İstanbul Uşak

Tatil gezinizde bir uğrak yeri olarak veya sadece bu şehri görmeye gidin, içinde barındırdığı güzellikleri görmeden yolculuğunuzu tamamlamayın. İlklerin şehri Uşak, size sadece bir İstanbul Uşak uçak bileti kadar yakın.

Ege’nin Şirin Kenti Uşak

Aksaz KaplıcalarıHem Ege’nin, hem de İç Anadolu’nun ikliminden güzel örnekleri taşıyan, tabiat güzellikleriyle, kaplıcalarıyla ve tarihi önemiyle ziyaret edilmeye değer şehirlerimiz arasında yerini alıyor. Önümüzdeki tatil döneminde başlangıç noktanız olabilecek şehrin tüm önemli yalanlarını ve aklınızda olması gereken incelikleri size aktaralım istedik.

Kentin en önemli ziyaret noktalarından olan Aksaz Kaplıca bölgesini görmek için şehir merkezinden Ulubey ilçesine gidebilirsiniz. Her yıl pek çok insanın uğrak yeri olan şifalı sular, kentin önemli bir termal turizm noktası olmasını sağlıyor. Kendinizi tamamen yenilenmiş hissetmek için siz de Aksaz suyunun mucizevi etkisine yakından tanık olabilirsiniz.

Kentin bir diğer önemli kaplıca noktası Hamamboğazı Kaplıcaları bölümüdür. Muhteşem doğası ve suyu ile ilgi odağı olan yere ulaşmak için Banaz ilçesini ziyaret edebilirsiniz. Genellikle piknik yeri olarak kullanılan ve yoğun ziyaretçi ilgisine tanık olduğumuz Ilıcak Subaşı parkını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Temiz havası ve sakinliği ile zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız bölgede, uzun doğa yürüyüşleri yapma şansını bulabilirsiniz. Türkiye’nin en önemli ve büyük kanyonlarından Ulubey Kanyonlarını gezebilir, doğanın içinde dinlendirici bir tecrübe yaşayabilirsiniz. Güzel resimlerle döneceğiniz kanyon bölgesi, şehrin en çok ziyaret alan yerlerinden biridir.

Uşak Tarihi Zenginlikleri

Aksaz Kaplıcaları

Uşak’ta çoğu kimsenin pek bilmediği tarihi bir zenginlik bulunuyor. Geçmişin izinde güzel bir yolculuk yapmak için ilk ziyaret etmeniz gereken yerlerin başında Uşak Arkeoloji Müzesi geliyor. Hem yurdumuzun, hem de yörenin tarihini öğrenmeniz için bu noktayı ziyaret etmelisiniz.

Uşak’ta antik çağların izlerini bulabileceğiniz Akmonia Antik Kenti, Blaundus Antik Kenti ve Sebaste Antik Kenti, size zamanın içinde yolculuk tecrübesini yakından hissettirecek yerlerden. Uğramamanız gereken tarihi yerlerin arasında, Uşak Bedesteni, İnay Kervansarayı, Çakaloz Camii, Burma Camii, Bedesten, Kareler Camii, Atatürk Ve Kurtuluş Anıtı, Atatürk Ve Etnografya Müzesi ve Çataltepe Köprüsü bulunmakta.

Uşak’ta unutulmaz bir lezzet turu yaşamanıza neden olacak mutfağını yakından tanımadan kentten ayrılmamalısınız. Muska böreği, yağlı gevreği, yöresel tarhana çorbası, ciğerli bulguru ve Cendere tatlısı, kentin tadına doyulmaz lezzetleri arasında yer almakta. Uşak’ın sayısız güzelliklerini tanıma yolunda ilerlerken, öncelikle nasıl ulaşım sağlayacağımıza gelin bir göz atalım.

İstanbul – Uşak Uçak Bileti ile Ege’nin Güzel Kentine Ulaşım

İstanbul Uşak Uçak Biletiİstanbul’dan kente ulaşım sağlamak içim karayolu ve havayolu seçeneklerini kullanabilirsiniz. Eğer hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak istiyorsanız uçak yolculuğunu tercih edebilirsiniz. Uşak’ta yurtiçi uçuşlara tahsis edilen bir havalimanı bulunmaktadır.

İstanbul Uşak Uçak Bileti ayırtan siz yolcularımızı ortalama bir saatten daha kısa süren, keyifli bir uçak yolculuğu bekliyor. Çok kısa sürede kente ulaşıp, şehir merkezinde yöresel yemekleri bulabileceğiniz bir mekanda mola vererek, gezinize güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Bahar aylarının başlangıcından, sonbahar ortalarına kadar yoğun ilgi görülebildiğinden, biletinizi yola çıkacağınız tarihten birkaç hafta önce ayırtmanızı tavsiye ediyoruz.

İstanbul Uşak Ucuz Uçak Bileti Fiyatları yılın farklı dönemlerine, uçuş saatlerine, tercih ettiğiniz firmanın kampanyalarına ve yolculuk tercihinize göre çeşitlilik gösteriyor. Uygun bilet fiyatlarına ve kampanyalara nasıl ulaşabileceğinizi yazımızın devamında bulabileceksiniz. Kendinize uygun seyahat seçeneklerini belirledikten sonra güzel kent Uşak’a adım atabilir, kendinizi ünlü halılardan, kilimlerden satın alırken bulabilirsiniz.

İstanbul Havalimanları

Sabiha Gökçen Havalimanıİstanbul’un uçuşların yoğun olarak yapıldığı iki havalimanı, Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanlarıdır. Atatürk Havalimanı ağırlıkla Avrupa Yakasındaki yolcuları ağırlamaktadır. Yeşilköy’de bulunan havalimanı ülkenin en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Her yıl yüzbinlerce turistin seyahatleri için tercih ettiği buluşma noktasıdır. Genel olarak Anadolu Yakasından yola çıkacaklar ise, Pendik’te bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih etmekteler. Buradan ülkenin şehirlerine ve dünyanın her yerine uçuş imkanı sağlanmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Pendik’te kurulmuş havalimanımızdır. Adını 1913 yılında doğan ve ilk kadın savaş pilotumuz olan Sabiha Gökçen’den almıştır. Geniş otopark sahasına, Otel hizmetine, seçkin restoran ve kafe zincirlerine ve dinlenme alanlarına sahip olan havalimanı, her yıl milyonlarca yolcuya kaliteli ve konforlu bir hizmet sunmaktadır. Mimarisi ve konforlu hizmetiyle dikkat çeken havalimanı, dünyanın sayılı teknolojik hizmet kullanan havalimanları arasındadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar

İç hatları terminalinde yapılan yenilemelerin ardından genişletilmiş köprü ve bagaj alanlarına, seçkin restoran ve kafe seçeneklerine kavuşmuştur. Her yıl yurtiçi uçuş yapan yüzbinlerce yolcuya hizmet sunmaktadır. Dinlenme alanlarına, restoranlara, yiyecek ve içecek servislerine ve daha birçok hizmet yapısına sahip olan Dış hatlar terminali, yurtdışı uçuşlarına benzersiz bir hizmet sunmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım

Marmaray Hattı: 2014 yılında hizmete giren ve her iki yakayı çok hızlı bir yolla birleştirmeyi sağlayan Marmaray ile “Ayrılıkçeşme” durağına geçebilir, Metroya aktarma yaparak, Kartal’dan “KM – 22” sefer numaralı Otobüs ile havalimanına rahatlıkla varabilirsiniz.

Akmis Servisleri: Yalova, Gemlik, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Karamürsel ve Gebze noktalarından servis hizmeti veren Akmis Seyahat ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaş Servisleri: Kadıköy’den kalkan Havaş servislerini kullanarak, kolay ve konforlu bir şekilde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Metrobüs Seferleri: İstanbul’un her iki yakasını birbirine bağlayacak şekilde karayolu seferleri düzenleyen Metrobüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kadıköy – Kartal metro güzergahına geçiş yapıp, “KM – 22” sefer numaralı otobüse binebilirsiniz.

Atatürk Havalimanı

Atatürk HavalimanıYeşilköy’de bulunan havalimanımızdır. Atatürk Havalimanı, 1953 yılında uluslararası uçuşlara açılmış ve çeşitli geliştirme çalışmalarının sonunda modern ve geniş kapsamlı bir havalimanı olma özelliği kazanmıştır. Atatürk Havalimanı’nda Restoran çeşitleri, kafeler, kahve zincirleri ve geniş otopark alanları gibi birçok yapı bulunmaktadır. Alışveriş mekanları seçenekleri ve ulaşım zenginliği ile dünyanın en kaliteli havalimanları arasında önemli bir yere sahiptir.

Atatürk Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar

Yüzbinlerce yolcunun her yıl yurt içi seyahatlerinin uğrak noktası alan, köprüleri, bagaj bantlarını, kontrol noktalarını, restoran, kafe ve kahve zincirlerini barındırmaktadır. Geniş kapasiteye sahip terminaller 2000 yılından bu yana hizmet vermektedir. Dış Hatlar bölümünde, köprüler, eczane, mescit gibi pek çok yapı bir arada bulunmaktadır.

Atatürk Havalimanı Ulaşım

Havaş Servisleri: Taksim bölgesinde kalkan Havaş servisleri ile Atatürk Havalimanı’na kolay ve rahat bir ulaşım sağlamanız mümkün. Anadolu yakasından geçiş sağlamak isteyen yolcular, aktarmalı otobüsleri, vapur bağlantılarını veya Metrobüs seferlerini tercih ederek Taksim’e ulaşabilirler.

Deniz Otobüsü Seferleri: Deniz otobüsü bulunan ilçelerden düzenlenen deniz otobüsü seferleriyle havalimanına yakın bir ulaşım sağlamak mümkündür. Bostancı, Bakırköy ve Kadıköy seferleri kullanarak Atatürk Havalimanı’na yolculuk yapabilirsiniz.

Metro Hizmeti: İstanbul metro hizmeti şehir boyunca otobüs ve tramvay aktarma noktalarıyla birbirine bağlanmıştır. Aksaray-Yenikapı Metro hizmeti ve Taksim, Levent gibi noktalarla; otobüs ve tramvay duraklarına aktarma imkanı bulunan geniş Metro ağıyla Atatürk Havalimanı’nın içerisine kolayca ulaşabilirsiniz.

Metrobüs Seferleri: İstanbul’un her iki yakasını birbirine bağlayacak şekilde karayolu seferleri düzenleyen Metrobüs ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kadıköy – Kartal metro güzergahına geçiş yapıp, “KM – 22” sefer numaralı otobüse binebilirsiniz.

Büyükşehir Belediyesi Otobüs Seferleri: İstanbul’un her yerinde bulunan duraklarından otobüslerle ve aktarmalı otobüs seçenekleriyle havalimanına ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür. “TH-1” sefer numaralı otobüsler ile Atatürk Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Uşak Havaalanı

Uşak Havaalanı

Uşak bölgesine hizmet veren havalimanı, Uşak Havalimanı’dır. Şehir merkezine yakın bir konumda bulunan havalimanı, 1998 yılının başlarından beri bölgede hizmet sunmaktadır. İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı ile karşılıklı uçuşların yapıldığı havalimanımız, hem askeri hem de sivil uçuşlara ev sahipliği yapmaktadır.

Uşak Havalimanı Ulaşım Yolları

Şehir merkezine kısa mesafede bulunan havalimanına genellikle ticari taksiler aracılığı ile ulaşım sağlanmaktadır. Bunun yanında Banaz’dan kalkan otobüsler ile havalimanına geçiş yapabilirsiniz.

Uşak’a Yılın Hangi Dönemlerinde Gidebiliriz?

Uşak Ulubey KanyonuDört mevsim ayrı güzelliklerin görüldüğü şehirde hava sıcaklıkları Mart ayı sonundan itibaren yükselip, Ekim ayı sonlarına kadar sürer. Hem Ege’nin hem de İç Anadolu’nun ikliminden etkiler görülen şehirde yağış geçişleri görülebilir. Kaplıcalar için sonbahar dönemlerini, tarihi ve turistik yerleri için ilkbahar dönemlerini tercih edebilirsiniz.

Mayıs aylarında Ulubey Kanyon festivallerine ve Yörük şenliklerine tanıklık edebilirsiniz. Yaz aylarında giderseniz Uluslararası Kilim Kültür ve Sanat festivalini ziyaret edebilirsiniz. Uşak ilinin tabiat güzellikleriyle ve tarihi birikimiyle görülmesi gereken ilçeleri, Ulubey, Sivaslı, Banaz, Karahallı ve Eşme ilçeleridir. Özellikle Ulubey’de bulunan Kanyon bölgesinden başlayarak bu güzel ilçeleri dolaşarak güzel vakit geçirebilirsiniz.

Uşak’ın Renkli 3 Eğlence Mekanı: Çatı Keyfi Kafe, Uşak Atapark & Atakule, Mars Performance Hall. Uşak ili tabiatın en güzel örnekleriyle, kaplıcalarıyla ve köklü geçmişiyle farklı yönlerden, doyurucu bir vakit geçireceğiniz şehirlerden biri. Kısa sürede kente ulaşabilir, yepyeni bir yer tanıma şansını elde edebilirsiniz. Uşak, ister konaklama olsun isterse restoranları, kafeleri olsun, hizmet sektörünün uygun fiyatlı seçeneklerini bulabileceğiniz bir kent olma özelliğine sahip. Kısa bir araştırmadan sonra uygun fiyatlı bir tatil yapma şansını edebilir, bütçenizi sarsmadan şehrin harika yanlarını keşfedebilirsiniz. Tüm bunların yanında, uygun fiyatlı bir seyahat, daha oraya gitmeden, biletinizi ilk aldığınız anda başlıyor. “Uygun fiyatlı bir yolculuk”, tatilinizi keyifle geçirmenizin ilk adımıdır.

Uşak’ın 3 Gözde Lezzet Durağı

Uşak Nerede Ne Yenir

Uşak Konağı Restoran, Merkez: Şehir merkezinde, tarihi bir konak havasının unutulmaz atmosferi içerisinde lezzetli yemeklerin tadına bakabileceğiniz bir mekan. Kaliteli ve güler yüzlü bir hizmet görebileceğiniz mekanda bölgenin yöresel tatlarını bulabilir, ister mekanın iç kısmında, isterseniz ferah bahçe alanında güzel bir yemek yiyebilirsiniz.

Çok Mantı Restoran, Merkez: Sade bir mekanda doyurucu mantı lezzetini tadabileceğiniz bir yer. Eğer sabah saatlerinde uğrarsanız lezzetli kahvaltılık çeşitlerini ve yöresel börekleri bir arada bulabilirsiniz.

İlyas Usta Restoran, Merkez: Tatilinizde ev yemeklerinin tadını özlerseniz, sıcak bir ortamda bu lezzetlere ulaşabilirsiniz. Görünüm itibariyle abartıdan uzak olan mekanın temizliği ve bir esnaf lokantası görünümü dikkat çekiyor. Özellikle lezzetli sulu yemeklerini ve şehir havasını yakından hissedebileceğiniz bahçe bölümünü tavsiye ediyoruz.

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti