İstanbul Iğdır

Kendine has tabiat güzelliklerinin, görülmesi gereken nadide yerlerin, yöresel tatların ve türkülerin diyarı Iğdır. Bambaşka bir seyahat için bu kent, sadece bir İstanbul Iğdır uçak bileti ile görülmeyi ve tanınmayı bekliyor.

Vadileri, Ovaları, Tarihi ve Tüm Güzellikleriyle Iğdır

Iğdır Tuz MağaralarıDoğu Anadolu’nun tabiat harikalarıyla çevrelenmiş bu kentin; doğusunda Nahcivan bölgesi, batısında Kars ve güneyinde Ağrı bulunur. Erzurum ve Kars bölümündeki kent, birbirinden farklı pek çok güzel coğrafi özelliği içinde barındırır. Gelişen şehircilik anlayışı ve yapılan düzenlemelerle Iğdır, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olma yolunda ilerliyor.

İster seyahat, isterse işiniz için gitmiş olun, bu kentin görülesi yerlerini ziyaret etmeden geçmeyin. Çoğu kimsenin pek bilmediği güzelliklerinden en önemlilerini sizin için sıralayalım. Iğdır’a adım atar atmaz farklı bir atmosfere girdiğinizi hissedersiniz. Kentin dinlendirici, kendine özgü yerlerinin başında Tuzluca’da bulunan Tuz mağaraları geliyor. Her yıl birçok kişi buranın havasını solumak için kente gelmekte. Tuz mağaralarının üst solunum yolları başta olmak üzere, vücudun genel sağlığına katkısı olduğu düşünülüyor.

Tarihin izinde ilerlerken görebileceğiniz olağanüstü yapıların başında, Ahura harabeleri geliyor. Ağrı’nın muazzam görüntüsünün yanında yer alan tarihi harabeler, milattan öncelere uzanan bir geçmişin günümüze bıraktığı izlerden. Şehrin tarihi dokusunda ilerlerken, Şehir Türkler Anıtı ve Müzesini, Koş başlı heykelleri, Ejder Kervansarayını ve Urartu Tepelerini ziyaret etmelisiniz. Her bir karışı tarih kokan bölgede unutulmaz bir zaman yolculuğu sizleri bekliyor. Iğdır’da görebileceğiniz ilginç yerlerden biri de Korhan Meteor çukurları. Doğasının güzellikleriyle dikkat çeken yaylada bulunan ve meteor düşmesi sonucu meydana gelmiş çukur, pek çok meraklı ziyaretçinin akınına uğramakta.

İstanbul – Iğdır Uçak Bileti ile Iğdır’ın Bambaşka Güzelliklerine Ulaşım

istanbul ığdır uçak biletiLezzet Dolu Bir Yöre Mutfağı: Iğdır’a gitmişken, oranın enfes tatlarını denememek olmaz. Doğu Anadolu’nun lezzet kültürünü bolca görebileceğiniz şehirde, Taş köfteyi, Omaç helvasını, Ekşili et yemeğini, Ayranaşını ve patlıcan reçelini mutlaka denemelisiniz. Iğdır’ın alışveriş noktalarında yanınıza almak isteyebileceğiniz yöresel lezzetleri bulabilirsiniz. Iğdır’ın sayısız güzelliklerini tanıma yolunda ilerlerken, öncelikle nasıl ulaşım sağlayacağımıza gelin bir göz atalım.

İstanbul’dan Iğdır’a karayolu ve havayolu seçenekleri ile ulaşabilirsiniz. Şehirler arası seyahat ile yaklaşık 1530 kilometrelik bir yoldan sonra kente varabilirsiniz. Eğer çok daha hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak isterseniz uçak yolculuğunu seçebilirsiniz. İstanbul Iğdır uçak bileti rezervasyonu yaptıran siz yolcularımızı, ortalama 1 saat 30 dakikalık keyifli bir yolculuk bekliyor. İstanbul’dan hareket edip çok kısa bir sürede ulaşım sağlayıp, hemen şehrin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Hem kenti gezmeye gelen ziyaretçilerin, hem de başka illerde yaşayıp, kendi memleketlerine ziyarette bulunanların artış gösterdiği zamanlar bahar ve yaz aylarıdır. Bu dönemlerde yoğunluk oluşabileceği için biletinizi en erken 15 gün önceden ayırtmanızı tavsiye ediyoruz.

İstanbul Iğdır ucuz bilet fiyatları yılın farklı dönemlerine, uçuş saatlerine, tercih ettiğiniz firmanın kampanyalarına ve yolculuk tercihinize göre çeşitlilik gösteriyor. Uygun bilet fiyatlarına ve kampanyalara nasıl ulaşabileceğinizi yazımızın devamında bulabileceksiniz. Kendinize uygun konaklama ve seyahat planını oluşturduktan sonra farklı güzelliklerin kenti Iğdır’a adım atabilir, kendinizi şehrin şirin alışveriş mekanlarında keyifle dolaşırken ve bölgenin ünlü kaya tuzu lambalarından alırken bulabilirsiniz.

İstanbul Havalimanları

Sabiha Gökçen Havaalanıİstanbul’un uçuşların yoğun olarak yapıldığı iki havalimanı, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanlarıdır. Atatürk Havalimanı ağırlıkla Avrupa Yakasındaki yolcuları ağırlamaktadır. Yeşilköy’de bulunan havalimanı ülkenin en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Her yıl yüzbinlerce turistin seyahatleri için tercih ettiği buluşma noktasıdır. Genel olarak Anadolu Yakasından yola çıkacaklar ise, Pendik’te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih etmekteler. Buradan ülkenin şehirlerine ve dünyanın her yerine uçuş imkanı sağlanmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Pendik’te kurulmuş havalimanımızdır. Adını 1913 yılında doğan ve ilk kadın savaş pilotumuz olan Sabiha Gökçen’den almıştır. Geniş otopark sahasına, Otel hizmetine, seçkin restoran ve kafe zincirlerine ve dinlenme alanlarına sahip olan havalimanı, her yıl milyonlarca yolcuya kaliteli ve konforlu bir hizmet sunmaktadır. Mimarisi ve konforlu hizmetiyle dikkat çeken havalimanı, dünyanın sayılı teknolojik hizmet kullanan havalimanları arasındadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar

İç hatları terminalinde yapılan yenilemelerin ardından genişletilmiş köprü ve bagaj alanlarına, seçkin restoran ve kafe seçeneklerine kavuşmuştur. Her yıl yurtiçi uçuş yapan yüzbinlerce yolcuya hizmet sunmaktadır. Dinlenme alanlarına, restoranlara, yiyecek ve içecek servislerine ve daha birçok hizmet yapısına sahip olan Dış hatlar terminali, yurtdışı uçuşlarına benzersiz bir hizmet sunmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım

Marmaray Hattı: 2014 yılında hizmete giren ve her iki yakayı çok hızlı bir yolla birleştirmeyi sağlayan Marmaray ile “Ayrılıkçeşme” durağına geçebilir, Metroya aktarma yaparak, Kartal’dan “KM – 22” sefer numaralı Otobüs ile havalimanına rahatlıkla varabilirsiniz.

Akmis Servisleri: Yalova, Gemlik, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Karamürsel ve Gebze noktalarından servis hizmeti veren Akmis Seyahat ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaş Servisleri: Kadıköy’den kalkan Havaş servislerini kullanarak, kolay ve konforlu bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Metrobüs Seferleri: İstanbul’un her iki yakasını birbirine bağlayacak şekilde karayolu seferleri düzenleyen Metrobüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kadıköy – Kartal metro güzergahına geçiş yapıp, “KM – 22” sefer numaralı otobüse binebilirsiniz.

Atatürk Havalimanı

Atatürk HavalimanıYeşilköy’de bulunan havalimanımızdır. Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası uçuşlara açılmış ve çeşitli geliştirme çalışmalarının sonunda modern ve geniş kapsamlı bir havalimanı olma özelliği kazanmıştır. Atatürk Havalimanı’nda Restoran çeşitleri, kafeler, kahve zincirleri ve geniş otopark alanları gibi birçok yapı bulunmaktadır. Alışveriş mekanları seçenekleri ve ulaşım zenginliği ile dünyanın en kaliteli havalimanları arasında önemli bir yere sahiptir.

Atatürk Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar

Yüzbinlerce yolcunun her yıl yurt içi seyahatlerinin uğrak noktası alan, köprüleri, bagaj bantlarını, kontrol noktalarını, restoran, kafe ve kahve zincirlerini barındırmaktadır. Geniş kapasiteye sahip terminaller 2000 yılından bu yana hizmet vermektedir. Dış Hatlar bölümünde, köprüler, eczane, mescit gibi pek çok yapı bir arada bulunmaktadır.

Atatürk Havalimanı Ulaşım

Havaş Servisleri: Taksim bölgesinde kalkan Havaş servisleri ile Atatürk Havalimanı’na kolay ve rahat bir ulaşım sağlamanız mümkün. Anadolu yakasından geçiş sağlamak isteyen yolcular, aktarmalı otobüsleri, vapur bağlantılarını veya Metrobüs seferlerini tercih ederek Taksim’e ulaşabilirler.

Deniz Otobüsü Seferleri: Deniz otobüsü bulunan ilçelerden düzenlenen deniz otobüsü seferleriyle havalimanına yakın bir ulaşım sağlamak mümkündür. Bostancı, Bakırköy ve Kadıköy seferleri kullanarak Atatürk Havalimanı’na yolculuk yapabilirsiniz.

Metro Hizmeti: İstanbul metro hizmeti şehir boyunca otobüs ve tramvay aktarma noktalarıyla birbirine bağlanmıştır. Aksaray-Yenikapı Metro hizmeti ve Taksim, Levent gibi noktalarla; otobüs ve tramvay duraklarına aktarma imkanı bulunan geniş Metro ağıyla Atatürk Havalimanı’nın içerisine kolayca ulaşabilirsiniz.

Büyükşehir Belediyesi Otobüs Seferleri: İstanbul’un her yerinde bulunan duraklarından otobüslerle ve aktarmalı otobüs seçenekleriyle havalimanına ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür. “TH-1” sefer numaralı otobüsler ile Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Iğdır Havalimanı

Iğdır HavalimanıIğdır bölgesinde yurtiçi uçuşların yapıldığı havalimanı, Iğdır Havalimanı’dır. Geçmişi 1996 yılının başlarına dayanan havalimanı, yapılan geliştirme çalışmalarının ardından 2012 yılında yeniden hizmet vermeye başlamıştır.

Iğdır Havalimanı’ndan İstanbul ve Ankara seferleri karşılıklı olarak yapılmaktadır. Şehir merkezine yakın olması sayesinde ulaşımın kolayca sağlanabildiği bir havalimanı olma özelliğine sahiptir.

Iğdır Havalimanı Ulaşım

Havalimanına ulaşım sağlayan servisler ve toplu taşıma araçlarını kullanarak kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Iğdır’a Yılın Hangi Dönemlerinde Gidebiliriz?

ığdır nasıl gidilirIğdır’da Mart ayından itibaren, Temmuz ve Ağustos aylarına kadar süren bahar etkinlikleri ve kültür festivalleri yapılmaktadır. Yöresel etkinliklere tanık olmak için bu dönemlerde gitmek isteyebilirsiniz. Iğdır, Doğu Anadolu olarak karasal bir iklim görülen kentlerden olsa da, düzlük bölgeleri nedeniyle yağışların az görüldüğü bir şehirdir. Bahar aylarının ortalarından itibaren şehrin ziyaret noktalarını görmeye gidebilir, unutulmaz bir seyahat yaşayabilirsiniz.

Iğdır’ın İlçeleri

Iğdır’ın merkez ilçesi dışında, her biri ayrı güzellikte 3 ilçesi bulunmaktadır. Bunlar, Tuzluca, Karakoyunlu ve Aralık ilçeleridir. Aralık ilçesi başta olmak üzere, Iğdır’ın ilçeleri son yıllarda hem ticaret hem turizm açından gelişim gösteren ilçelerdir.

Iğdır’ın 3 Gözde Lezzet Durağı

ığdır yöresel lezzetlerŞelale Şark Restoran, Merkez: Iğdır’da güzel bir akşam yemeği için uğranabilecek mekanlardandır. Şık görünümü ve temizlik anlayışıyla ön plana çıkan mekanın oldukça zengin bir menüsü bulunmakta. Yöresel yemeklerin yanı sıra aşina olduğunuz et yemeklerinin de güzel örneklerini bulabileceğiz mekanın park içerisindeki konumu ortama güzel bir hava katmış.

Levin Cafe & Restoran, Merkez: Iğdır’ı dolaşırken uğrayabileceğiniz nezih bir kafe ortamı. Şık ve temiz bir mekanda hem bir şeyler içebilir, hem de dinlenebilirsiniz. Eğer sabah saatlerinde uğrarsanız, lezzetli kahvaltı çeşitleriyle güne güzel bir başlangıç yapabilirsiniz.

Mithatpaşa Kebap Salonu, Merkez: Şık ve geniş bir mekanda kebap lezzeti yemek için uğrayabileceğiniz yerler arasında bulunan mekanı ailece deneyebilirsiniz. Izgara ve et yemekleri başta olmak üzere çeşitli lezzetleri bir arada bulabileceğiniz bir mekan.

Iğdır ilinde geçmişe uzanan yapılar ve eserler yanında, doğal güzellikleri bulabilirsiniz. Tarih ve kültür turunun yanında bir lezzet turu da yapabileceğiniz kent, farklı yönlerden güzel vakit geçirmeniz için sizleri bekliyor. Iğdır ilinde kısa bir araştırmayla uygun seyahat ve konaklama imkanlarını bulabilirsiniz. Genel olarak pahalı bir şehir olmayan Iğdır’da uygun fiyatlı alışveriş ve yemek noktalarını bulabilir, bütçenizi sarsmayan bir tatil geçirebilirsiniz. Ayrıca Iğdır Gezilecek Yerler bölümünden, tatilinizi en verimli şekilde geçirmek için detaylı rehbere göz atabilirsiniz.

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti