiniz. İki şehir arasındaki mesafe yaklaşık1838 kilometredir. Hızlı ve konforlu bir ulaşım için havayolunu seçebilirsiniz.

İstanbul Hakkari Uçak Bileti ayırtan siz yolcularımızı, ortalama 2 saat 15 dakikalık keyifli bir uçak yolculuğu bekliyor. Hemen aynı gün içinde İstanbul’dan, Hakkari’ye ulaşabilir, bu harika şehrin güzelliklerini keşfetmeye başlayabilirsiniz. Karasal iklimin hakim olduğu ve deniz seviyesinden oldukça yüksek olan şehirde kışları sert soğuklar ve yaz döneminde yüksek sıcaklıklar görülebilir. Bahar ve yaz dönemlerinde şehre ilgi yoğun olduğu için, biletinizi çok daha erken bir tarihten ayırtmanızı tavsiye ediyoruz.

İstanbul Hakkari Ucuz Bilet Fiyatları yılın farklı dönemlerine, uçuş saatlerine, tercih ettiğiniz firmanın kampanyalarına ve yolculuk tercihinize göre çeşitlilik gösteriyor. Uygun bilet fiyatlarına ve kampanyalara nasıl ulaşabileceğinizi yazımızın devamında bulabileceksiniz. Kendinize uygun konaklama ve yolculuk seçeneklerini belirledikten sonra, benzersiz şehir Hakkari’ye adım atabilir, kendinizi, şirin alışveriş mekanlarında dolaşırken ve meşhur el emeği kilim ve hediyelikleri arasında dolaşırken bulabilirsiniz.

İstanbul Havalimanları

Sabiha Gökçen Havalimanı iç Hatlarİstanbul’un uçuşların yoğun olarak yapıldığı iki havalimanı, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanlarıdır. Atatürk Havalimanı ağırlıkla Avrupa Yakasındaki yolcuları ağırlamaktadır. Yeşilköy’de bulunan havalimanı ülkenin en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Her yıl yüzbinlerce turistin seyahatleri için tercih ettiği buluşma noktasıdır. Genel olarak Anadolu Yakasından yola çıkacaklar ise, Pendik’te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih etmekteler. Buradan ülkenin şehirlerine ve dünyanın her yerine uçuş imkanı sağlanmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Pendik’te kurulmuş havalimanımızdır. Adını 1913 yılında doğan ve ilk kadın savaş pilotumuz olan Sabiha Gökçen’den almıştır. Geniş otopark sahasına, Otel hizmetine, seçkin restoran ve kafe zincirlerine ve dinlenme alanlarına sahip olan havalimanı, her yıl milyonlarca yolcuya kaliteli ve konforlu bir hizmet sunmaktadır. Mimarisi ve konforlu hizmetiyle dikkat çeken havalimanı, dünyanın sayılı teknolojik hizmet kullanan havalimanları arasındadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar

İç hatları terminalinde yapılan yenilemelerin ardından genişletilmiş köprü ve bagaj alanlarına, seçkin restoran ve kafe seçeneklerine kavuşmuştur. Her yıl yurtiçi uçuş yapan yüzbinlerce yolcuya hizmet sunmaktadır. Dinlenme alanlarına, restoranlara, yiyecek ve içecek servislerine ve daha birçok hizmet yapısına sahip olan Dış hatlar terminali, yurtdışı uçuşlarına benzersiz bir hizmet sunmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım

Marmaray Hattı: 2014 yılında hizmete giren ve her iki yakayı çok hızlı bir yolla birleştirmeyi sağlayan Marmaray ile “Ayrılıkçeşme” durağına geçebilir, Metroya aktarma yaparak, Kartal’dan “KM – 22” sefer numaralı Otobüs ile havalimanına rahatlıkla varabilirsiniz.

Akmis Servisleri: Yalova, Gemlik, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Karamürsel ve Gebze noktalarından servis hizmeti veren Akmis Seyahat ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaş Servisleri: Kadıköy’den kalkan Havaş servislerini kullanarak, kolay ve konforlu bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Metrobüs Seferleri: İstanbul’un her iki yakasını birbirine bağlayacak şekilde karayolu seferleri düzenleyen Metrobüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kadıköy – Kartal metro güzergahına geçiş yapıp, “KM – 22” sefer numaralı otobüse binebilirsiniz.

Atatürk Havalimanı

Atatürk Havalimanı iç HatlarYeşilköy’de bulunan havalimanımızdır. Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası uçuşlara açılmış ve çeşitli geliştirme çalışmalarının sonunda modern ve geniş kapsamlı bir havalimanı olma özelliği kazanmıştır. Atatürk Havalimanı’nda Restoran çeşitleri, kafeler, kahve zincirleri ve geniş otopark alanları gibi birçok yapı bulunmaktadır. Alışveriş mekanları seçenekleri ve ulaşım zenginliği ile dünyanın en kaliteli havalimanları arasında önemli bir yere sahiptir.

Atatürk Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar

Yüzbinlerce yolcunun her yıl yurt içi seyahatlerinin uğrak noktası alan, köprüleri, bagaj bantlarını, kontrol noktalarını, restoran, kafe ve kahve zincirlerini barındırmaktadır. Geniş kapasiteye sahip terminaller 2000 yılından bu yana hizmet vermektedir. Dış Hatlar bölümünde, köprüler, eczane, mescit gibi pek çok yapı bir arada bulunmaktadır.

Atatürk Havalimanı Ulaşım

Havaş Servisleri: Taksim bölgesinde kalkan Havaş servisleri ile Atatürk Havalimanı’na kolay ve rahat bir ulaşım sağlamanız mümkün. Anadolu yakasından geçiş sağlamak isteyen yolcular, aktarmalı otobüsleri, vapur bağlantılarını veya Metrobüs seferlerini tercih ederek Taksim’e ulaşabilirler.

Deniz Otobüsü Seferleri: Deniz otobüsü bulunan ilçelerden düzenlenen deniz otobüsü seferleriyle havalimanına yakın bir ulaşım sağlamak mümkündür. Bostancı, Bakırköy ve Kadıköy seferleri kullanarak Atatürk Havalimanı’na yolculuk yapabilirsiniz.

Metro Hizmeti: İstanbul metro hizmeti şehir boyunca otobüs ve tramvay aktarma noktalarıyla birbirine bağlanmıştır. Aksaray-Yenikapı Metro hizmeti ve Taksim, Levent gibi noktalarla; otobüs ve tramvay duraklarına aktarma imkanı bulunan geniş Metro ağıyla Atatürk Havalimanı’nın içerisine kolayca ulaşabilirsiniz.

Büyükşehir Belediyesi Otobüs Seferleri: İstanbul’un her yerinde bulunan duraklarından otobüslerle ve aktarmalı otobüs seçenekleriyle havalimanına ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür. “TH-1” sefer numaralı otobüsler ile Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Hakkari Havalimanı

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı

Hakkari bölgesinde yurtiçi uçuşların yapıldığı havalimanı, Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı’dır. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde kurulmuş ve yurtiçi uçuşların yapılmakta olduğu havalimanımızdır.

Yapılan çalışmaların ardından, 2015 yılında hizmet vermeye başlamıştır. İlçeye yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunur. İstanbul ve Ankara şehirlerinden karşılıklı uçuşların yapıldığı havalimanıdır.


Hakkari’ye Yılın Hangi Dönemlerinde Gidebiliriz?

Hakkari Ne Zaman GidilirHakkari’nin karasal bir iklimi vardır. Kışları sert soğuklar görülebildiği gibi, yazları yüksek sıcaklıklar görülebilmektedir. Buna rağmen yazları bölgeye ilgi yoğundur. Güzel havalarda şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini dolaşmak için bahar ayları ortaları tercih edilebilir. Hakkari’nin kimi yerleri 4 mevsimin görülebildiği yerlerdir. Bunlardan biri Barçelan Yaylasıdır. Yaz ve bahar zamanlarında ziyaret edilebilir. Ayrıca, ilde bulunan kayak merkezi için bir ziyarette bulunacaksanız, Aralık ayının sonundan itibaren gidilebilir.
Hakkari’nin İlçeleri: Hakkari ilinin merkez ilçesi dışında 3 ilçesi bulunur. Bunlar Çukurca, Şemdinli ve Yüksekova ilçeleridir.

Hakkari’nin 3 Gözde Lezzet Durağı

Yağmur Restoran, Van Yolu: Eğer çok sıcak günlerde gitmiş ve bunalmışsanız, serin Zap suyu kenarında güzel yemekler yiyebileceğiniz bu mekana uğrayabilirsiniz. Oldukça hoş bir manzarası bulunan bu yerde, serinleyerek lezzetli et yemekleri ve yöresel mutfağın güzel örneklerinden deneyebilirsiniz.
Özdamak Ocakbaşı Restoran, Merkez: Hakkari’de uğrayabileceğiniz nezih mekanlardan biri. Bulvar caddesinde bulunan mekanda, kaliteli bir hizmetin yanı sıra lezzetli yöresel yemekler ve ızgara et seçeneklerini tadabilirsiniz.
Hakkari Evi Kahvaltı Salonu, Merkez: Şehirde güzel bir kahvaltı yapmak istiyorsanız, güzel bir park manzarası içinde kurulmuş olan bu mekanda güzel bir gün başlangıcı yapabilirsiniz. Şirin bir dekorasyonu ve yeşil bir bahçesi olan yer, uğranabilecek lezzet durakları arasında bulunuyor.

Hakkari geçmişe uzanan köklü tarihi ve doğal güzellikleriyle ve yöresel yapı ve de lezzetleriyle, farklı yönden güzel bir seyahat yaşama imkanı sunan bir şehir. Hakkari hem seyahat hem de konaklama bakımından çeşitli ve ekonomik bir şehir. Kısa bir araştırmadan sonra burada konaklayabileceğiniz yerleri, uygun gezi imkanlarını ve lezzet duraklarını bir arada bulabilirsiniz. Tüm bunların yanında, uygun fiyatlı bir seyahat, daha oraya gitmeden, biletinizi ilk aldığınız anda başlıyor. “Uygun fiyatlı bir yolculuk”, tatilinizi keyifle geçirmenizin ilk adımıdır.
Bu nedenle, uygun seçeneklere ulaşabilmeniz ve yılın her döneminde size sunulan harika sürprizleri öğrenebilmeniz için Yurtiçi Uçak Bileti kampanyalarını takip etmeyi unutmayın.

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar
Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti