İstanbul Trabzon

İstanbul Trabzon uçak bileti ile, Karadeniz bölgesinin vazgeçilmez şehrini, her yıl binlerce kişinin görmek için apar topar yola çıktığı, güzelliği ile şarkıların, şiirlerin konusu olmuş, köklü tarihi yemyeşil doğasıyla taçlandırılmış bu olağanüstü şehri görebilirsiniz.

Karadeniz’in Cezbedici Güzelliği Trabzon

İstanbul Trabzon Ucuz Bilet FiyatlarıYüzyıllar önce dağlarına özenle işlenmiş manastırından, devasa mağarasına; şifa kaynağı serin yayalarından, muhteşem deniz manzarasına, yüzlerce güzelliğin bir arada görülebildiği bir şehirdir Trabzon.

Son yıllarda artan yerli turizmin gözdesi olmuş şehir, içinde bulunduğu coğrafya içinde ayrıcalıklı bir yere sahip. Olağanüstü tabiat güzellikleri zamanlar artan bir ilgiye neden olmakta. Aynı zamanda mutfağı ile de akıllarda yer etmiş bu bölgenin Laz Böreğini yemeden geri dönmek olmaz.

Tabi dillere destan Kuymağını ve hamsinin bin bir çeşidini yine burada bulma şansına erişeceksiniz. Şehre ilk adım attığınız andan itibaren bambaşka bir atmosferin içine girdiğinizi hissedersiniz. Trabzon’un anlatmakla bitmez güzelliklerine gelmeden, gelin nasıl yolculuk yapabileceğimize bir göz atalım.

İstanbul Trabzon Ucuz Uçak Bileti ile Trabzon’un Yeşilliğine Ulaşım

İstanbul Trabzon Ucuz Uçak Bileti al İstanbul’dan Trabzon’a hem karayoluyla hem de havayoluyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Kısa süreli ve konforlu bir ulaşımı tercih edenler hava yolunu kullanarak aynı gün içinde Trabzon’da olabilirler.

İstanbul Trabzon Uçak Bileti alan yolcuları ortalama 1 saat 45 dakikalık hızlı ve konforlu bir uçuş bekliyor olacak. Aynı gün içinde İstanbul’dan bu harika şehre ulaşabilir, şehir merkezinde lezzetli bir Akçaabat köftesi yiyerek, tatilinizin geri kalanı için enerji toplayabilirsiniz. Yayla festivalleri ve gezileri genellikle Temmuz – Eylül ayları arasında yapılmakta. Bu dönemlerde yoğun ilgi oluştuğu için biletinizi en az bir ay önceden ayırtmanızı tavsiye ediyoruz.

İstanbul Trabzon uçak bileti fiyatları yılın farklı dönemlerine, uçuş saatlerine, tercih ettiğiniz firmanın kampanyalarına ve yolculuk tercihinize göre çeşitlilik gösteriyor. Uygun bilet fiyatlarına ve çeşitli kampanyalara nasıl ulaşabileceğinizi yazımızın içerisinde bulabileceksiniz. Kendinize uygun yolculuk ve konaklama şartlarını planladıktan sonra masalsı şehir Trabzon’a adım atabilir, kendinizi ünlü Uzun Göl’ün kenarında, ağaçların ve kuş seslerinin arasında ,uzun uzun dinlenirken bulabilirsiniz.

İstanbul Havalimanları

Atatürk Havalimanı Girişiİstanbul’un uçuşların yoğun olarak yapıldığı iki havalimanı, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanlarıdır. Atatürk Havalimanı ağırlıkla Avrupa Yakasındaki yolcuları ağırlamaktadır. Yeşilköy’de bulunan havalimanı ülkenin en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Her yıl yüzbinlerce turistin seyahatleri için tercih ettiği buluşma noktasıdır.

Genelde Anadolu Yakasından yola çıkacaklar ise, Pendik’te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih etmekteler. Buradan ülkenin şehirlerine ve dünyanın her yerine uçuş imkanı sağlanmaktadır.

Atatürk Havalimanı

Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası uçuşlara açılmış ve çeşitli geliştirme çalışmalarının sonunda modern ve geniş kapsamlı bir havalimanı olma özelliği kazanmıştır. Atatürk Havalimanı’nda Restoran çeşitleri, kafeler, kahve zincirleri ve geniş otopark alanları gibi birçok yapı bulunmaktadır. Alışveriş mekanları seçenekleri ve ulaşım zenginliği ile dünyanın en kaliteli havalimanları arasında önemli bir yere sahiptir.

Atatürk Uluslararası Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar

Yüzbinlerce yolcunun her yıl yurt içi seyahatlerinin uğrak noktası alan, köprüleri, bagaj bantlarını, kontrol noktalarını, restoran, kafe ve kahve zincirlerini barındırmaktadır. Geniş kapasiteye sahip terminaller 2000 yılından bu yana hizmet vermektedir. Dış Hatlar bölümünde, köprüler, eczane, mescit gibi pek çok yapı bir arada bulunmaktadır.

Atatürk Havalimanı Ulaşım

Taksim – Havaş Servisleri: Taksim bölgesinde hizmet veren Havaş servisleri ile Atatürk Havalimanı’na kolay ve rahat bir ulaşım sağlamanız mümkün. Anadolu yakasından geçiş sağlamak isteyen yolcular, aktarmalı otobüsleri, vapur bağlantılarını veya Metrobüs seferlerini tercih ederek Taksim’e ulaşabilirler.

Deniz Otobüsü Seferleri: Deniz otobüsü bulunan ilçelerden düzenlenen deniz otobüsü seferleriyle havalimanına yakın bir ulaşım sağlamak mümkündür. Bostancı, Bakırköy ve Kadıköy seferleri kullanarak Atatürk Havalimanı’na yolculuk yapabilirsiniz.

Metro: İstanbul metro hizmeti şehir boyunca otobüs ve tramvay aktarma noktalarıyla birbirine bağlanmıştır. Aksaray-Yenikapı Metro hizmeti ve Taksim, Levent gibi noktalarla, otobüs ve tramvay duraklarına aktarma imkanı bulunan geniş Metro ağıyla Atatürk Havalimanı’nın içerisine kolayca ulaşabilirsiniz.

Otobüs Hizmeti: İstanbul’un her yerinde bulunan duraklarından otobüslerle ve aktarmalı otobüs seçenekleriyle havalimanına ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür. “TH-1” sefer numaralı otobüsler ile Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen HavalimanıAdını 1913 yılında doğan ve ilk kadın savaş pilotumuz olan Sabiha Gökçen’den almıştır. Geniş otopark sahasına, Otel hizmetine, seçkin restoran ve kafe zincirlerine ve dinlenme alanlarına sahip olan havalimanı, her yıl milyonlarca yolcuya kaliteli ve konforlu bir hizmet sunmaktadır. Mimarisi ve konforlu hizmetiyle dikkat çeken havalimanı, dünyanın sayılı teknolojik hizmet kullanan havalimanları arasındadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar

İç hatları terminalinde yapılan yenilemelerin ardından genişletilmiş köprü ve bagaj alanlarına, seçkin restoran ve kafe seçeneklerine kavuşmuştur. Her yıl yurtiçi uçuş yapan yüzbinlerce yolcuya hizmet sunmaktadır. Dinlenme alanlarına, restoranlara, yiyecek ve içecek servislerine ve daha birçok hizmet yapısına sahip olan Dış hatlar terminali, yurtdışı uçuşlarına benzersiz bir hizmet sunmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım

Marmaray Hattı: 2014 yılında hizmete giren ve her iki yakayı çok hızlı bir yolla birleştirmeyi sağlayan Marmaray ile “Ayrılıkçeşme” durağına geçebilir, Metroya aktarma yaparak, Kartal’dan “KM – 22” sefer numaralı Otobüs ile havalimanına rahatlıkla varabilirsiniz.

Akmis Servisleri: Yalova, Gemlik, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Karamürsel ve Gebze noktalarından servis hizmeti veren Akmis Seyahat ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaş Servisleri: Kadıköy’den kalkan Havaş servislerini kullanarak, kolay ve konforlu bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Metrobüs Seferleri: İstanbul’un her iki yakasını birbirine bağlayacak şekilde karayolu seferleri düzenleyen Metrobüs servisleri ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kadıköy – Kartal metro güzergahına geçiş yapıp, “KM – 22” sefer numaralı otobüse binebilirsiniz.

Trabzon Havalimanı

Trabzon Havalimanı

Trabzon’da yurtiçi ve yurt içi uçuşların yapıldığı havalimanı, Trabzon Havalimanı’dır. Bölgenin ülke içine ve dışına uçuşlarını karşılayan, denize paralel havalimanı olma özelliğine sahip Trabzon Havalimanı, şehir merkezine sadece 6 kilometrelik mesafeye sahip olmasıyla ulaşımın kolay yapıldığı bir havalimanıdır. Geliş ve gidiş terminalleri bakımından geniş bir yapıya sahiptir.

Trabzon Havalimanı Ulaşım

Havaş servislerini kullanarak şehir merkezinden ve çeşitli noktalardan havalimanına ulaşabilirsiniz. Şehir merkezine yakınlığı nedeniyle ticari taksilerle ulaşım hızlı ve ekonomik olmaktadır. Havalimanına ulaşan Belediye Otobüslerini de şehir içinde bulabilirsiniz.

Trabzon’a Hangi Mevsim Gidilir?

Trabzon Hangi Mevsim GidilirDenize yakınlığı ve coğrafi özellikleriyle sık yağış alan bir şehirdir Trabzon. Kış aylarında zaman zaman sert soğuklar görülebilir. Nemli deniz havasına karşın yazları serinliği ve güzelliği ile yaylalar büyük ilgi görür. Hem şehrin güzelliklerini daha rahat gezmek hem de güzel havasını daha iyi deneyimlemek için ilkbaharın ortalarından itibaren, yaz ortalarına kadar bu harika şehri keşfetmeye gidebilirsiniz.

Canlanan tabiatın adeta bir resim tablosu gibi göründüğü eşsiz yaylaları görmeden, temiz havasını içinize çekmeden dönmemek gerek. Yine bu dönemlerde gezilecek muhteşem yerlerin başında ünlü Sümela Manastırı geliyor. Yöre türkülerinde adını sık duyduğumuz Maçka ilçesine gittiğimizde, sert kayalara işlenmiş bu devasa yapıyı ziyaret edebilirsiniz. Tarihi bin yıldan önceye dayanan bu olağanüstü yapı bir müze statüsündedir.

Trabzon’un inanılmaz bir diğer güzelliği Uzungöl ve etrafındaki muhteşem doğa görüntüsüdür. Ünlü Kaçkar dağlarının dibinde bulunan bu güzel manzaranın etrafında kalabileceğiniz şirin pansiyonları bulabilirsiniz. Buraya gittiğinizde ağaçlarla çevrili bu gölün dinlendirici havasını hissedeceğinizden eminiz. Yılın her döneminde görülesi güzelliklerden biri de Araklı bölgesindeki Trabzon Kalesi. Yamaçlara kurulmuş bu kalenin ihtişamı görenleri her zaman etkilemektedir.

Seyahatinizde göreceğiniz diğer Trabzon güzellikleri arasında; Trabzon Ayasofya Müzesi, Peristera Manastırı, Çal Mağarası, Vazelon Manastırı, Boztepe, Atatürk Köşkü, Gülbahar Hatun Camii, Garester Yaylası, Haldizen Yaylası ve Kanuni Evi bulunmaktadır. Ve ne zaman giderseniz gidin Trabzon’un enfes lezzetlerinden tatmadan dönmeyin. Meşhur Trabzon ekmeğinden, Laz böreğinden, Akçaabat köftesinden, ekşili kefalinden ve enfes peynirli pidesinden tatmanızı öneririz.

Trabzon’un 3 Güzel Lezzet Durağı

Trabzon Nerede Ne YenirKöfteci Ali Restoran, Akçaabat: Abartıdan uzak, servisinden memnun kalacağınız, ailece de yemek yenebilecek, sıcak bir mekan. Trabzon’un vazgeçilmez lezzeti Akçaabat köftesinin aslına uygun yapıldığı nadir yerlerden biri. Henüz Akçaabat köftesini yemediyseniz, bu restoran güzel bir başlangıç olabilir. Mekan lezzetiyle bölgede ün yapmış yerlerden.
Beton Helva, Merkez: Şehir merkezinde tatlı yiyeceklerin en güzellerini yiyebileceğiniz yerlerden biri. Meşhur Beton helvası çok lezzetli olduğu gibi dondurmasından da memnun kalacağınız şirin bir mekan. Ürünlerin özellikle taze olmaları da mekanın tercih edilebilecek özellikleri arasında.
Körfez Restoran, Akçaabat: Deniz kokusu eşliğinde, şık bir mekanda Akçaabat köftesi lezzetini tatmak isterseniz Körfez Restoran’da güzel bir öğle yemeği yiyebilirsiniz. Temiz ve kaliteli bir hizmet anlayışına sahip bir mekan. Köfte dışında, Karadeniz’in bir başka lezzeti olan güzel balık yemeklerini de burada bulabilirsiniz. Özellikle zengin salata çeşitlerini tavsiye ediyoruz.

Trabzon’un En Gözde 3 İlçesi: Çaykara ilçesi, Maçka ilçesi, Of ilçesi, Destansı ormanları ve unutulmaz manzarasıyla Çaykara; harika yaylaları ve dinlendirici havasıyla Maçka; güneşin, denizin, kent hayatının birbirine kaynaştığı Of ilçeleri. Trabzon’daki güzelliklerin özeti olan bu ilçelerine, görüp görebileceğiniz yerlerin sadece “birazı” diyebiliriz.

Trabzon’un Renkli 3 Eğlence Mekanı: 462 Club, Merkez – Mey Bar, Merkez – Renginar Cafe & Bar, Merkez. Trabzon sayısız güzelliklerin; iklimin, gezilecek yerlerin, lezzet duraklarının ve köklü bir tarihin şehri. Burada bir seyahatte ve tatilde bulabileceğiniz pek çok özelliği bir arada bulabilirsiniz. Trabzon her zaman ziyaretçileri olan turistik bir şehir olarak biliniyor. Son yıllarda özellikle yerli turizmin odak yerlerinden olan şehirde hizmet sektörü sürekli gelişerek yoluna devam ediyor. Çeşitliliğin fazla olması kuşkusuz daha fazla fiyat seçeneğine neden oluyor. Kendi bütçenize uygun konaklama ve yolculuk imkanlarına ulaşmanız mümkün. Özellikle seyahat tarih aralıklarınızda mutlaka THY Ucuz Bilet Kampanyaları bölümüne göz atın. Eğlence ve yiyecek içecek konusunda da uygun fiyatlı mekanları kısa bir araştırmadan sonra bulabilirsiniz.

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti