Maşukiye

Samanlı dağın uzantılarından olan Kartepe’nin eteklerinde yer alan dopdolu bir şifa kaynağı Maşukiye. İstanbul şehrinin arka bahçelerinde, otoban bağlantılı az sayıda olan tatil beldelerinden sadece bir tanesi burası.

Alabalık Vadisi: Maşukiye

Maşukiye Nasıl GidilirOrmanın içinde akmakta olan yayla deresinin oluşturduğu çağlayan üstüne kurulmuş çiftlik, seyir terasları, restoran ve piknik yerleri ile huzurun adı Maşukiye. Ayrıca belde de birçok da pınar yer alıyor. Pınarlardan çıkan saf berrak ve tertemiz suyun tadı o kadar başka ki… Aynı zaman da bu belde alabalık menşe-i. Sizde doğayı dinlemeyi sevenlerden iseniz eğer bu belde tam size göre. Orman içinde saatlerce yürüyüş yapmak, ayakkabılarınızı çıkarıp çıplak ayaklarınızı toprağa basmak, kuşların ve çağlayan suların sesini dinlemek tarif edilemez duygular. Tertemiz havayı içinize çekerken bütün bir haftanın yorgunluğunu da üzerinizden atmanız için müthiş bir fırsat. Günümüzde ekonominizi sarsmayacak şekilde ayarlanmış günübirlik turlarla İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Adapazarı’ndan bu belde de harika zaman geçirebilirsiniz.

Belde sakinlerinin buraya gelenler âşık olmadan dönmezler dedikleri gibi maşuktan gelen adı ile Maşukiye beldesi ziyaret edenleri kendine hayran bırakıyor. Bu beldeyi keşfetmek için sadece İstanbul uçak bileti almanız yeterli.

Âşıktan Gelen Adı Gibi Âşık Olunacak Yer Maşukiye

Asos Amfi TiyatroNeredeyse 20 den çok olan yeşil renk sayılabilir. Yürüme alanları ile çağlayanları ve pınarları ile sık bitki örtüsü ile tam bir doğa harikası. Adeta cennet bahçesi olan bu yerde harika bir gün geçirebileceğinize garanti verebilirim. Yayla deresinin de aktığı alabalık vadisi diye bilinen yerde piknik alanları bulunuyor. Alabalık üretim çiftliği ve restoranlarda hem dinlenme imkânı bulabilirsiniz hem de yemek yemek için çok ideal bir ortam seçmiş olursunuz. Meşe, kestane, gürgen, çınar ve ıhlamur ağaçlarının gölgelerinde soluklanıp, ailecek yemek yiyebilirsiniz. Yıl boyunca açık olan 7 tane restoranı mevcut. Maşukiye beldesi sadece aileler için değil, gençlik gruplarının, emeklilerin de tur yapmak istediği rotaları arasında yer alıyor.

Son olarak bir konu da bilgi vermek isterim ki bu beldeye piknik için gidiyorsanız günlük kira ücreti karşılığında ağaç masalardan birini kiralayabilirsiniz. Sonra geriye piknik malzemelerinizi masaya yerleştirip mangalınızı yakıp keyfinize bakmak kalıyor. Doya doya mangalın keyfini çıkarabilirsiniz.

  • Yorumlar
    Konu Değerlendirmesi
Yorumlar

Dahası mı?
diğer konularımıza da gözatın.

Gerekli alanlar var
Lütfen Bekleyiniz...
Sizin için en uygun uçuşları hazırlıyoruz.
iOS Uçak Bileti